SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy warto przejść na IIFYM, gdy zdrowa dieta męczy?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4718

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5599
NicNieWiem
Radze 2 razy w tygodniu dać trening siłowy na początek (!) trenując wszystkie partie mięsniowe i przykładowo 1xbasen i 1xinterwał w tygodniu.

Super. Tak zrobię.

pon-interw
wt-basen
sr-
czw-silk
pt-
sob- siłk
nd-

Pytanie tylko czy lepiej przed basenem dać siłkę czy interwały, czy wszystko jedno?

Gats 2
I nie przyszło Ci do głowy żeby narobić żarcia na 3 dni i mieć codzienne gotowanie z głowy? I nie przyszło Ci do głowy aby zamiast codziennie robić zakupy pojechać raz w tyg na giełdę i zrobić zakupy na cały tydzień? Nie masz piwnicy ani lodówki że musisz codziennie zakupy na świeżo robić?

O ile ryż, czy jajka mogą sobie leżeć tydzień w lodówce, o tyle mięcho może się popsuć, chleb zrobi się suchy i niedobry, a twaróg będzie kwaśniejszy.
Gats 2
Jak dla Ciebie karkówka w sosie/smażona ryba/ pierogi leniwe to nie jest zdrowe żarcie to nie rozumiem, jak TY jesz do tej pory?

Smażenie jest niezdrowym procesem z tego co wiem, a swojskie pierożki, to mąka pszenna, która ze zdrowiem nie ma nic wspólnego. Może w leniwych aż tyle jej nie ma, ale w ruskich np. już tak.

K I C K !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136811
Swojski twaróg nie kwaśnieje po 3 dniach w lodówce. Mięcho usmażone z przyprawami, w jakimś pojemniku śmiało 4 dni postoi.

Ryż tydzień może stać w lodówce?? Ty gotowałeś kiedyś cokolwiek że takie brednie opowiadasz? To własnie ryż Ci skiśnie szybko a nie mięcho

Mąka pszenna Cię nie zabije o ile nie masz nietolerancji glutenu

Jak jesteś taki prozdrowotny to śmiało rób naleśniki z mąki ryżowej

Możesz zmielić kilka rodzajów mięs i zrobić pasztet: postoi długo i już masz urozmaicenie na kanapki

Sałatki rybne typu makrela/śledź/brzuszki z łososia

Zupy rybne, pulpety z mięsa ryby, zapiekanki mięsno/makaronowo/ziemniaczane

Zupy też uważasz że są niezdrowe?;) No ja cię nie mogę, jak ci nasi dziadkowie szli w pole kosić ręcznie 20 ha za posiłek mając pajdę chleba i miskę żuru to ja nie wiem;)
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
"Jak jesteś taki prozdrowotny to śmiało rób naleśniki z mąki ryżowej" nie powiedzialbym ze zrodlo wegli jakim jest ryz i pochodne sa prozdrowotne

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136811
Glutenu przynajmniej nie mają, a w przeciwieństwie do mąki razowej/gryczanej wyroby z mąki ryżowej smaczniejsze

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
i co z tego ze glutenu nie maja? masz celiakie ze unikasz? kolejne jakies zabobony. a co do smaku to o gustach sie nie dyskutuje, dla mnie maka ryzowa sprawia ze wszystko jest sztywne i twarde (bez skojarzen ) i stanowczo wole wypieki na gryczanej

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136811
Ty czytasz uważnie czy co 3 słowa? ;)

Autor tematu narzeka że mąka pszenna jest niezdrowa więc napisałem mu, że jak jest taki prozdrowotny to niech do potraw mącznych użyje choćby mąki ryżowej ;);) I tak, może być razowa, gryczana itd

Chodziło mi po prostu że bez problemu można zrobić "dietetyczne" odpowiedniki domowych potraw. Za pomocą mąki innej niż pszenna;);)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5599
Gats 2

Mąka pszenna Cię nie zabije o ile nie masz nietolerancji glutenu

Od razu nie, ale nie zapominajmy, że należy ona do wielkiej trójki produktów nazywanych "białą śmiercią".
czellista
"Jak jesteś taki prozdrowotny to śmiało rób naleśniki z mąki ryżowej" nie powiedzialbym ze zrodlo wegli jakim jest ryz i pochodne sa prozdrowotne

Ryż nie jest zdrowy?

K I C K !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12192 Napisanych postów 22034 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627585
A myślałam że to ja mam poczatki ortoreksji...
Gotowanie też jest frajdą i moze sprawiać przyjemność. Dla mnie kombinowanie w kuchni jest relaxem. Chleb - własny na zakwasie, mrożę. Pierożki też mrożę - robię z orkiszowej. I uważam, ze każdy domowy posiłek jest lepszy od przetworzonego g.. kupionego w sklepie, gotowego do zjedzenia. Ryż z warzywami i mięsem mrożę, kaszę w ten sam sposób. No kurczę - nie czuję problemu.
Smażę, gotuję, piekę, grilluję - nie wykluczam niczego na 100%. Łososia wędzonego czasami zjem, mozarellę czasami zjem - to nie zajmuje w ogóle czasu aby do pracy zabrać. Jak mnie najdzie to łyżeczkę cukru sobie do placka wsypię, ale marsa czy innego snickersa - nie zjem. I żyję szczęśliwie, bez marudzenia (na dietę).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
Aforndah
Gats 2

Mąka pszenna Cię nie zabije o ile nie masz nietolerancji glutenu

Od razu nie, ale nie zapominajmy, że należy ona do wielkiej trójki produktów nazywanych "białą śmiercią".
czellista
"Jak jesteś taki prozdrowotny to śmiało rób naleśniki z mąki ryżowej" nie powiedzialbym ze zrodlo wegli jakim jest ryz i pochodne sa prozdrowotne

Ryż nie jest zdrowy?


poczytaj sobie o arsenie a propos ryzu
1

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5599
czellista

poczytaj sobie o arsenie a propos ryzu

Ale to, że jakiś z natury zdrowy produkt zawiera jakiś jeden niezdrowy składnik, nie czyni go chyba od razu niezdrowym? Ryż ma też dobre wartości odżywcze.
Ciekawe jest też to, że to Azjaci, u których dominuje ryż, statystycznie żyją najdłużej.

K I C K !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja - kolejne starcie

Następny temat

Dieta na mase do oceny 70kg

WHEY premium