SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 68kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2327

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

m

Cel

masa

Waga

68

Wzrost

178

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

ciezko powiedziec

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

w ciagu roku szkolnego jazda składakiem 2 x (10 + 5-10 minut) tempem około 20 km/h

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

pełna siłownia

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

od ponad pół roku mniej więcej jak w zrzucie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

b dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,

Serdecznie proszę o ocenę mojej przykładowej diety i ewentualne uwagi dotyczące proporcji makro

z góry dziękuję i pozdrawiam,

mr drake



















Zmieniony przez - mr drake w dniu 19-7-2017 19:18:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
a liczyłeś w ogóle swe zapotrzebowanie ?
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z średnich wartości z tamteo tematu wychodzi:

~1700 BMR + ~ 330 rowerek + 540 (silownia) + 5% total + 136 TEF + 700 NEAT (ta wartosc wydaje mi sie zbyt duza bo jesli nie chodze do szkoly/pracy to sedzam czas raczej statycznie) = ~ 105% * 3,406 = 3,576

Jak do tej pory jadłem 2800 kcal w dni beztreningowe i 3000 w dni z silownia. Jakoś miesiąc temu kiedy byłem duższy czas na takich kaloriach, masa szła powoli do przodu chociaż w dni z siłownią czułem się trochę głodny czasami. Teraz widzę, że różnica kcal między dniami on/off powinna być u mnie chyba około 500-600 kcal? Ale z drugiej strony w dni off potrzebna jest nadwyzka nad budowe miesni?



Zmieniony przez - mr drake w dniu 19-7-2017 19:43:52

Zmieniony przez - mr drake w dniu 19-7-2017 19:44:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jak dobra masa idzie powoli i czujesz się głodny to można dorzucić kalorii

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co powiedziałbyś o makroskładnikach?

Do niedawna próbowałem zwykle odnosić się do kcal: 50% w / 30% t / 20% b

Czy takie podejście ma Twoim zdaniem sens czy może lepiej jest próbować znaleźć swoje g/kg ?


Zmieniony przez - mr drake w dniu 19-7-2017 19:48:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
jak chcesz możesz przetestować, parę procent dodać kosztem innego makroskładnika, nie wiecej niż 10% danego makroskłądnika.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Dobrej jakości odżywianie nie polega na jedzeniu w każdym posiłku piersi z kurczaka. W ten sposób staje się ona skrajnie niedoborowa. Masz do wyboru wiele innych źródeł białka.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardzo dziękuję za sugestie. Postaram się przygotowywać różne rodzaje mięs w mniejszych proporcjach.

Mam jeszcze pytanie co do warzyw. Ile powinno być ich mniej więcej obecnych w dziennej diecie? I czy mam rozumieć, że również lepiej jest przy każdym posiłku spożywać inny ich rodzaj?

W sprawie różnicy w kaloriach pomiędzy dniami bez- i treningowymi. Czy ma sens podwyższenie kalori o około 500kcal w dzień z siłownią?

I jeszcze krótkie pytanie o czerwone mięso. W związku ostatnimi wytycznymi WHO itd czy powinno się ograniczyć jego spożycie (np.wołowiny)?






Zmieniony przez - mr drake w dniu 20-7-2017 08:57:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Warto jeść różne warzywa. Np. z powodów podobnych do tego:

http://potreningu.pl/articles/3629/brokuly--dlaczego-nie-powinno-sie-ich-jesc-codziennie

Ilości 200-300g na posiłek będą ok.

Nie widzę powodu aby ograniczać wołowinę. Ograniczać należy produkty przetworzone. Mięso takie nie jest.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Prosze o ponowne skorygowanie mojej miski.

1.Staram sie bardziej zonglowac produktami i jak najbardziej urozmaicac zarowno w ciagu jednego dnia jak i w skali tygodnia. Nietstety, nie jestem w stanie przy kazdym posilku spozyc warzyw (wydluzoby to czas jedzenia tak, ze nie bylbym go w stanie zjesc w calosci).

2. W weekend spozywam duzo wiecej warzyw i owocow. W ciagu tygodnia jest to czasowo problematyczne.

3.Z powodow logitycznych zwykle jest tak, ze jedno zrodlo bialka pojawia sie w ciagu dnia 2 czasem 3 razy i to samo tyczy sie zrodel weglowodanow. Domyslam sie, ze powinienem probowac do tego nie dopuszczac?

4. Jesli chodzi o kalorie to oscyluje wokol 3500 (w dni trenigowe do 3700) gdyz inaczej brak progresu i przyrostow. Odziwo kalkulator sfd pokazuje mi okolo 300 kcal mniej niz mam w rzeczywistosci.

5. Staram sie wyciagnac wystarczajaco bialka z diety 160-170g i do tego weglowodany w zaleznosci od aktywnosci w ciagu dnia az do okolo 400-420 g. Reszte stanowia tluszcze. Czy jest sens bawienia sie w szukanie wlasnego makro w g/kgmc czy spozywania wystarczajacej ilosci bialka i kalorii powinno zalatwic sprawe?

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam,

mr drake








Zmieniony przez - mr drake w dniu 31-3-2018 15:49:14
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
1 Warzywo mozesz sobie przegryzać miedzy posiłkami,, jakaś marchewka np.
2 warzywa ok ale owoce już sporo wnoszą kalorii do diety
3 bez problemu tak moze być, ważne aby codziennie nie jadać tego samego
4 kalkulatory w przyblizeniu liczą, trudno powiedzieć jakim algorytmem liczą
5 jak są efekty nie ma co gmerać w podziale BTW


nie wiem jak smakowo mięso Ci z płatkami podchodzi ale ja bym z tymi płatkami wolał jaja zjeść a mięso z ryżem.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny, 60kg

Następny temat

Nabiał a masa mięśniowa

WHEY premium