SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjne 85kg do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 984

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Płeć

Mężczyzna

Cel

Utrata wagi

Waga

85kg

Wzrost

175

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Ok 25%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Wstaje o 7 o 23 idę spać. Uczę się zazwyczaj do około godziny 16. Biegam najczęściej wieczorem.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

4 razy w tygodniu biegam oraz ćwiczę na wfie w szkole.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Aktualnie wyeliminowałem z diety słodkie napoje, słodycze. Przestałem słodzić kawę i herbatę.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Wszystko ok

Stosowana lub planowana suplementacja

Brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 92
Zdjęcie to screen z telefonu przepraszam za jakoś ale aktualnie nie posiadam żadnego PC i nie bardzo wiedziałem jak to zapisać inaczej. Z obliczeń wyszło mi ze potrzebuje około 220g węgli 60 tłuszczu 150 białka (ok 2200 kcal) obciąłem już 300. W tym wszystkim jestem totalnym początkującym. Najwygodniej było by mi jeść około właśnie tych 4 posiłków.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
W każdym posiłku ma być minimum 20-25g białka, by próg leucynowy mógł zostać osiągnięty, dodaj jaja do śniadania, sporo nabiału, można w jego miejsce wrzucić bardziej wartościwoe białko.
Salami i inne sklepowe szynki do wywalenia, są zakonserwowane i przetworzone.

Domyślam się, że jesteś na utrzymaniu rodziców więc skup się na dobrym białku i tanim : udka z kurczaka ( około 4,-4,50zł za kg), schab, karkówka(około 9-10zł za kg) podroby (są tanie wątróbka, czy serduszka bardzo dobre i w śmiesznej cenie , a o wiele wartościowsze od nabiału, jadaj powiedzmy 2 razy na tydzień) jaja, jak lubisz możesz dodać strączków (ciecierzyca, soczewica etc- przed ugotowaniem trzeba je moczyć, ale dobre jako dodatek)

Reszte wrzuciłam Ci w ściądze, stronę wcześniej


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2017-03-31 06:14:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 92
Wiem ze brakuje mi trochę kalorii ale nie mam zabardzo pomysłu co jeszcze dorzucić do tych posiłków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 92
Do posiłku trzeciego będzie sałatka z warzyw i jogurtem naturalnym zapomniałem dorzucić przepraszam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Jak nikt nie odpowie możesz edytować post swój - w prawym górnym rogu jest ołówek

Ile wyszło Ci w zapotrzebowaniu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 92
Na większości kalkulatorów z tego co widziałem wychodziło mi około 2500 kcal 300 węgla 130 białka i 100 tłuszczu :v obliczałem sobie wszystko sam biorąc wzory ze stron paru tam trenerów. Widocznie coś musiałem poknocic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 92
Tylko, że teraz i tak nie mam pomysł jak to popycha za bardzo w tych 4 posiłkach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Prosze byś wylliczył raz jeszcze z tego wzoru https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html
Choć te 2500 zdaje się niby rozsądne, ale ten wzór jest jednym z najdokładniejszych.
Nigdy w 100% nie wyliczysz zapotrzebowania, ale można mieć jakaś bazę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 92
Wyszło mi około 2874 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
WIęć wyjdz z 2600 i obserwuj około 2 tygodnie, co się będzie działo. Jak obwody będą spadać - zostawisz
Wyszłabym z takim makro: 170-180g białka, około 100g tłuszczy i reszta węglowodany do wyżej wyliczonej kaloryczności.
Posiłki bilansuj, czyli w każdym porcja białka, węgli i tłuszczy (pod spodem tabelka z jakich składników warto je uzupełnić) na posiłek staraj się dawać minimum 20-25g białka, by prób leucynowy mógł zostać osiągnięty. Jak coś wyczarujesz wrzuć do wglądu najlepiej w ten sposób (jeśli Ci się uda bez PC)https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_-t1135388.html
https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html#post1
https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 92
Tak sobie obliczyłem że biorąc pod uwage 20 % białka 30 % tłuszczy i 50 % węgli to po odjęciu 300 wyszło mi po 130 białka 87 tłuszczu i 325 węgli. Ale to zejde tak jak radzisz z węgli i dorzuce te białko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Procentowo się nie liczy makro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wódka kcal

Następny temat

Droższe pojemniki na żywność- w jakie zainwestować?

WHEY premium