SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dla chorego na cukrzycę z otyłością

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3039

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 22 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 240
On diete to pilnował tydzień dwa...potem wcale nie ma co ukrywać. Podpowiedzcie mi proszę czy kupić mu coś jeszcze dodatkowo jakieś białko czy coś ? kompletnie sie na tym nie znam ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Na początek mu starczy. Ważne by diet przestrzegal bo chyba zna konsekwencje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 22 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 240
Zna zna ma efekt cukrzyca i nadciśnienie....Powiedzcie mi prosze jeszcze co do mięsa ważyć przed czy po ? niby korzystałam z tego dziennika zaznaczałam mięso pieczone...ale jak nie ma słowa pieczone to znaczy ze to waga surowego? Ryż jak zaznaczam to przed czy po ugotowaniu tam pisze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 22 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 240
Mam uszykowane na jutro :śniadanie: twaróg cebulka pomidor , oliwa skropione pomidory,2malutkie kromki chleba+ciut masła , drugie śniadanie: płatki jaglane, mleko, truskawki. Obiad to: ryż po turecku czyli z koncentratem i cebulką kurczak, fasolka+oliwa , potem na przekąskę orzechy i słonecznik i na kolację jajko , chleb też 2 kromki, masło
Dziś miał zupełnie coś innego ale nie może ujeść dlatego wrzuciłam orzechy i slonecznik oraz nie wiem jak podbić tłuszcze do góry...twarogu tłustego w sklepie brak byłam w 3 ...myśle że w tygodniu będziemy szukać. Wrzucam całe podsumowanie







Zmieniony przez - Robert_Qu w dniu 2016-08-14 16:12:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12129 Napisanych postów 30542 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131007
Nie musi mieć siłowni ale musi trenować!
Jedząc dużo być może i schudnie - ale prawdopodobnie nie.
Oglądam programy na TV i tam ludzie chudną po 40kg w 3 miesiące!
Te zalecenia od dietetyczki byłyby słuszne gdyby potrafił na nich żyć (dla mnie byłoby to za mało - lubię jeść).
W domu może robić pompki, przysiady itp. aktywność uruchomiającą jak najwięcej mięśni całego ciała. Najtrudniej zacząć a potem może się to nawet spodobać. Duża część z otyłością olbrzymią staje się później fanatykami biegów.

Waga mięsa to waga mięsa surowego.
Z ryżem i innymi produktami - liczy się waga produktu suchego tzn. przed ugotowaniem.


Zmieniony przez - ojan w dniu 2016-08-14 16:36:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 22 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 240
Dziekuje za odpowiedź postaram sie go zmuszać do ruszania sie ...na pewno rower jak troche schudnie bo to lubi ale teraz nie realne bo nie da rady pod nim...basen też wprowadzimy...no i spacery i jakieś ćwiczenia w domu.

Czy to co ułozyłam jest ok na jutro? bo mam wątpliwości czy wszystko dobrze robię


Zmieniony przez - Robert_Qu w dniu 2016-08-14 18:25:55
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Słonecznik wymień na inne źródła tłuszczy (np. awokado, olej kokosowy - notabene super do smażenia np.) Pamiętaj by w posiłku nie miał mniej jak 20g białka (pełnowartościowego, więc jaja, ryby, mięso) dodatkiem możę byc nabiał.
Poza tym nie wygląda źle Czasem wrzućcie też tłustszą rybę, mięso .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 22 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 240
Kurcze ryby nie lubi żadnej :/ to słonecznika za chwile na coś innego wymienię. Awokado będe szukać po wolnym pojedziemy na zakupy ...muszę opróżnić szafki z tego co podjadać nie może bo dziś szukał czegoś innego niż posiłek , jakiś przekąsek...kupiłam mu rzodkiewkę heh


Zmieniony przez - Robert_Qu w dniu 2016-08-14 21:21:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191506
Skorzystaj z tematów podwieszonych tz. wylicz zapotrzebowanie: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html a następnie po obliczeniu ( odetnij nawet500-800 kalorii) ułóż jadłospis wrzucając go w takiej formie :https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Następnie wrzucisz zrzut i Ci doradzimy co źle np. jest. Przy takiej wadze jeśli nie siłownia to basen , spacery i jazda na rowerze i dużo rozciągania także.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 22 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 240
Dziękuje już działamy :) Basen będzie na bank i spacery gorzej z rowerem bo chyba nie ta waga ale zobaczymy później. Siłownia moze później albo namówię go na ćwiczenia u brata na domowy sprzęt (choć tu gorzej pogodzic jednego i drugiego pracę i dojazd potem) ale jak nie teraz to moze sie odważy jak troche zgubi.

Ważył sie dzisiaj i waga 162kg ...nie wiem czy byłby w stanie w 3 dni zgubić 4kg ale może waga nam nawala i trzeba kupić nową ...zobaczymy jutro jak sie zważy.


Zmieniony przez - Robert_Qu w dniu 2016-08-15 09:59:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zapytanie o diete i trening

Następny temat

Wiadomości do Dietetyka z PoTreningu.pl znikają czy można je gdzieś znaleźć?

WHEY premium