SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta masa.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 824
Witam
Mam 21 lat, 173cm wzr. 56kg wagi
jestem ektomorfikiem

Skorzystałem z jednego tematu z forum na obliczenie zapotrzebowania kcal.
temat ten:
https://www.sfd.pl/Dieta_na_masę__dodatkowe_kg_dla_wszystkich_potrzebujących!-t240536.html

nie wiem czy dobrze to wszystko policzyłem i czy prawidłowo ale wyszedł mi wynik końcowy w zaokrągleniu 3500kcal.(na forum ktos pisał że za dużo mi wyszlo ;s)
Wiem również aby spożywać 2g białka na kilogram masy czyli 112g
jak policzyć ile mam mieć gramów tłuszczy i weglowodanów?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
*Wannabeok - Zacznij od tego i obserwuj jak reaguje Twoje ciało. Nie idzie waga do przodu - zwiększaj stopniowo węglowodany. Układając dietę kieruj się makroskładnikami (białko, tluszcze i węglowodany). Znajdź w necie dobre źródła tych składników i jedziesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 824
up
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.

Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 452 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3100
Liczysz zapotrzebowanie kaloryczne-3500kcal to faktycznie za dużo dla Cb jak na utrzymanie wagi,choć może to i dobrze bo musisz ostro wpier..lać przy tej niedowadze. Następnie proponował bym Ci jeść tak: 30%-tłuszcze,15-20% białko a reszta węgle o ile masz zamiar ćwiczyć na siłowni. A kalorie z tego możesz polić bardzo łatwo. Tłuszcz- waga(g)*9, Węglowodany- waga(g) * 4, Białko- waga (g) * 4.Np( dla twojego zapotrzebowania na białko- 112*4= 448 kcal) Liczysz tak samo resztę pod wzory żeby wyszło Ci zapotrzebowanie 3500kcal,choć to trochę dużo,oblicz poprawnie i dostosuj. Pzdr:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 824
tzn ze wzorów wyszło mi ok. 2900kcal ale jeszcze tam pisało na tej stronie w punkcie II. aby dodać 20% z całości jako nadywżkę kaloryczną ;s więc to mnie zmyliło i teraz dokładnie nie wiem czy mam ją dodawać czy nie.

obliczając kcal ze wzoru powinno mi wyjść zapotrzebowanie aby nie tracić masy tak? a ta nadwyżka to ta ilość która powoduje przyrost? czy źlę myślę :Pp ?

Zmieniony przez - wannabeok w dniu 2012-11-13 21:08:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
*Wannabeok - Źle podstawiasz zdecydowanie, chyba, że pracujesz jako górnik i zapierdzielasz po godzinach. 2500kcal, aż huk!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 824
szykuje się długa droga przez te wartości niepewne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mnóstwo jest wzorów (na forum sfd, czy potreningu). Podstaw sobie i zacznij od wartości, która Ci wyjdzie. Nie dodawaj na razie dodatkowych kcal - zobacz, jak organizm zareaguje. Najlepiej zacząć budować jakościowe mięcho (zawsze podleje, ale żeby nie za bardzo)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 824
no właśnie tych wzorów jest sporo, i w każdym wzorze inaczej wychodzi, a chciałbym stosować w pewnym rodzaju pewnik.

nie obracam jeszcze terminami profesjonalnych kulturystów typu 'jakościowe mięcho'. Nie wiem co to znaczy :P

Zmieniony przez - wannabeok w dniu 2012-11-14 09:49:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Obliczanie Kalorii:

Mężczyzna:
1. mnozymy wage x 24 godziny = podstawe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x wspolczynnik aktywnosci = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Wspolczynnik aktywnosci:
- Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca fizyczna przez wieksza czesc dnia)
- Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca 'na nogach')
- Srednio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Cwiczenia 3 razy/tydzien + praca siedząca)
- Nisko Aktywny = 1 (brak cwiczen + praca siedzaca)

Powiedz ile Ci wyjdzie kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 824
wyszło mi 1641 kcal i teraz mam dodać coś jeszcze?

Zmieniony przez - wannabeok w dniu 2012-11-14 11:26:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze skurczami

Następny temat

Sarnina i mięso z dzika

WHEY premium