SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy trening wg książki "skazany na trening" przynosi efekty?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6778

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1692
Ja dorzucę swój głoś że Lafay może lepiej wyrobi Ci mase i treningi są szczegółowo rozpisane.
Z kolei podejście Wade jest lepsze w wyrabianiu umiejętności, progresji, lecz ułożenie sensownego planu wymaga pewnej wiedzy i kreatywnośći.
Sam posiadam obie książki i wyżej cenie sobie "Skazanego".

"Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda; pobożność zaś przydatna jest do wszystkiego, mając obietnicę życia obecnego i tego, które ma nadejść" 1 Tm 4, 8

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 61 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 442
A w książce Wade'a nie ma rozpisanego planu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1692
Jest ogólny schemat treningu i zalecenia co do ilości serii oraz przerw itp. W Lafayu masz szczegółowo rozpisany: tego i tego dnia zrób to i to w tylu a tylu seriach z taką a taką przerwą.

"Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda; pobożność zaś przydatna jest do wszystkiego, mając obietnicę życia obecnego i tego, które ma nadejść" 1 Tm 4, 8

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 61 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 442
Mam pytanie co do książki lafaya, Wg tego co w niej pisze, powinienem robic 2 serie wszystkich cwiczen, jednak, po dwóch seriach czuje małe zmęczenie, więc zamiast dwóch, robie trzy. To dobrze cz źle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 584 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10172
Źle. Trzymaj się tego co pisze autor. To jest wprowadzenie do treningów. Przygotowanie fizyczne i psychiczne. Później zaczniesz robić 6 serii z 25 sec odpoczynku,wprowadzone zostaną trudniejsze warianty ćwiczeń. Początki poziomów będą w miarę lekkie i przyjemne. Jak to nazywa Lafay taki aktywny odpoczynek. później zaczyna się hard core. Cierpliwości


Zmieniony przez - clown w dniu 2015-08-16 19:11:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 61 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 442
A czy zmniejszenie ilości wykonywanych serii, nie poskutkuje jakims regresem?

Mógłbym chociaż pokombinować cos z brzuchem? Przez 6 miesięcy trenowałem krav mage i na treningach robilo sie skręto brzuszki(?) + 2 inne cwiczenia, ktorych nazw nie znam, dlatego wydaje mi sie, ze moglbym zastąpic cwiczenie z ksiązki czyms innm. I jak dotąd tak własnie robiłem. Wbrałem sobie na początek jedno ćwiczenie z tej strony

rowerek w lezeniu na plecach - 1:38 + brzuszki ze skrętami tułowia. Z czasem będe dokładał nowe ćwiczenia, co o tym myślicie? Ma to sens?


Ps: Czytam teraz z ciekawości opisy ćwiczen na klatke i znalazłem cos, co dla mnie jest, że tak powiem dość nie praktyczne
Mianowicie w ćwiczeniach a3, a4, a6 trzeba zmieniejszać podpore o 10cm? Jak mialbym to zrobic? Mam stopniowo ucinac nogi od krzesła ? :P

Zmieniony przez - sonep w dniu 2015-08-19 13:51:07

Zmieniony przez - sonep w dniu 2015-08-19 19:02:37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Na czym robić dipsy bez konkretnych poręczy?

Następny temat

jak zrobic brzuch i klate bedac chudym?

WHEY premium