SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dla chorego na cukrzycę z otyłością

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3038

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Generalnie, to rozpisuj dietę na poszczególne posiłki, bo przy cukrzycy ważny jest też rozkład ww, żeby były w miarę równo. Przy takiej wadze te 4 kilo to mogą być normalne wahania wagi, zwiazane z bilansem płynów, treści pokarmowej, poza tym domowe wagi też nie są precyzyjne zalezy jak się stanie i wynik jest inny. Lepiej mierzyć obwody i robić zdjecia porównawcze. To będzie bardziej miarodajne. Rozumiem też że Ty się starasz, bo Ci zalezy ale mąż jest już dorosły, to on powinien chcieć schudnąć i zadbać o zdrowie. Śledzi nie lubi? To też ryba. Generalnie podjadanie czegokolwiek to nie jest najlepszy pomysł, bo tu chodzi o zmianę nawykó żywieniowych, pewnie, że lepsza rzodkiewka niż chipsy, ale mimo wszystko.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 22 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 240
No nie lubi ryb a śledzi tym bardzie. Jemu oczywiście też zależy ale ja gotować mu to będę wiec musze wiedzieć co i jak ułożyć ...z czasem myśle że sam ogranie co i tak i nie będę musiała mu podpowiadać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 22 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 240
Na jutro . Do pracy owsianka z jabłkiem sezamem i orzechami oraz twaróg i sałatka pomidor ogórek, i marchewka do pochrupania. Potem obiad pieczone mięso/rolada , ziemniaki, surówka z białek kapusty z marchewką, brukselka. Potem jabłko a na kolacje sałatka z fetą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Jak już Deja vu napisała, warto byś wrzucała cały jadłospis w poszczególnych posiłkach. Te mleko 600g to za dużo, nabiał ograniczyłabym bardzo jest feta, jest twaróg, jest mleko...za dużo moim zdaniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 22 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 240
No własnie nie umiem ale postaram sie to dziś na spokojnie ogarnąć pod wieczór . Mleko ja wiem że dużo ale gotowałam tą kaszkę na drugi dzień i mi wchłonęła to mleko jak cholera wiec tak dolewałam i tyle sie dolało następnym razem zrobie inaczej postaram sie na wodzie w takim razie.... ale napisałam jak było...

Czyli co w zamian mięcho ? To dziś tej fety nie dam niech je kurczaka





Zmieniony przez - Robert_Qu w dniu 2016-08-16 17:26:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Kasze owsianą to ja jem do mięsa, a raczej już nie jem, bo zbyt ciężkostrawna. Zrób mu rano jajecznicę, a nie owies z mlekiem, czyli same ww.

Moim skromnym, prywatnym zdaniem, przy takiej otyłości spokojnie mozna jeszcze uciąć kcal, bo aktywnosci wiele nie ma. I tak się zastanawiam, czy taka objętość diety - policzyłam pi razy drzwi, ale tam jest ponad dwa kilo jedzenia, ma sens. Cukrzycy nie powinni jeść non stop (w sumie nikt nie powinien), powinni jeśc regularnie, ale nie stale. Poza tym, zeby sie nie zajechac z przygotowywaniem posiłkow zrobic ich 4-5, rsno jajka, potem na spokojnie moze byc dwa razy to samo, czyli mięso i ryż, a na kolację ewentualnie porcja nabiału.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-08-16 17:55:19

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 22 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 240
Ile tych jajek moze jeść dziennie albo ile tygodniowo ? bo on mi tu mówi że za dużo mu daje ...

napisałam juz co na jutro starałam sie dawać za każdym razem te 20g białka i jakieś węgle..Teraz to ja nie wiem czy zmniejszyć mu kalorie w takim razie ? bo ja podnoszę tymi orzechami troche bo nie wiem co ja mam mu dać. Musze sobie przypomnieć co on może przy tej cukrzycy bo jak nie pilnował sie to ja tylko opierdzielałam a zapomniałam co mu wolno a co nie...

No i ile tych posiłków mu najlepiej zrobić bo on wczesnie wstaje do pracy około 4-5 ...około 7-8 ma czas by zabrać sie za śniadanie...potem mówi że około 10 ma chwile ale nie wiem jak od wrzesnia do dojdzie mu pracy, czasami bywało ze nie miał czasu zjeść nic i jak wracał do domu około 15:00 dopiero jadł...ale jak już jadł to jadł dochodząc i podjadając najczęściej pieczywo.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jajka mozna jeść w dowolnej ilości. Nie ma limitów. Oczywiście bez popadania w przesade, dieta ma być urozmaicona. Ja jem 3-4 dziennie. Może jak zajrzą tu @koniu albo @domer to coś podpowiedza, bo to sprawa wagi ciężkiej. Poszukaj wątku "redukcja z 236", tam koniu cos podpowiadał.

Tam @faftaq pisał, ze spokojnie mozna zejśc do 2000 kcal



Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-08-16 18:26:57

Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-08-16 18:29:48

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 22 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 240
Dziękuje to zabiorę sie za czytanie ...aż mi łeb pęka od tego haha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Tu masz link https://www.sfd.pl/Redukcja_z_236kg-t1082446.html, 

aczkolwiek uważam, że to sam małżonek powinien się doedukować. Pacjent z cukrzycą musi mieć świadomosc, co mu wolno, a co nie, jak ma się odżywiac, nie jest to czarna magia, tylko elementarna wiedza, a samoświadomośc w chorobie ma bardzo istotne znaczenie.

Nawet dzieci z cukrzycą uczą się, co mogą jeść, jak reagować na wahania cukru.

A co będzie, jak Ty się rozchorujesz/wyjedziesz?

Siądzie w kuchni i będzie płakał, czy wciągnie co mu pod rękę w padnie?


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-08-16 19:54:45

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zapytanie o diete i trening

Następny temat

Wiadomości do Dietetyka z PoTreningu.pl znikają czy można je gdzieś znaleźć?

WHEY premium