SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna 89 kg - do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2138

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

28

Płeć

M

Cel

Redukcja tkanki tłuszczowej

Waga

89

Wzrost

193

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

2 x FBW + 1 x Crossfit
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1227
Cześć. Chciałbym zrzucić trochę tkanki tłuszczowej bo zaczyna mi się odkładać na plecach i brzuchu. Wcześniej przystosowywałem się do zdrowego jedzenia i rozpocząłem poniższa dietę. Niestety waga stoi w miejscu. Wyliczyłem zapotrzebowanie i wyszło mi 3200 - 600 = 2600 kcal. Czasami zdarzy mi się zjeść mniej a waga nie spada.

Trenuje 2 x FBW: A i B
A:
Przysiad 10/10/8/8/6
Wyciskanie 10/10/8/8/6
Podciągnie drażek 4s
MP 10/8/8/6
Łydki 2s
Brzuch

B:
RDL 10/10/8/8/6
Wyciskanie 10/10/8/8/6
Podciągnie drażek 4s
MP 10/8/8/6
Łydki 2s
Brzuch

Dodatkowo chodzę na Crossfit 1 x (sporo ćwiczeń siłowych + bieganie + WOD itd)

Poniżej dieta. Czy mógłbym prosić o ocenę czy to jest ok? Oczywiście zmieniam posiłki, np na obiad rybka na parze w wtedy na 3 śniadanie jem jakieś mięsko + kasze.

Najbardziej niepokoi mnie zapotrzebowanie. Bo ja przyjąłem 3200 kcal mimo że trenuje 3x. Być może wynika to że mam jeszcze słabe mięśnie.







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 507 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13978
Ile czasu jesteś na tej diecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1227
Około miesiąca. Treningi regularne pon-sr-pt. Myślałem jeszcze aby dorzucić jaki podstawowy spalacz w tabletkach, przy diecie i treningach powinien delikatnie wspomóc.

Może jest tak przy tej diecie że jednocześnie schodzi tłuszcz i rosną mięśnie? Wtedy byłoby zrozumiałe czemu masa stoi w miejscu.

Pytanie, czy sama dieta jest ok? Może ruchu za mało mam.


Zmieniony przez - ramzeso w dniu 2016-08-17 11:45:38

Zmieniony przez - ramzeso w dniu 2016-08-17 11:50:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Witam.

Wyznacznikiem progresu jest kompozycja sylwetki. Waga jest mniej ważna, jeżeli dostrzegłeś wizualne zmiany - to wszystko idzie w dobrym kierunku. Na redukcji zaleca się zwiększyć ilość białka, w granicach 2.2- 3g na kg beztłuszczowej masy ciała. Tak wysoka ilość protein pozwoli Ci zmniejszyć łaknienie, zabezpieczyć Cię antykatabolicznie i przyśpieszyć chociażby tempo metabolizmu.

To jest Twój codzienny jadłospis? Co do chleba - znasz jego wartość energetyczną? bo czasem oszacowanie na oko może zaburzyć makro i bilans kaloryczny ( szczególnie na redukcji ). Jest go sporo tak na marginesie. Istnieją bardziej inne źródła ww ( kasze/ryże/słodkie ziemniaki/ziemniaki i.t.d. ). Istotny jest balans w diecie.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-08-17 12:05:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1227
Dziękuje za odpowiedź. Chyba muszę się pomierzyć. Co do wartości to biorę wszystko z opakowań. Wiem że chleb ogólnie to syf ale czasem ciężko go zastąpić bo z czym zjeść rybkę czy np twaróg ;)

Czy jest to mój codzienny jadłospis? Nie mam 2 lub 3, zmieniem żeby nudy nie było ale wszystko mają podobny schemat.

Rozumiem że sugerujesz dodać białka do 200g i ściąć węgle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Chleb z uszczuplonym składem nie jest zły, przy zakupie patrz czy jest wyrabiany na naturalnym zakwasie oraz zwracaj uwagę na rodzaj mąki i dodatki, czyt. ( konserwanty ). Jasne, zdrowa i zbilansowana dieta to dieta urozmaicana, także należy wymieniać składniki odżywcze, dzięki temu można uniknąć niedoborów żywieniowych.

Oczywiście twaróg nie jest koniecznym doborem w ostatnim posiłku. Olej lniany, wybieraj wysokolinolenowy. Udział białka możesz spokojnie zwiększyć tak jak napisałem, za to automatycznie podniesie Ci się poziom kalorii. Pułap ww masz dostatecznie nisko jak na miesiąc, nie chodziłbym z nich jeszcze za to dobrałbym produkty z niższą gęstością energetyczną. ( mniej kaloryczne )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Witaj ,
Białko spokojnie możesz podbić do 180 gram lekko , druga sprawa w dni nie treningowe ściął bym węglowodany do 150 gram na przykład . Zrób tak i pomierz się po 2 tygodniach i napisz czy są efekty, łatwiej Ci będzie w dni nie treningowe ścinać kalorie a także ustaw je na ostatnie posiłki.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1227
Ok dziękuje, postaram się przerobić tak diete :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1227
Dodałem dwie rozpiski: Jedna na dni treningowe (więcej węgli) i nietreningowe (wiecej tłuszczy mniej węgli) W obu zwiekszyłem ilość białek.






...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
WPC zostaw sobie w jednej porcji, owoców nie jadasz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1227
W jednej tzn tylko rano? Cieżko będzie to wypić. Owoce? a mogę dać? Bo to sporo węgli jest. A jeśli mam to gdzie je wciskać? Może np to WPC i Jabłko czy tam inny owoc?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań odnośnie diety w planie SFD, sposobu przygotowywania posiłków

Następny temat

Zapotrzebowanie kaloryczne

WHEY premium