SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta i Ćwiczenia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1015

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

15

Waga

81

Wzrost

174

Cel treningowy

Zmiana bojlera w kaloryfer

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

Piłka nożna, lekkoatletyka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Sztangielki

Dieta

Myślę nad wysokobiałkową

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Nic

Zażywane suplementy

Nic

Ostatnio przerabiany plan

Poniedziałek : Interwały Wtorek : FBW Środa : Przerwa Czwartek : Interwały Piątek : FBW Sobota : Interwały Niedziela : przerwa

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nic
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 977
Witam mam pare pytań dotyczących diety i ćwiczeń, ale na początek o mnie.
Mam 15 lat i ważę 81 kg przy wzroście 174cm aha i mam nadwagę a mój brzuch to bojler :(
I tutaj pytanie do treningów :
Poniedziałek : Interwały
Wtorek : FBW
Środa : Przerwa
Czwartek : Interwały
Piątek : FBW
Sobota : Interwały
Niedziela : przerwa
Po 2 tygodniach treningów mam zamiar dni wolne zamienić też w treningi tzw. będę biegać truchtem tylko, żeby zwiększyć kondycje i jakieś lekkie ćwiczenia na ciało.
I do tych treningów jaka dieta byłaby najlepsza ? Wysokobiałkowa i czy nie jest zbyt wcześnie na takie diety i czy nie jedzenie i picie kolorowych napoi, słodyczy i innych nie zdrowych rzeczy, wystarczało by ?

Zmieniony przez - Dave99 w dniu 2014-05-29 14:48:07
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 48
Ogólnie śniadanie o 12 i to jest omlet owsiankowo bananowy i do tego szklanka jogurtu naturalnego :D przed treningiem zjeść banana i wypić szklanke wody po treningu odczekać 30min -1h i zjeść 200g gotowanej piersi z ryżem i warzywami z patelni :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do takiej typowej diety możesz się wystrzec jak narazie i poczekać trochę, chyba że chcesz coś POWAZNEGO osiągnąć albo szybko zrzucić 'bojler'. Staraj się jeść zdrowo, dbaj głównie o to co jesz po wysiłku i na kolację przed snem. Dorzuć sporo warzyw i owoców, ogranicz niezdrowe, przetworzone jedzenie, do jednego posiłku na 2 tygodnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 977
Ostatnio zacząłem jeść na śniadanie i kolację ciemny chleb i bułki, owocki i warzywka. Póki co nie jem niezdrowego jedzenia. No właśnie chcę szybko zrzucić bojler i zrobić ładny brzuszek do następnych wakacji ;(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To ustaliłbym na Twoim miejscu swoją dietę, poczytaj trochę w podwieszonych i umieść tutaj SWOJĄ, poprawimy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Sztangielki

Zasuwaj do działu Trening w domowych warunkach.
Co do Odżywiania/dział Junior jest dla Ciebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 977
Obejrzałem niektóre diety, i zastanawia mnie jedna rzecz : czy można jeść zupy typu : pomidorowa, żurek, rosół i czy to jest normalne, że prawie każdy ma codziennie po 2x mięso ? ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 977
Taka dieta byłaby dobra :
1. Jajecznica na margarynie i ciemna bułka
2. Banan i serek
Przed treningowy :
3. Pierś z kurczaka gotowana i brokuły
Po treningowy :
4. Banan
5. 2 ciemne bułki z polędwicą z kurczaka i serek
I tutaj pytanie, czy taką dietą nie spalił bym mięśni i czy mogę jeść ziemniaki ?

Zmieniony przez - Dave99 w dniu 2014-05-29 22:33:04

Zmieniony przez - Dave99 w dniu 2014-05-29 22:34:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
można jeśc ziemniaki, my nie zoltki, zebyśmy tylko ryż wcinali, zamieniaj kasza/ryz/ziemniaki.
po treningu
musisz dorzucić trochę wegli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 977
Warzywka na parze ?

Takim treningiem z tą dietą nie spale mięśni ?
Bo łydki mam bardzo umięśnione i to jest jedyna partia z której się cieszę bo mimo wagi bardzo szybko biegam, a nie chciałbym tego stracić ;p

Zmieniony przez - Dave99 w dniu 2014-05-29 22:48:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
warzywa na parze jak najbardziej, mięśni nie będziesz palił jak będziesz dostarczał stosunkowo szybko po treningu organizmowi odpowiedniej ilości węgli i białka, a także na noc jakieś białeczko. Dlaczego niby miałbyś spalić?

Co do tej Twojej 'diety', musiałbyś wszystko rozpisać, w jakich ilościach, godziny, bo tak to wiesz... chociaż mając tyle lat co Ty to dieta nie jest jeszcze aż tak potrzebna. Możesz sobie kombinować, po prostu zdrowo się odżywiaj, a jak chcesz trzymać się stricte diety, to rozpisz ją w kalkulatorze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 977
Taka dieta byłaby dobra :
7.00 Śniadanie Jajecznica (3 jajka) na margarynie i ciemna bułka
9.40 Drugie Śniadanie Banan i serek
Przed treningowy :
15.30 Pierś z kurczaka gotowana 300g i brokuły
Po treningowy :
17.00-18.00 Banan
20.30 Kolacja 2 ciemne bułki z polędwicą z kurczaka i serek
Co jeszcze byś proponował ?

Zmieniony przez - Dave99 w dniu 2014-05-30 14:09:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

potrzebna pomoc !!!

Następny temat

Wzorowa sylwetka

WHEY premium