SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dlaczego ja tyje??

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kobiety ktore cwicza aerobik nie podskakuja w miejscu przez 40 minut :] tylko stosuja duzo roznych cwiczen i posczegolne wykonuja kilkanascie do kilkadziesiat powtorzen. Wszelkiego rodzaju sklony sa klasycznym przykladem cwiczenia aerobowego a sprobuj wykonywac sklony przez 40 minut :] Moim skromnym zdaniem brzuszki naleza do grupy cwiczen aerobowych i dopoki ktos nie przedstawi jakis sensownych tez obalajacych moje zdanie bede uparcie bronil swojego zdania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak sobie zrobisz z brzuszków ćwiczenie aerobowe, to może i rzeczywiście pozwoli to spalić nieco tłuszczu, tylko, że zncanie szybciej zrobisz to zwykłymi aerobami, a co do skuteczności to swojego czasu robiłem 5 razy w tygodniu, 6-7 serii po 100-120 powtórzeń, ale przestałem bo tłuszczu za bardzo nie ubywało natomiast kontuzji lekkiej się nabawiłem, dlatego napisałem tak jak wyżej.

leniwy lucek

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Moderator Działu Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
Może to coś rozjaśni w sprawie aerobowego treningu brzucha:

" Trening powinien trwać powyżej 2-ch minut i przeprowadzony w takim tempie i intensywnosci, zebyś można swobodnie rozmawiać. Najlepiej trenowac go długo - kilkanaście do 40 minut. Napięcie mięśni brzucha nie musi być duże. Musi jedynie długo trwać przy zapewnionym prawidłowym natlenieniu tkanek - czyli nie możesz się zasapać.
Dobrze jest wymieniać świczenia, tak by się nie znudzić. Można wykonywać albo jedno lekkie ćwiczenie, albo kilka bez przerw, równie lekkich. Np. kilka minut wznosów nóg połączyć z twisterem - naprzemian po 5-10 minut. Efekty powinny być szybko widoczne.
Jeśli brzuch jest za bardzo obwisły to lepiej na początku zastosować treening brzucha standardowo, by poprawić jego tonus. Aeroby zostawić na czas gdy brzuch ogólnie się wzmocni."





artystyczny leniwy' Grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
>>Doradca w dziale Suplementacja<<

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mojego tonusa zwykły trening nie poprawi




leniwy lucek

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Moderator Działu Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
Eeeeee....

artystyczny leniwy' Grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
>>Doradca w dziale Suplementacja<<

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zgodze sie z tym ze brzuszki sa uzupelnieniem aerobow i naleza do grupy cwiczen aerobowych:] (oczywiscie przy odpowiedniej ilosci powtorzen i odpowiednim czasie cwiczen) dodatkowo aby zrzucic tluszcz niezbedne sa cwiczenia typu:
Jazda na rowerze, plywanie, bieganie, skakanka-bardzo fajne cwiczenie :] , oraz wszelkiej masci sklony, uklony, unoszenie nog itp itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
"Wysiłek aerobowy (inaczej tlenowy, w odróżnieniu od beztlenowego, czyli anaerobowego) to praca, podczas której energia dla pracujących mięśni dostarczana jest w wyniku przemian tlenowych. Stosowany jest w celu wypracowania tzw. wydolności (wytrzymałości) tlenowej lub w celu redukcji podskórnej tkanki tłusz- czowej. W celu właściwego przeprowadzenia treningu aerobowego i, co za tym idzie, osiągnięcia oczekiwanych efektów, należy przede wszystkim określić i sprecyzować cel, jakiemu ten trening ma służyć. W zależności od tego należy wybrać odpowiednią metodykę treningową.
W organizmie sportowca istnieją dwa alternatywne szlaki metaboliczne, pozyskujące energię z metabolizmu tlenowego (tzn. przy udziale i w obecności tlenu). Jedna droga wykorzystuje proste, niskoenergetyczne, ale łatwo dostępne sub- stancje -węglowodany i aminokwasy. Drugi szlak wykorzystuje do produkcji energii co prawda trudniejsze do uruchomienia, ale bogatoenergetyczne substraty, tj. tłuszcze. W zależności od tego jakiego rodzaju wysiłkom tlenowym będzie poddawany organizm sportowca- mało czy wysoce intensywnym -funkcje jednego lub drugiego szlaku metabolicznego są usprawniane. Metody stosowane w dyscyplinach wytrzymałościowych mają na celu przede wszystkim poprawę wydolności (w szczególności tzw. wydolności lub wytrzymałości tlenowej). Celem takiego treningu jest maksymalne "zadłużenie" tlenowe organizmu. Oczekiwany efekt takiego treningu, to usprawnienie tlenowych szlaków metabolicznych i adaptacja mięśni w kierunku poprawy funkcjonowania (lub zwięk- szenia liczby) mitochondriów (tzw. "elektrowni komórkowych") i korzystniejszych w tej sytuacji włókien mięśniowych czerwonych. W globalnym efekcie prowadzi to do usprawnienia układów krwionośnego (sercowo-naczyniowego) i oddechowego. W treningu aerobowym o dużej intensywności, do produkcji energii wykrzystywane są w pierwszym rzędzie węglowodany, a następnie aminokwasy. Niestety, organizm człowieka jest tak skonstruowany, że dopiero na końcu do "spalania" używa tłuszczu zapasowego. Tłumaczy się to faktem, że do spalenia tych pierwszych potrzeba relatywnie mniej tlenu, niż do przemiany tłuszczów. Czyli w przypadku intensywnego treningu aerobowego będą zużywane przede wszystkim węglowodany i aminokwasy, substancje niezbędne dla rozwoju siły i masy mięśniowej, zamiast podskórnej tkanki tłuszczowej ( dla porządku należy dodać, że część tłuszczu jednak zostanie utleniona, ale głównie po zakończeniu wysiłku, w celu zrównoważenia bilansu kalorycznego w ustroju zawodnika).
W kulturystyce i pozostałych sportach siłowych taki trening byłby niewłaściwy, a nawet zgubny dla osiągnięcia oczekiwanej formy sportowej, tj. budowy siły i masy mięśniowej. Po prostu następowałaby utrata glikogenu mięśniowego (glikogen, czyli cukier zapasowy, wpływa także na stan umięśnienia), zakłócony zostałby pro- ces rozwoju i regeneracji mięśni. Mówiąc ogólnie adaptacja, niezbędna w celu osiągnięcia pożądanej formy sportowej, przebiegałaby w niewłaściwym kierunku. Podsumowując to jednym zdaniem, należy stwierdzić, że celem treningu aerobowego w kulturystyce i sportach siłowych jest redukcja podskórnej tkanki tłuszczowej, a nie rozwój wydolności tlenowej. Aby to osiągnąć, należy wyważyć intensywność treningu aerobowego tak, by nie wywołać efektu długu tlenowego. Utrzymywanie przemian energetycznych na poziomie tlenowym pozwoli wykorzystać podskórną wartwę tłuszczu. Pomiar tętna pozwoli nam na kontrolowanie intensywności wysiłku. Aby nie zablokować przemian tłuszczowych, należy utrzymywać je w przedziale między 65% a 85% tętna maksymalnego. Tętno maksymalne wyliczamy w przybliżeniu stosując wzór: HR max = 220 i wiek."
Brzuszki nie mogą byc wysiłkiem aerobowym korzystnym w kulturystyce który ma za zadanie spalać podskórną tkankę tłuszczową.Nie jesteśmy w stanie utrzymać przemian energetycznym na poziomie tlenowym robiąc brzuszki.




------------------------------
Szukasz taniej odżywki białkowej i nie tylko?'Ovopol'-pytaj o szczególy pod nr.GG 1135964

Zamiast dać mi soga kliknij w pajacyka http://www.pajacyk.pl 
"Moderator w dziale Trening"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam w domu miernik tetna, przed chwila robilem brzuszki (powoli), tetno skakalo od 170 do 190 (moj wiek 26 lat). Czy to znaczy ze jednak to byl trening tlenowy (aerobowy?) zrobilem 40 powtórzen na plasko, zaraz potem zaczalem druga serie i znow tetno 170 do 190. (wskoczylem na rower i tetno mialem 210 jak mocniej przypedalowalem :])
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wdlug mnie najlepsze cwiczenie na spalanie jest bieganie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Okej, Brutus. wobec tego powiedz mi dlaczego spadłem w 3 tygodnie 8 cm z obwodu pasa robiąc 1 serie na maksa dziennie brzucha samych wznosów nóg rozpocząłem od 20 ruchów a skończyłem na 1000? Te ostatnie serie po 800-1000 wznosów trwały dwadzieścia kilka minut, przy tym oszukiwałem, bo odbijałem nogi w dolnym ruchu (wznosy odbywały się na tapczanie, a więc można nieźle przyoszukiwać. Diety nie zmieniałem. Jedyny czynnik brzuchospadkowy to były wznosy nóg.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

16-latek co moze brac

Następny temat

Jak schudnąć?

forma lato