SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do oceny.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2717

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
w okołotreningowych ww+białko nie ma tego u ciebie! i co znaczy w okolicach 3 posiłku : przed czy po bo to zasadnicza róznica?

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 408
Przed III posiłkiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
W ogóle ze mało białka, brak zdrowych tłuszczów i za dużo ww
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
no wiec posiłek nr 2 i 3 powinny sie składać z białka i weglowodanów. Dodatkowo w posiłku 2 możesz uwzględnić tłuszcze, bez tego ani rusz. Ułóż diete na nowo i wstaw ją jeszcze raz do oceny

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 408
Czyli rozumiem, że dieta jeżeli chodzi o redukcję (nie masę) też nie jest dobrze ułożona?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Głównie jeżeli chodzi o redukcje, obcięcie węgli jest techniką jaką stosujemy w tym przypadku
Poczytaj wszytsko raz jeszcze, ułóż i dawaj do oceny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 408
Narazie małe zmiany i pytania o trudności, które napotkałem podczas reorganizacji diety.

Plan dnia
kursywa - informacje lub pytania oraz trening

- rower - około 20 km szybkim tempem

śniadanie
Chleb razowy 60g
Ser myśliwski 40g
Pomidor 40g
Jaja gotowane 120g zostały przerzucone z kolacji na śniadanie
Herbata zielona

II posiłek
Chleb razowy 60g
Szynka z indyka 20g
Sałata 10g
Orzechy laskowe -tu się pojawia pytanie ile?

- trening siłowy

III posiłek - po treningu
Serek wiejski 200g
- z czego wyciągnąć tutaj więcej węglowodanów? może przerzucić orzeczy, czy raczej przed treningiem?

obiad
Ryż brązowy 100g
Białe mięso 200g kurczak zastąpiony na przemian rybami, indykiem i kurczakiem, gdyż jedząc to samo cały czas niestety ale bym oszlał - oczywiście z zachowanymi proporcjami kalorycznymi
Sałatka jarzynowa 100g
Oliwa z oliwek do sałatki
Herbata zielona

- zazwyczaj sporty ogólnorozwojowe (koszykówka, pływanie)
- aeroby - głównie biegi


kolacja
Ser twarogowy 140g
Sałatka jarzynowa 100g
Herbata zielona
- myślałem czy nie dorzucić dżemu niskosłodzonego jakiegos?

- w ciągu dnia najprawdopodobniej dochodzi jeszcze rower dosyć często oprócz tej rannej przejażdżki

ADNOTACJE
- Przez wyrzucenie deseru ryżowego spadły węglowodany co przy redukcji miało być korzystne. Trzeba bardziej ograniczyć czy zmienić ilościowo spożywane produkty?
- Zmiany są aktualnie nieliczne - musiałem zadać jeszcze kilka pytań.
- Przypominam, że aktualnie chodzi tu o redukcję i odchudzenie - masa po tej części zadania.

PYTANIA
1. Czy dopuszczalne jest by co jakiś czas - powiedzmy raz na dwa tygodnie zrobić odstępstwo od diety w postaci sporadycznego fast-fooda (jakaś pizza czy KFC raz na 2 tyg), czy zaburzałoby to za bardzo całość redukcji?
2. Czy możliwa jest czasami zmiana w obiedzie zestawu: mięso+ryż na jakąś zupę przestrzegając bilansu kalorycznego i składników odżywczych?
3. Jakie produkty powinienem zamieścić zawierające wspomniane dobre tłuszcze?
4. Jak wyglądają pory treningu i ogólnie sam plan - dobry stosunek aeroby/siłowy? (głównie chodzi mi o trening ranny -> rower a potem trening siłowy)

Pozdrawiam
Inf0-

Zmieniony przez - Inf0- w dniu 2007-05-24 09:10:38

Zmieniony przez - Inf0- w dniu 2007-05-24 13:42:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 408
Sorry, ale przy próbie przerobienia diety narzuciło mi się kolejne pytanie - Co powinno się ograniczyć w kolacji, a na co postawić większy nacisk?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
śniadanie
Chleb razowy 60g/ok ale ja bym dał płatki
Ser myśliwski 40g/zbędny
Pomidor 40g/ok, więcej
Jaja gotowane 120g/ok
Herbata zielona/nie popijaj posilków, taka moja rada

II posiłek
Chleb razowy 60g/ok
Szynka z indyka 20g/ok
Sałata 10g/nie szczyp się z warzywami
Orzechy laskowe -tu się pojawia pytanie ile?/możesz dać do śniadania a ilośc powinna wynikać z zapotrzebowania na tłuszcze (to już Ty najlepiej wiesz)
Ponieważ jest to posiłek prtzedtreningowy dałbym tutaj ryż brązowy, mięsko, warzywa czyli posiłek "obiad"

- trening siłowy

III posiłek - po treningu
Serek wiejski 200g/po treningu porcja kaszy/ryżu/makaronu + mięsko/rybka + warzywa

obiad
Ryż brązowy 100g
Białe mięso 200g kurczak zastąpiony na przemian rybami, indykiem i kurczakiem, gdyż jedząc to samo cały czas niestety ale bym oszlał - oczywiście z zachowanymi proporcjami kalorycznymi
Sałatka jarzynowa 100g
Oliwa z oliwek do sałatki
Herbata zielona
Ok

kolacja
Ser twarogowy 140g/ok
Sałatka jarzynowa 100g/ok
Herbata zielona
- myślałem czy nie dorzucić dżemu niskosłodzonego jakiegos?/nie potrzebny

ADNOTACJE
- Przez wyrzucenie deseru ryżowego spadły węglowodany co przy redukcji miało być korzystne. Trzeba bardziej ograniczyć czy zmienić ilościowo spożywane produkty?/bilans się liczy pamiętaj, większe ilości węgli możesz dać w okolicach okołotreningowych oraz na śniadanie
- Zmiany są aktualnie nieliczne - musiałem zadać jeszcze kilka pytań.
- Przypominam, że aktualnie chodzi tu o redukcję i odchudzenie - masa po tej części zadania.

PYTANIA
1. Czy dopuszczalne jest by co jakiś czas - powiedzmy raz na dwa tygodnie zrobić odstępstwo od diety w postaci sporadycznego fast-fooda (jakaś pizza czy KFC raz na 2 tyg), czy zaburzałoby to za bardzo całość redukcji?/dopuszczalne są takie odstępstwa raz na jakiś czas i nie zaburzą one na pewno celu (ale raz na jakis czas)
2. Czy możliwa jest czasami zmiana w obiedzie zestawu: mięso+ryż na jakąś zupę przestrzegając bilansu kalorycznego i składników odżywczych?/oczywiście że tak przecież nie musisz jeść codziennie tego samego
3. Jakie produkty powinienem zamieścić zawierające wspomniane dobre tłuszcze?/oliwę z oliwek, olej lniany, orzechy włoskie, pestki z dyni, jajka, tłuste rybki, tran
4. Jak wyglądają pory treningu i ogólnie sam plan - dobry stosunek aeroby/siłowy? (głównie chodzi mi o trening ranny -> rower a potem trening siłowy)/aero robiłbym po treningu siłowym

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 408
Dzięki.
Zastosuje i wkleje nową wersję.

Zmieniony przez - Inf0- w dniu 2007-05-25 10:49:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebna SUPER DIETA! Stawiam piwo za pomoc:)

Następny temat

dieta czy nie-dieta oto jest pytanie

WHEY premium