SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 96kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2254

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111
Witam wszystkich. Chciałbym się doradzić doświadczonych kolegów czy dobrze zbilansowałem dietę. Kiedyś ważyłem 106 kg ale dzięki diecie Montignaca schudłem do 88 i zaznałem zastoju co przełożylo się na brak zaparcia i przybraniem na wadze. Mam zamiar znów ruszyć z dietą, lecz wzbogacony o nową wiedzę z forum i większą siła przebicia, wiedząc dlaczego tak się stało. Moim celem na początek to redukcja wagi do 90kg, obranie nowej diety o nową wagę i dalsza redukcja, aż do wagi 80-85. Później będę myślał co dalej. :)


Cel 1: 80kg
Cel 2: 90kg
Płeć : mężczyzna
Wiek : 23
Waga : 96,1kg
Wzrost : 186cm
Obwód klatki : 110
Obwód ramienia : 33
Obwód talii : 110(na brzuchu) 94 (na pasie)
Obwód uda : 54
Obwód łydki : 43
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 26.2%
Aktywność w ciągu dnia : praca na lini produkcyjnej( praca fizyczna, stojąca)
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3 x w tyg rower stacjonarny, aż do momentu ćwiczenia po 1h, po tym interwały stopniowo zwiększane, w przypadku braku zmeczęnia jazdą, zwiększenie poziomu trudności na rowerku. 3x w tyg pompki, brzuszki zwiększane tygodniowo
Odżywianie : chaotyczne
Cel : 80kg, smukły wygląd który będzie w przyszłości dopracowywany
Ograniczenia żywieniowe : nie lubię ryb ale dla zdrowia wszystko, czarna porzeczka(bóle głowy po niej)
Stan zdrowia : dobry, nie pije.
Preferowane formy aktywności fizycznej : dom
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : sądzę że na tym etapie są nie potrzebne

Według moich obliczeń niewiem czy poprawne(jestem endo) wyszło mi 2750 kcal,więc zmniejszyłem to o 300kcal, zapotrzebowanie na białka przyjałem na 2g*kg, reszte oparłem na 2750 kcal
Przyjalem: 2450kcal
białko: 192
tłuszcz: 76
Weglowodany: 325g

W przypadku błedów proszę o wskazanie błedu, mogłem coś źle policzyć.

O to dieta oparta o zapotrzebowanie i moje preferencje jedzenia.
Od razu mówię że waga jajek jest z skorupką i wszystkiego przed obróbką.
Posiłek 4 to jest smoothie, woda i owoce zblendowane i wypite podczas pracy. Na tym etapie jeszcze smażone na maśle zwykłym, lecz niewiem czy lepiej będzie na oliwie z oliwek czy maśle klarowanym. Później mam zamiar piec to w piekarniku. Propozycje co zmienić co dodać jak najbardziej, wiem że ryby wogóle tylko niewiem jak wcisnąć oprócz obiadu, myślę aby dodać makrele na kolacje.
Z góry dziękuje za korekty, poprawy, sugestie i porady. Jestem otwarty na to. :)





Zmieniony przez - kakashi93 w dniu 2016-11-26 16:56:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
Witam ,
Słabo to wyglada pod względem kaloryczności ,rozkładu doboru składników .
Proponuje jeszcze raz ułożyć diete .
Tutaj możesz przeczytać o podstawach:
http://potreningu.pl/articles/290/jak-zabrac-sie-za-ukladanie-diety 
Musisz wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne:
https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html 
Jeżeli Twoim celem jest redukcja to odejmujesz Ok 300 kcal
Spróbuj ułożyć dietę na podstawie art :
https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html 
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html 
Wstaw dietę do poprawy a my postaramy poprawić błędy

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111
Według tego kalkulatora tyle mi wyszło więc mam odjąć od tej drugiej sumy? Masz na myśli że za dużo kalorii czy za mało?





Zmieniony przez - kakashi93 w dniu 2016-11-26 22:50:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 63 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1559
Oblicz ze wzoru, 24x waga x wspolczynnik aktywnosci 1.1 mala 1.3 srednia 1.5 duza , na twoim miejscu zaczal bym od 3000 tys kcal obserwowal dodawal cardio zwiekszal intensywnosc treningu i pozniej ucinal kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111
Wychodzi mi 2995,2 kcal. Białko dam na poziomie 192( 2g*kg), ale co z weglami i tłuszczem? Po ile dać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
Tłuszczy daj 1-1,5 g ,reszta wegle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111
Przyjąłem 192 białka, 144 tłuszczów(niewiem czy za dużo oby) i wyszło mi 232 węgla. Może być? W przypadku obcinania kcal to mam odejmować z wegli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Zależy jak kto reaguje na węglowodany. Jest to dość indywidualne. Ja bym dał ok 100g tłuszczów w resztę z węglowodanów. Wtedy z czasem ew. ciął kcal właśnie z nich. Oczywiście w zależności od zmian obwodów a nie na ślepo.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111
Dobra to dam 192g białka 100g tłuszczu i 280 węgla i zobaczę jak samopoczucie i jak idzie spalanie, jak dobrze to obcinać będę później, później wstawię jeszcze dietę do korekty tylko mam pytanie bo znalazłem różne wersje. Jak to jest z tą kolacja dać w nie węgle same czy tłuszcz i białko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111
Tu jest poprawiona dieta, tylko mam pytanie. Czy drugie śniadanie musi być bogate w białko? czytałem że pomaga wtedy się w pracy metabolizmu czy wystarczy ze wypije smoothie z owoców. Czy zawsze muszę mieć posiłek po treningu? Czy wystarczy ze poczekam do kolacji gdzie dostarczę organizmowi węgiel białko i tłuszcze? I jak wygląda posiłek przed treningiem, czy mogą być w nim węgle?

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tyje jedząc mniej, chudnę jedząc więcej?

Następny temat

Czym zastąpić cukier dla 4 latka??

WHEY premium