SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta masa do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1099

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297
Witam

proszę o sprawdzenie mojej diety na mase.
Mam 31 lat warze obecnie 67 kg wzrost 173 cm .Trenuje 3x w tygodniu masowo.Pracuje siedząco wiec nie mam zby wiele ruchu.Chciałbym tyc tak by za bardzo sie nie "zalać".Oczywiście do posiłków będe dorzucał dużo warzyw.Ryby na razie wprowadziłem do jednego posiłku ponieważ nie bardzo lubię je ale może sie w końcu do nich przekonam.

Na razie zapotrzebowanie kaloryczne ustawiłem na 3000 kcal.
Stopniowo będę dorzucał więcej.

Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi.



Zmieniony przez - lukaszr26 w dniu 2013-09-10 22:52:43
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Białka za dużo, szczególnie, jak sam zauważyłeś - nie ruszasz się zbyt wiele. 1,8-2g/kg wystarczy w zupełności. Resztę bilansu możesz śmiało wpakować np. w tłuszcze.

Olej rzepakowy uniwersalny - to niespecjalnie dobre uzupełnienie tłuszczu. Zamiast niego, proponuje do diety wrzucić orzechy, oliwę z oliwek, lub rzepakowy zimnotłoczony (choć też w nie przesadnych ilościach), masło, tłuszczu kokosowy (równiez pod postacia wiórek), rybę dobrze by było jeść tłustą ze 2-3 razy w tygodniu, podobnie jak nie jeść non stop chudego drobiu, a śmiało inwestować również w tłuste mięso/podroby, jaja.

Skoro o 23 jesz posiłek, to po co jeszcze później upychasz w siebie suchy twaróg?



Zmieniony przez - Skerx w dniu 2013-09-10 23:29:58

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297
Witam o 23 to po treningów a w nocy jestem głodny.mam ogromne problemy z przytyciem jestem ekto jeśli chodzi o ryby to ok zastąpie nimi kurczaka :) co do białka jest to 30 % mojego zapotrzebowania co prawda nie ruszam sie dużo ale strasznie pale .Co do jaj to po przednio jadłem je i już mi bokiem wychodzą . Co to twarogu moge jeść tonami rewelacyjnie mi wchodzi .




Zmieniony przez - lukaszr26 w dniu 2013-09-10 23:42:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Skoro masz problemy z przytyciem, to jedz więcej i lepiej jakościowo.

Nie wiem dlaczego uparłeś się tylko na ryby i kurczaka, jakby innych mięs nie było.

Palenie nie ma tu wiele do rzeczy, białka moim zdaniem jest zdecydowanie za dużo w Twoim jadłospisie.

To skoro jesz o 23, nie lepiej jest zjeść więcej i już później nie pchać w siebie jedzenia? Zresztą skoro CI to odpowiada, to nie będę drążył...Twoje żarcie.

Proponuje twaróg zamieniać również na inne źródła nabiału i nie przesadzać z jego ilością w diecie.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297
ok zastosuje sie do twoich rad :) dzieki za podpowiedzi zrobie biało 2g/kg tylko czy jak resztę zapotrzebowania wrzucę w tłuszcze nie zatłuszcze sie za bardzo ?

Jeszcze raz proszę o wszystkie odpowiedzi z góry dziekuję :)



Zmieniony przez - lukaszr26 w dniu 2013-09-11 00:06:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Zatłuścisz się od nadmiaru kalorii, albo kiepskiej jakości jedzenia. Jeśli będziesz pilnował dobrej jakości miski i nie będziesz przesadzał z nadwyżką będzie ok.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297
ok dzieki za pomoc jeszcze dziś postaram sie zmodyfikować diete obetne białko do 2g/kg ,to co obetne wrzuce w tłuszcze + ryby oczywiście rzepakoway dostanie kicka ma rzecz oliwy z oliwek i oleju sezamowego.

Dzięki za pomoc jeszcze raz :)

Zmieniony przez - lukaszr26 w dniu 2013-09-11 10:53:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1598
Skerx ma na pewno racje jako doświadczony forumowicz. Ale ja na Twoim miejscu nie obcinałbym aż tak strasznie białka. Wczuj się w swój organizm, jak nie latasz na kibelek za często i w żoładku nie ma rewolucji to jak dla mnie te 2,5/kg masy czy tam pi razy drzwi wiecej tego białka nie zaszkodzi. Doradzam , bo miałem podobny problem (72kg) tyle, że ja wcinałem grubo ponad 3g na kg i musiałem obciać, bo ktoś na forum doradził i miał racje. 0 gazów zero dyskomfortu w brzuchu a masa powoli ale idzie :)

Zmieniony przez - set w dniu 2013-09-11 11:03:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297
Dziekuję jeszcze raz dziś może jeszcze zabiorę sie za poprawe diety :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297
Witam przesyłam poprawioną diete na mase :) Jeszcze raz proszę o podpowiedzi co ewentualnie zmienić.



Zmieniony przez - lukaszr26 w dniu 2013-09-12 21:28:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297
Jeszcze raz proszę o ocene mojej diety z góry dziekuje za podpowiedzi.CZy teraz aby wszystko sie zgadza ?

Zmieniony przez - lukaszr26 w dniu 2013-09-16 10:39:23
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny.

Następny temat

Dieta na mase do oceny

WHEY premium