SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czym zastąpić cukier dla 4 latka??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1962

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
No i na zimę też mozna dżemy robić na bazie ksylitolu a nie sypać cukier.
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33127 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
Jeśli chodzi o ksylitol to jaka ma wydajność. Tzn jak słodki jest. Jedną łyżeczka ksylitol odpowiada ilu lyzkom cukru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3779 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68505
Mniej więcej tak, jak cukier. Jest jakby trochę mniej słodki.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Kiedyś słodziłem dwie czubate łyżki cukru do herbaty teraz słodzę jedną płaską a ksylitolu ile mi się weźmie, ale przeważnie mała łyżka z górką, trochę mniej słodszy jest, podobno erytrol bardziej.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3779 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68505
4 latka to jeszcze o tyle dobry wiek, że dziecku można wiele wpoić, jeśli się jest konsekwentnym. Za 2-3 lata będzie trudniej, kiedy pójdzie do szkoły i (prawie) wszyscy wokół będą pili słodkie soczki i napoje...
W tej chwili można nawet próbować na zasadzie, że w porze posiłku na stole zawsze stoi butelka mineralnej, każdy ma swoją szklankę i sobie nalewa. Dzieci lubią naśladować i jest duże prawdopodobieństwo, że nie dla smaku, a dla naśladownictwa dorosłych syn sam zechce pić wodę.
A gdyby był problem, można bardziej podstępnie - wziąć go np. na męczący spacer/wycieczkę, a kiedy zapyta o picie - jest woda... i tylko woda. Wytłumaczyć, że woda to bardzo zdrowy napój i samemu dla przykładu też pić wodę. Tak raz, drugi... piąty... i dziecko przywyknie. Nie na zasadzie przymusu i presji, tylko braku innego wyboru.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Dawniej kiedyś czytałem czy filmik jakiś był że gdzieś dzieciom pozwalają jeść co chcą tylko w jeden dzien w tygodniu a przez resztę tygodnia nie są narażone na działanie słodyczy itp ale to chodziło o aspekt dentystyczny chyba, że lepeij jak raz sięnaje niż codziennie ma zęby narażać

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82731 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699755
Żeby dIecko uchronić od cukru należałoby go zamknąć w domu i nikogo do niego niedopuszczac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Nie chodzi o całkowitą izolację a o naukę w młodym wieku pewnych nawyków żywieniowych. Oczywiście wszystko z rozsądkiem.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3779 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68505
Izolacja jest rzeczywiście nierealna, ale właśnie chodzi o ograniczenie tego cukru do takich ilości, żeby dziecko się nie uzależniło, miało nie/spaczone podejście do słodkiego smaku i unikało przesłodzonych pokarmów. Jednak u dzieci pod wpływem bombardowania co rusz cukrem ten próg wrażliwości kubków smakowych też się niekorzystnie przesuwa, a po co do tego w ogóle dopuszczać. Później będą się męczyć, żeby się odzwyczaić... Dodatkowo wydaje mi się ważne, że dziecko widzi coś takiego, że inni mają swoje zwyczaje, o których słyszy od rodziców, że niekoniecznie są dobre, a w domu są inne zwyczaje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Sądzę, że też taka paranoiczne ochranianie dzieci, według mnie, to też trochę cios w kolano.
W domu można mieć zasady i pilnować, a jak dostanie na skosztowanie w szkole, to i tak zje i mu/ jej zasmakuje.
Dobrze po prostu znać umiar. Ale moim zdaniem całkowita eliminacja, jest jeszcze gorsza. Widzę to po mojej młodej, ona może...ale woli mamine batony. Takiego obrotu sprawy chciałam. Nie zabraniam całkowicie, bo musiałabym nie zapraszać gości i żyć w kloszu...więc jak są na stole, to je Po prostu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 96kg

Następny temat

Dieta na mase

WHEY premium