SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak smakuje czysta serwatka? I czy da ja sie jesc.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11773

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam mozliwosc kupienia bardzo tanio serwatki. Z tego co mi wiadomo nie pochodzi ona z zadnego Olimpa ale ze zwyklej mleczarni (chyba).
Pytanie tylko czy to sie wogole da jesc - jaki smak ma taka czysta serwatka (moze miec w koncu smak skislego mleka), kolor itp.

Kulturystyka i trojboj silowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336125
Czysta serwatka czy białko serwatkowe bo to zupełnie coś innego?

Serwatka białkowa jest produktem wykorzystywanym w cukiernictwie i zdecydowanie nie nadaje się do stosowania przez osoby aktywne, te których celem jest poprawa sylwetki.
Serwatka białkowa zawiera przede wszystkim cukier mleczny. Produkt ten może powodować problemy z jelitami i na 100% przyczyni się do otyłości.
Natomiast produktem pełnowartościowym i pożądanym w diecie osób aktywnych jest białko serwatkowe. Więcej o różnicach możesz poczytać tutaj: https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Serwatka_białkowa__czym_jest,_szkodliwość-a2463.html

Odnosząc się teraz do kwestii smaku.
Białko serwatkowe o smaku naturalnym posiada delikatny mleczy posmak, nadaje się do komponowania z wieloma potrawami.
Oprócz szejków proteinowych osoby aktywne dodają je do omletów, owsianek, lub produkują pyszne desery na jego bazie.
Zdecydowana większość osób wybiera produkty smakowe, obecnie znajdziesz odzywki białkowe o praktycznie każdym smaku.

Jeśli jednak ktoś nie jest fanem smakowych dodatków to dostępne są własnie odzywki także o smaku naturalnym.
Bardzo dobre opinie zbiera ten produkt: https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_WPC_80_Pure_Protein-opis39228.html

Jeśli zastanawiasz się jaki produkt wybrać to warto zerknąć w aktualny ranking: https://www.sfd.pl/art/Rankingi/Odżywki_białkowe_ranking__najlepsza_odżywka_białkowa-a907.html

Białko - jak i kiedy brać, aby rosnąć?
https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Białko__jak_i_kiedy_brać,_aby_rosnąć_-a3056.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesli dobrze kojarze to bylo to nawet dobre... o ile dobrze kojarze...

<Tylko zdechle ryby plyna z pradem>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 97 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4741
Z tego co ja wiem, a w końcu wychowałem się na wsi, serwatka która jest do nabycia w mleczarni, nie ma nic wspólnego z białkiem serwatkowym. Jest to jasno żółta ciecz otrzymywana jako produkt uboczny z przerobu mleka. Rolnicy podają ją świniom zamiast wody.Na pewno nie zawiera takich składników odżywczych aby mozna ja było wykorzystać do budowy masy mięśniowej. Nigdy tego nie próbowałem i tobie radzę zrobic to samo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To napewno nie jest ciecz tylko proszek. Wytwarzany jest nleka - jako uboczny produkt przy produkcji chyba sera. Bialko na 100% zawiera. A jak smakuje to powiem jutro bo wzialem na sprobowanie 2kg. Podobno smierdzi troche zsiadlym mlekiem i jest nieco slone :( - ale czego sie nie robi aby byc wielkim i silnym:)

Kulturystyka i trojboj silowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
słodkawo-słonawo-kwaśny smak

Remember:
"SMILE NOW ,CRY LATER"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3839 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21079
glutek - Niech Cię Bóg Błogosławi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Serwatka jako surowiec ma niewiele białka cos okolo 2%, cala magia polega na tym ze jest to bialko swietnie przyswajalne i dlatego robia z tego suplementy ( nie mylic ze sproszkowana serwatka do uzytku hodowli bydla i trzody chlewnej)

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**
1

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
A glutek kupil pasze dla swin, smacznego.

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tego co wiem to zawartosc bialka to ok. 80% (byc moze jest to koncentrat - tak naprawde nie wiem w jakim procesie produkcyjnym uzyskano to bialko). Poza tym wcina to rowniez dwóch polskich strongmanow (od nich biore) - wiec chyba powod jest. Ale dla waszej radosci dam to do laboratorium (mam taka mozliwosc) i wtedy dokladnie bede wiedzial co i jak.
Ale musze przyznac ze cena jest bardzo obiecujaca - ok. 20 zl za kg - ale smak podobno nie za bardzo:) (kolega mial "cofke" za pierwszym razem).

Kulturystyka i trojboj silowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
Wiem o co chodzi. Faktycznie jest to czysta
serwatka otrzymywana jako półprodukt przemysłu
serowarskiego. Ale nie wiem na pewno, jak skoncentrowany
jest ten proszek, niemniej naprawdę jest to białko
serwatkowe
.

Son Gochan

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sądząc po cenie twoi strongmeni albo sa ciency albo jadą na czymś więcej niż ta pasza

Pite(r)
"dla podkreślenia wagi moich słów siłacz palnie pięścią w stół"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KREATYNA?????

Następny temat

Giant Mega Mass 4000???

WHEY premium