SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny [100kg]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 782

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 11 Wiek 216 dni Na forum 215 dni Przeczytanych tematów 268
Aktualna waga ciała 100kg
Beztłuszczowa masa mięśniowa 80kg

Trening siłowy 3/4 razy w tygodniu + cardio

*ciwicze sam dla siebie
*nie wliczam białka pochodzenia roslinnego
*liczę makroskladniki a nie kalorie
*makroskladniki wliczone na sucha masę mięśniową 80kg
*kontroluje wagę i samopoczucie. Jeśli waga nie schodzi w dół lub idzie w górę to zmniejszam lub zwiększam ilość tłuszczy i węglowodanów

1. 4 jaja kurze całe, 2 kromki chleba zytniego + warzywa
B:34g T:27.4g W:38.9g

2. 200g piersi z kurczaka, 100g ryżu brazowego + 10ml oliwy z oliwek + warzywa
B:43g T:15.4g W:71.2g

TRENING

3. 260g polędwicy z dorsza, 100g ryżu białego
B:56g T:1.58g W:79g

4. 200g piersi z kurczaka, 100g kaszy gryczanej + 10ml oliwy z oliwek + warzywa
B:43g T:15.6g W:63g

5. 120g łosoś + warzywa
B:25.8g T:16.68g

Białko: 201.8g - ok. 2.5g/1kg
Tluszcze: 80g - ok. 1g/1kg
Węglowodany: 252g - ok. 3.15g/1kg

Proszę o ocenę mojej diety i porady. Co do mięsa typu kurczak korzystam z tabeli wartości odżywczych która znalazłem w internecie a wartości odżywcze jaj, ryb czy kaszy i ryżu po opakowaniu.




Zmieniony przez - archangel.gabriel w dniu 2023-10-01 01:01:44

Zmieniony przez - archangel.gabriel w dniu 2023-10-01 01:05:00
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106181
Dieta może być i jest dobrze zbilansowana. Nic nie napisałeś jaki masz cel ale co można sugerować że jeśli ważysz 100kg i masz 20 procent tkanki tłuszczowej to warto by pomyśleć o redukcji bo budowa raczej w tej sytuacji troszkę mija się z celem bo przy takim BF dalszą budowa nie jest mądrym pomysłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 545 Napisanych postów 1471 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20870
Rozpiska wygląda rozsądnie, jednak zalecałbym włączać ilość kalorii do całości, tym bardziej przy parametrach, kóte podałeś wyżej. Nie zalecałbym spożywania takich dużych objętościowo posiłków na codzień ze względu na ilości błonnika, które w dłuższym odstępie czasu mogą powodować problemy gastryczne. Cała reszta jest ok.


Zmieniony przez - witorrr98 w dniu 2023-10-01 12:57:11
1

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 11 Wiek 216 dni Na forum 215 dni Przeczytanych tematów 268
Moim celem jest utrata tkanki tłuszczowej. Od początku stosowania diety straciłem 10 kg. Zrzucajac ok. 0.5/1kg na tydzień.

*czy odpowiednim sposobem jest zmniejszanie ilość weglowodanow ok. 25/50g i tłuszczy ok. 10g? Jeśli waga stanie w miejscu?

*jesli dojdę do zamierzonego efektu i będę chciał budować masę mięśniową to dołożyć 25/50g weglowodanow i 10g tłuszczy? Przy kontrolowaniu wagi i objętości tkanki tłuszczowej.

Moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi ok. 2600kcal. Z podanych wyżej parametrów jest ok. 2500kcal.

*jak włączyć ilość kalorii do całości? Czy polega to na wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego? Czy powinienem to kontrolować w jakiś inny sposób?

*jak zmniejszyć objętość posiłków? Podzielić je na mnieszjsze? I zachować ilość spozywanych produktów. Czy jeść mniej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 11 Wiek 216 dni Na forum 215 dni Przeczytanych tematów 268
Rozpiskę mojej diety opieram na czytaniu wypowiedzi i oglądaniu filmików ludzi zajmujących się sportowym i zdrowym trybem życia. Chcę porozmawiać z wami aby upewnić się ze idę w dobra stronę.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
archangel.gabriel
Moim celem jest utrata tkanki tłuszczowej. Od początku stosowania diety straciłem 10 kg. Zrzucajac ok. 0.5/1kg na tydzień.

*czy odpowiednim sposobem jest zmniejszanie ilość weglowodanow ok. 25/50g i tłuszczy ok. 10g? Jeśli waga stanie w miejscu?

-Jak najbardziej !

*jesli dojdę do zamierzonego efektu i będę chciał budować masę mięśniową to dołożyć 25/50g weglowodanow i 10g tłuszczy? Przy kontrolowaniu wagi i objętości tkanki tłuszczowej.

-Robisz wtedy w odwrotny sposób do redukcji, tzn dodajesz kalorii stopniowo

Moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi ok. 2600kcal. Z podanych wyżej parametrów jest ok. 2500kcal.

*jak włączyć ilość kalorii do całości? Czy polega to na wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego? Czy powinienem to kontrolować w jakiś inny sposób?

- rozwiń to proszę, bo nie rozumiem

*jak zmniejszyć objętość posiłków? Podzielić je na mnieszjsze? I zachować ilość spozywanych produktów. Czy jeść mniej?

- sposobem na zmniejszę objętości posiłków takich na szybko to:
A) Zmniejszenie spożywanej ilosci warzyw
B) Podmianka węglowodanów na tłuszcze


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 11 Wiek 216 dni Na forum 215 dni Przeczytanych tematów 268
,,Rozpiska wygląda rozsądnie, jednak zalecałbym włączać ilość kalorii do całości, tym bardziej przy parametrach, kóte podałeś wyżej''

Ta odpowiedź otrzymałem w drugim poście od witorrr98. Nie rozumiem do końca... Czy może chodzi po prostu o liczenie kalorii?



Zmieniony przez - archangel.gabriel w dniu 2023-10-01 18:06:26

Zmieniony przez - archangel.gabriel w dniu 2023-10-01 21:55:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Sugeruję wrzucić kilka przykładowych dni diety, zgodnie z opisem w regulaminie działu. Na przyszłość, również z wypełnioną aniektą działu, żeby uniknąć niepotrzebnych pytań i aby było czytelnie.

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html

Czy ilość kalorii będzie odpowiednia, zobaczysz na podstawie zmian obwodów ciała, a niekoniecznie na podstawie zmian masy ciała,.o której piszesz. Na nich o zdjęciach sylwetki sugeruję się skupić. Jak nie spada, to zmniejszamy kcal lub zwiększamy aktywność fizyczną.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa masy mięśniowej - porady

Następny temat

Redukcja - jak długo powinna trwać?

WHEY premium