SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy mam szanse na wzrost ? - 17 lat

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10108

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 478 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14776
W medycynie skok wzrostowy natepuje w czascie wejscia w okres dojrzewania czyli testosteron >4ng/ml. Wiec jesli masz juz owlosenie łonowe to weszłes juz w okrres dojrzewania i miales skok. A takie mowienie ze tata mial skoks w tym wieku a wuja w tym ciezko okreslic jako wiarygodny fakt. Czesto dzieje sie tak ze rodzina ktorej dlugo nie widzilismy znaczyna mwoic o tym jak bardzo urosłes badz nagle zyskales na wadze badz meskich rysach i jest to mylone ze skoskie wzrostowym.
Zreszta rodzice nigdy nie sa obiektywni jesli chodzie o stan swojego dziecka takze nie radzilbym sie kierowac ich opinia a faktami medycznymi. Jesli twoj ojciec ma np karty zdrowia ze studiow i tak jest to zapisane.Czy wyrazny skoks wzrostowy poparty badaniami okrsowymi ktore sa wpisane w ksiazeczke zdrowia to juz inna sprawa. Wazne zeby to bylo gdzies zapisane przez lekarza badz pielegniarke szkolna.
Co prawda wiki ale warto przeczytac http://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_Tannera 
w jakiej fazie tannera jestes?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52
Ech jak by nie patrzeć to już faza 5 , a czy ginekomastia ma tutaj jakieś znaczenie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 478 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14776
faza pioata to nie masz co liczyc na zaden skok. Obstawiam 170.
Liczylem ze bedziesz mial opoznione dojrzewanie ale nie masz wiec daj se siana. lekarz nic ci nie da a na wlasna terapie jestes za mlody.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 134
a ile mozna od 16 roku zycia do 18 skoczyc najwiecej?

Zmieniony przez - Fagott w dniu 2010-08-03 14:40:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 478 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14776
pl.wikipedia.org/wiki/Skala_Tannera masz tu napisane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 492
Różnie to bywa, moi rodzice mają 172/154cm wzrostu, gdy byłem młodszy to chciałem mieć chociaż te 170, a teraz niedawno skończyłem 17 lat, mierze prawie 178cm. W ciągu ostatnich 10 miesięcy urosłem ~3cm. Nie wiem, jak to wyjaśnić, zawsze, zawsze uprawiałem dużo sportu oraz przebywałem na słońcu (wit. D), może właśnie dlatego. Dziadków mam jeszcze niższych. Mam nadzieje, że może uda mi się tak do 182 dobić chociaż, bo przy takim wzroście czuję się niski. Ty to musisz mieć przerąbane, naprawdę.

Never give up

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 209 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5921
FlyToSky A niby czemu myslisz ze ma przerąbane ? myślisz, że wzrost to wszystko ? Teraz masz 17 lat to patrzysz na to, poźniej będzie to bez znaczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52
W sumie jest przerąbane i nawet gdybym miał w koncu to 170 to by było naprawde cudnie i by mi to aż tak nie przeszkadzało , chociaż wydaje mi sie żę w przeciągu 6 miesiecy urosłem 3 cm , na to wskazywały by pomiary z tego okresu . w lutym miałem 164 cm a teraz 167 cm ...staram sie codziennie jest jak najwiecej białka i jem tabletki z wit. D3 , kw. foliowym itd. Lecz taki odstęp to równie dobrze może być błąd pomiarowy ...zobaczymy co bd , ja sie nie załamuje bo kurde jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma : / Smutna prawda

Zmieniony przez - Jamatashi w dniu 2010-08-03 21:25:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 134
tez mi cudnie to 1.70 ja mam to 1.71 i jak dla mnie to niezle malo ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52
Wiesz gdybyś miał tyle co ja to byś lał w gacie by mieć te 171 co masz mimo że to tylko 5 cm różnicy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomocy!! Jablko adama strasznie duze

Następny temat

Czy przy soczewkach kontaktowych trzeba nosic okulary z filtrem UV?

WHEY premium