SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dawkowanie - potrzebna pomoc

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 88

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 82 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3559
Witam!

wiek - 28
waga - 90
wzrost - 182
staż treningowy - kilka lat z przerwami
stosowane już wcześniej suplementy - serwatki, gainery, kreatyna itp.
stosowane wcześniej spalacze - scorch, venom
suplementy stosowane przez ostatnie 60 dni - kwasy o3, witaminy, magnez
ilość dni wolnych od kreatyny - a z pół roku bedzie
informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie) -
od ok. 3 miesięcy low carb high fat, obecnie 500kcal na minusie czyli 2,6k kcal. B - ok.- 2,2g na kmc/W - ok. 150g w okresie okołotreningowym, reszta tłuszcze.

Sytuacja jest taka że miałem wypadek, (kolano i ręka w gipsie).

Tak że trening przerwany itd.. Żeby znowu się nie spaść obciąłem kcal i nabyłem trochę supli co do których potrzebuję konsultacji odnośnie ich dawkowania:

ALLNUTRITION - Vitamin C with bioflavonoids 1g do posiłku?

Olimp - Chrom Activ - podobno ogranicza ciągoty do słodyczy, nie mam pojęcia jak dawkować

SFD NUTRITION - ZMA+B6 - przed snem ale ile?

SFD NUTRITION - CALCIUM D3 K2 - na kości kupiłem, ale nie wiem jak brać

ALLNUTRITION - 3-Creatine Malate - Chcę brać 5g dziennie żeby trochę zabezpieczyć mięśnie, tylko nie wiem czy wcześniej zrobić jakieś ładowanie?

USA Labs - USA Labs Cutting Edge - 4 capsy dziennie po przebudzeniu?

SFD NUTRITION - Wpc Protein Plus Vanilla - to wiem

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12501 Napisanych postów 121847 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1404746
1 do jednego posiłku czy do każdego chcesz dać 1g vitc
2 daj wg opakowania
3 porcja przed snem, nie iem ile tam jest pewnie 2-3 kaposy
4 wg opakownaia, jak masz dobrą dietę wapnia Ci nei zabraknie, nadmair będzie szkodliwy
5 nie musisz robić ładownaia, organizm się z czasem nasyci
6 daj 2x 2 w ciągu dnia,
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 82 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3559
anubis84
1 do jednego posiłku czy do każdego chcesz dać 1g vitc

Do jednego oczywiście, dzięki za odzew.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4076 Napisanych postów 64576 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 686517
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale postanowiłeś zmniejszyć ilość kalorii z powodu braku aktywności fizycznej, wynikającej z braku treningów. Warto w takiej sytuacji zwrócić uwagę na to, aby bilans kaloryczny nie był ujemny. Przede wszystkim dlatego, że bez treningu siłowego ujemny bilans kaloryczny doprowadzi głównie do spadków mięśni. Z kolei z czasie okresu rekonwalescencji nie zaleca się ujemnego bilansu kalorycznego. Sugeruję ustalić ilość kalorii około zerowego bilansu kalorycznego, a po powrocie do sprawności skupić się na konkretnym celu.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
domer
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale postanowiłeś zmniejszyć ilość kalorii z powodu braku aktywności fizycznej, wynikającej z braku treningów. Warto w takiej sytuacji zwrócić uwagę na to, aby bilans kaloryczny nie był ujemny. Przede wszystkim dlatego, że bez treningu siłowego ujemny bilans kaloryczny doprowadzi głównie do spadków mięśni. Z kolei z czasie okresu rekonwalescencji nie zaleca się ujemnego bilansu kalorycznego. Sugeruję ustalić ilość kalorii około zerowego bilansu kalorycznego, a po powrocie do sprawności skupić się na konkretnym celu.

Tak, planuję pozostać na lekkim deficycie, ale idąc za Twoją radą dam kcal tak bliżej zerowego bilansu.

Zmieniony przez - lewap w dniu 2020-03-21 16:57:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12501 Napisanych postów 121847 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1404746
A no dokładnie, organizm trzeba odżywić, aby procesy regeneracyjne dobrze postępowały. Tez nie ma co w skrajności popadać, i dawać zbyt niskiego zapotrzebowania.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalacze do rozplanowania.

FuckBaton