SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 85kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4102

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1999
Cześć wszystkim :) Postanowiłem, że na początku opowiem troszkę o sobie... Mam 23 latka, pracuję na 3 zmiany (6-14,14-22,22-6) oraz mam 167 cm wzrostu i chcę schudnąć a jednocześnie przypakować nie wiem czy się tak da, ale się nie poddaje :D W wieku 18 lat ważyłem ok. 90 kg wtedy postanowiłem się zabrać za siebie zrzuciłem 30 kg w pół roku, lecz nie pilnowałem sobie diety jadłem fast foody słodycze itp. W lutym tego roku ważyłem 100kg! Powiedziałem sobie dość!!! Od lutego do lipca zrzuciłem 15 KG ! i jestem bardzo zadowolony z tego co osiągnąłem, ale to połowa sukcesu, bo powinienem ważyć 70~kg i do tego dążę.

Odstawiłem słodycze zastąpiłem je owocami, a także napoje gazowane i kolorowe piję tylko wodę.

Jeśli chodzi o jedzenie do tej pory starałem się trzymać dietę choć nie zawsze mi się to udawało, do tego biegam co drugi dzień po 5km w czasie ok 32 minut.
Stwierdziłem, że nie będę chodził na siłownię ponieważ mam wolny pokój i mogę go z czasem przebudować na siłownię, poza tym nie jestem przekonany do siłowni(czekanie na sprzęt bo ktoś robi serie, siądziesz na takiej ławce a ona cała mokra bo gościu ostro trenował :P) Moim pierwszym krokiem jest kupno ławeczki z stojakami i modlitewnikiem oraz obciążeniem 50 kg na allegro myślę, że będzie w porządku co miesiąc będę się starał coś dokupować drążek itp :)

O to link aukcji (http://allegro.pl/zestaw-83-kg-sztanga-lawka-obciazenia-gryfy-hantle-i6455003191.html?fromVariant=6798740833) Może ktoś się wypowie?

Zrobiłem dietkę i chciałbym aby ktoś mi coś doradził co w niej zmienić lub co zastąpić. Białko mam zamiar pić przed lub w trakcie treningu a banan z mlekiem i orzechami zaraz po. Chyba mam za dużo białka ale nie wiem z czego zrezygnować :/ Moim planem będzie trening siłowy co drugi dzień czyli poniedziałek domowa siłownia, wtorek bieganie, i tak na przemian Niedziela wolna.

Z góry dziękuję za wszystkie opinie, rady a także okrzyki jeśli ktoś uważa że robię to źle =D jestem kompletnie zielony w tym, ale chce by stało się to moją pasją bo bardzo mi na tym zależ, dodam tylko że dietę zrobiłem pod siebie i taka mi pasuje, nie lubię ryżu makaronów kasz i tym podobnych :(





Zmieniony przez - nowyhere94 w dniu 2017-07-09 21:24:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
http://m.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Zacznij od początku a nie od końca. Wklej wypełnioną ankietę działu, oraz wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego ze wzoru.

http://m.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html



Zmieniony przez - domer w dniu 2017-07-16 09:36:07

Zmieniony przez - domer w dniu 2017-07-16 09:36:53

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699695
Na początku zdecyduj i postaw sobie realny cel . Ten sprzęt jak kupisz to po kilku tygodniach się rozpadnie . Lepiej kup karnet na siłownie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1999
A co Pan sadzi o tym? http://allegro.pl/lawka-hertz-hektor-zestaw-100-kg-promax-i6422862544.html
Maks. waga sztangi na stojaku: 125kg


Zmieniony przez - nowyhere94 w dniu 2017-07-09 22:07:52

Zmieniony przez - nowyhere94 w dniu 2017-07-09 22:08:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699695
Nie kupuj takiego badziewia . To jest słabe jakościowa . Będzie Ci się bujać istwarzac zagrożenie , nabawisz się kontuzji tyle . Po kilku miesiącach będzie Ci się to sypać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1999
Lepiej kupic wszystko osobno dobrej marki typu Marbo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699695
Tak lepiej , tylko pomysł czy warto . Z doświadczenia wiem ze w domu trening słabo się sprawdza a sprzęt będzie Ci tylko gracil mieszkanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1999
Mam dużo miejsca :) Łatwiej będzie mi zacząć w domu, dziękuję a podana dieta na początek wystarczy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699695
Dieta do poprawy . Wstaw zdjęcie sylwetki do oceny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Jak liczyłeś zapotrzebowanie, bo dość mało jak na początek https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html ponadto wrzuć pełną ankietę z działu https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html

Dieta na pewno do poprawy, pytanie jak będziesz to urozmaicał ?
Makro również do zmiany, wyszłabym na początek : około 170-175g białka, około 100-110g tłuszczy i reszta węgle do poprawnie wyliczonej kaloryczności.
Na pewno zmniejszyłabym ilość posiłków, skupiłabym się na 4, komponuj posiłki by w każdym było minimum 202-5g białka, by było warzywa, porcja tłuszczy i porcja węgli.
50g odżywki to dość sporo, proch traktuj jako dodatek np. do omletów, czy placków.
Brakuje ryb, innego rodzaju mięcha niż kura - np. podroby, udka, schab, czy dobry kawałek polędwiczki, karkówki.
Do tego np. olej kokosowy, lniany, awokado.
Urozmaić węgle ryże, kasze, ziemniaki, bataty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Inwestowanie w różny sprzęt wyjdzie bardzo drogo a max po roku (o ile dotrwasz) i tak stwierdzisz, że potrzebujesz zmiany.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie sugeruj się cyferkami na wadzę.
Głównym celem redukcji powinna być poprawa składu ciała (proporcji tkanki mięśniowej do tłuszczowej).

Nie można zapominać, iż to hormony kształtują naszą sylwetkę - wybrałbym się na badania kontrolne na Twoim miejscu.
Zyt drastycznie rotujesz masą ciała.

Bieganie nie jest konieczne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny, 67kg

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 67kg

WHEY premium