SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do ocenienia dla 15-latka

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1628

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez domer z działu Odżywianie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25
Witam już kiedyś stworzyłem taki temat, ale postanowiłem sam sobie ułożyć taką dietę :) i bardzo proszę o ocenienie jej.

PS. To moja pierwsza dieta ułożona przeze mnie. Proszę o wyrozumiałość.




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 2237 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14236
Mi wychodzi zupełnie coś innego niż Tobie. Jeśli 3 razy w tygodniu ćwiczysz(czytałem Twój poprzedni temat, stąd wnioskuje że tyle trenujesz) to powinieneś jeść 2680kcal + 300(aby był dodatni bilans energetyczny, niezbędny do budowania masy) =3000kcal, a nie 2300... :)
Na tej diecie nie urośniesz.

"Żółty ser tam wrzuciłeś ?
Może jeszcze narkotyki zacznij zażywać ? "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Poczytaj posty podwieszone gdyż nie widać byś miał jakąś wiedzę , margaryna najgorszy wybór ..
Kiełbasa to samo , słabej jakości tłuszcze ja i cała dieta .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25
a czym mogę to zastąpić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Zależy od Twoich funduszy ..
Niskie fundusze: wybierasz z mięs podroby (serca, wątróbki , żołądki) , kurczak to kupujesz całego tanio wychodzi i porcjujesz, z ryb to mrożone mintaj często w promocji , śledź filety , makrela , siemie lniane .
Brak ograniczeń finansowych to : wołowina , łosoś , świeży dorsz , owoce morza co dusza zapragnie.

Z węgli to nie trzeba funduszy idziesz na rynek kupujesz na wagę kaszę gryczaną , jaglaną to nie są duże koszta .
Warzywa teraz wybieraj korzenne nie drogię są a duż owitamin mają jak seler , pietruszka , marchew i buraki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25
a czym mogę taką margaryną zastąpić? Masłem prawdziwym ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25
I czy polecicie jakąś dobrą tabelę żywieniową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25
I czy to jest tak że mam pić samą wodę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25
I mleko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 2237 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14236
Margaryny nie są takie złe. Trzeba wybierać te w kubkach- proces utwardzania polega na enzymatycznych przemianach, nie powstaje wtedy zbyt wiele tłuszczów trans, dodatkowo są wzbogacane witaminą D i A, czasem nawet E.
Te w kostkach już nie są takie rewelacyjne, proces utwardzania polega na uwodornianiu olei, skutkiem ubocznym takiego procesu jest powstanie tłuszczów trans, niekorzystnych dla naszego zdrowia.
Oczywiście najlepszym wyborem będzie oliwa z oliwek, nierafinowany olej rzepakowy lub dobry lniany, nie wymagałbym tego jednak od 15letniej osoby która dopiero zaczyna swoje podstawy z dietą.
Poczytaj trochę sobie o produktach, wybieraj te które są jak najmniej przetworzone- jesli kupujesz kiełbase z szynki- kup szybkę i sobie ugotuj. Unikniesz wtedy dodatków w postaci chemii, innych domieszek, dodatków tłuszczowych, łojowych, wiesz wtedy co jesz bo kawałka miesa nikt Ci tak mocno nie zafałszuje jak kiełbasy podwawelskiej dajmy na to.

"Żółty ser tam wrzuciłeś ?
Może jeszcze narkotyki zacznij zażywać ? "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 2237 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14236
Wojo zmc dobrze Ci napisał jakie produkty trzeba włączyć w dietę.
A co do picia, to pij co chcesz, herbatę, mleko, wodę, rozcieńczane soki owocowe i warzywne (ja najlepiej się napijam kiedy zmieszam 50:50 z wodą). Unikaj nopojów słodzonych, coli, napojów owocowych np 3 cytryny, wód smakowych itd.

"Żółty ser tam wrzuciłeś ?
Może jeszcze narkotyki zacznij zażywać ? "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

skosy brzucha

Następny temat

Pomoc w dopasowaniu diety

WHEY premium