SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

naderwane wiezadlo boczne - czy mam prostowac noge

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1372

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie,

W skrócie - ortopeda stwierdził u mnie naderwanie więzadła bocznego. Zalecił odciązanie nogi i stabilizator na miesiąc.
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że nie moge wyprostować nogi do takiego poziomu jak w 2 nodze. W związku z tym mam pytanie, czy powinienem ją teraz prostować rozciągając? Ból wytrzymam, tylko nie chciałbym nic popsuć bardziej.
Od wypadku minęło trochę ponad tydzień.

pozdrawiam,
sebeq
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Sam wiesz najlepiej. Jeśli ból nie jest przyjemny, to nie, jeśli czujesz tylko dyskomfort to tak, wykonujesz rozciąganie. Trzeba się wsłuchać w organizm, jeśli masz wątpliwości to nie prostujesz. Oczywiście prostujesz biernie, z jak najmniejszym udziałem własnych mięśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co to znaczy biernie? Mam rękami wspomagać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Rękami, ścianą, paskiem Rękami nie koniecznie własnymi.
Delikatna wersja tego jest taka, że kładziesz się na brzuchu na łóżku, noga wystaje za łózko (kolano na łóżku), obciążasz czymś stopę i się prostuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
OK, dzięki za informacje.
A czy mogę wykonywać ćwiczenia fizyczne? Oczywiście bez udziału tej nogi, np. pomki, brzuszki.
Bo generalnie zaczynam już puchnąć od tego siedzenia i jedzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 428 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1818
Jasne, że możesz Wszystkie ćwiczenia w których nie czujesz bólu możesz robić
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

lek Metypred Pytanie

Następny temat

ból pod lewym zebrem..

WHEY premium