SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta i gainer na start

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1710

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 77
Czesc, dopiero chce zaczac z dieta, chodzic na silownie itd. kumpel mi napisal ze ten gainer jest git w swojej cenie
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Mass_Acceleration-opis33363.html?fbclid=IwAR2SLae_xWlnL_FN_MeFaz467IoRaXfO8jQG3GsSGWYo6aSo_XBUOmxI_m4

wiec go zamowilem, ale nie mam jakiejs super diety tylko chce zaczac 5 posilkow dziennie w odstepach i jesc zamienniki ktore maja wiecej weglowodanow niz normalne produkty, chce przybrac na masie

waze 67kg
mam 181cm wzrostu
i jestem bardzo chudy jak na swoja wage

pozniej zamowie sobie bialko jakies, ale narazie chce troche na samym gainerze przytyc, silownia 3 razy w tygodniu, ale nie wiem kiedy pic ten gainer, i ile itd.
ogolnie nie wiem prawie nic, wiec dajcie mi jakies swoje rady, jesli chcecie wiedziec cos wiecej to pytajcie, bo nawet nie wiem co mam podac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680

Dzisiejszy rynek suplementów jest bardzo rozbudowany, mamy całą masę producentów, produktów, środków, które wspomagają pracę nad naszą sylwetką.

Jednak musimy jasno sobie odpowiedzieć kiedy suplementy się nam przydają i kiedy są nam potrzebne.

Jeśli zaczynamy naszą przygodę z treningiem siłowym podstawą równie istotną jak sam trening jest dieta. Dieta gwarantuje nam realizację celów treningowych, zdrowie. Istota diety to odpowiedni jej zaplanowanie czyli policzenie zapotrzebowania kalorycznego co jest punktem odniesienia, rozłożenie makroskładników naszej diety, ułożenie jadłospisu, który te wszystkie wyliczenia pokryje.

To są podstawy. I najczęściej początkowe zapotrzebowanie jesteśmy w stanie pokryć z diety. Nic więcej nam nie trzeba.
Suplementy są bardzo wygodne i mają swoje zastosowanie w codziennej pracy nad sylwetką, ale nie mogą być podstawą. Powinny być uzupełnieniem diety gdy mamy problem z dostarczeniem odpowiedniej ilość składników odżywczych.

Jeśli nie mamy diety i nie kontrolujemy tego co jemy to po co stosować suplementy? Trochę bez sensu, bo nie wiemy ile ich przyjmować żeby uzupełnić braki.
Zawsze punktem wyjścia powinna być dieta, a później dopiero w miarę potrzeb dobieramy suplementy.

Polecamy również: Dieta i suplementacja na masę - podstawy




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-02-16 16:25:55

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 149
Gainer jest naprawdę okej, sam go długo stosuje ale to jest tylko dodatek kiedy chcę dobić kalorie w jakimś szejku wtedy wrzucam go ok.80-100 i jest okej i fajne że również uzupełnia w jakimś stopniu białko w diecie ale Ono tez jest ważne jeśli nie uzupełnisz go z innych produktów. Pamiętaj nie ma sensu pilnować jedzenia 5 posiłków... tu chodzi o kalorie, wylicz swoje zapotrzebowanie w którym uwzględnisz przybranie na masie i pilnuj te kalorie licząc je w jakiejś aplikacji. Jeśli chcesz nabijać węglowodany to dodawaj w swojej diecie ryż, produkty z mąki jak bułki, chleb czy inne, kasze a nawet jeśli jesteś na masie to możesz to nabijać popularnymi w tym sporcie ,, Lays z Pieca'' nic nie jest problemem, Masa nie musi składać się z samych idealnych produktów.. dorzuć czasami coś niezdrowego jeśli z samego jedzenia nie możesz wbić kalorii. Pozdrawiam i życzę powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 77
białko dokupie i tez bede stosowal, nie wiem ja to wyliczyc ale slyszalem ze w mojej wadze przy tym wzroscie dziennie 400-500 weglowodanow ale lepiej zeby bylo wiecej niz 500 niz mniej niz 400 skoro chce przybrac, bialkowe produkty tez bede mial w diecie conajmniej raz dziennie, reszta to nawet ciemny chleb z bananem, platki owsiane z mlekiem itd. a gainera zamierzam pic 2x dziennie po 1 miarce w jednym
I dzieki za pomoc, rowniez powodzenia zycze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 149
Zacznij od jedzenia 3000+ kcal Staraj się białko trzymać na poziomie minimum 140 g, Węglowodany i tłuszcze mogą czasami się rozjeżdżać ale spróbuj węgle 400+ a tłuszcze 100+, Nie lepiej jak masz pić już ten gainer wypić jego 2-3 miarki na raz a nie tak dzielić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 77
okej dzieki, a gainer daje weglowodany wiec moge jakby jesc 300 i 2 miarki to bedzie z 400 wegli? a potem jak bede mial bialko to pic rano lub na noc i nie bede musial tak zbyt produktow bialkowych jesc?
bede zwracal uwage najbardziej na wegle i bialko, chce trzymac 5 posilkow chociaz malych, bo tak jak jem teraz to chudne zamiast tyc
i zwykly chleb wymieniam na ciemny, z serem lub bananem, banany tez w ciagu dnia czasami zjem, i platki kukurydziane bo tez ponoc duzo tego maja, dotychczas jadlem 3 posilki + jakis owoc
a jak dam 2 miarki do gainera to ile mam wlac mleka? lepiej jak wiecej, czy mniej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 77
a i jeszcze jakie bialko za fajna cene? bo myslalem nad wpc80 ale tego jest malo, wiec pilbym tak 1 dziennie rano lub na noc (bo chyba tak najlepiej)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 149
Ok.3-4 miarki gainera zawiera do 80 gram węglowodanów, więc trochę źle myślisz. Masz też inne podejście do jedzenia. Nie chodzi co i o której porze będziesz jadł, najważniejsze jest to żebyś dostarczył daną ilość kalorii. Pomyśl o jak najzdrowszym odżywaniu a odżywki Ci tego wszystkiego nie dadzą. Musisz je traktować jako dodatek... Dam Ci przykład Mojego dnia na masie w której jem trochę więcej od Ciebie bo 3800 kcal... 1.Płatki Musli z Jogurtem i Kremem Czekoladowym - 800 kcal 2.Kurczak i Warzywa na Patelni do Tego Ziemniaki - 700 kcal 3.Żelki - 600 kcal 4.Burgery z mięsem,serem,warzywami - 800 kcal Tosty z Serkiem Wiejskim do tego Gainer z bananem i Mlekiem - 900 kcal Z tego możesz wziąć przykład. Tak te białko będzie okej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 77
Okej dzieki wielkie, mysle ze dziennie 3000 kcal dam rade i juz to cos da, nie wiedzialem jak jest z tym gainerem, ale dzieki za uswiadomienie, a ile tego mleka do gainera? ile do 2 miarek, a ile do 3/4?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 77
a jeszcze jak liczyc kcal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 149
200-400 ml zawsze jest okej zależy czy chcesz gęstszy czy rzadki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 149
A Kcal liczysz ważąc jedzenie które jesz i wpisując to do Jednych z Aplikacji jak Myfitnesspal czy fitatu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening w domowych warunkach

Następny temat

Problem z brzuchem - fat.

WHEY premium