SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy Thai boxer powinien "nadstawiać drugi policzek..."?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10736

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Ooo, jakiż odzew. Po pierwsze-mam takie samo prawo wypowiadac sie na forum jak Wy. Jesli komus to nie pasuje-to jego problem, a nie mój. Może poprosic moderatora o założenie mi bana-od tego są moderatorzy.

vtserafin:

Nierozumiem co złego jest w takiej wigilii kiedy siadasz do stołu z kumplami nie przy piwie ale przy opłatku z jakąs ideą w sercu.

Uważaj, bo się jeszcze wzruszę. Niwix napisał kilka stwierdzeń-odniosłem się do nich. Gdzie moim zdaniem jest spięcie w idei MT i katolicyzmu-napisałem i nie mam zamiaru się powtarzać. Ostatnią cześć Twojej wypowiedzi pominę (nieomal) milczeniem-może poza drobnym-jesli uwazasz, ze moje posty to spam i że je "nabijam"-absolutnie nikt Cię nie zmusza do ich czytania. Poza tym juz mowilem-powiedz moderatorowi, od tego własnie oni są-jesli uzna Twoją skargę za słuszną-skasuje mój post i po klopocie.

R_B_K:

Obrażasz mnie sądząc, że o MT wiem tyle, by ten artykuł znacząco podniosl moją wiedze. Nie trenuje MT, fakt-ale o tym stylu wiem raczej wiecej niz wiekszosc z Was wie o moim-tak więc przyhamowałbym z "tu masz lekture na dzis wieczor wtedy moze zrozumiesz"-bo wydajesz swiadectwo sobie-a nie mnie.

PA:

jak ktoś ma własny klub, to sobie może w nim wieszać takie symbole, jak mu się podoba, czy to katolickie, czy to sekty moona, a jak to komuś nie odpowiada, to nie przychodzi ćwiczyć. Proste.

Zasadniczo proste-ale jest pewien drobny szczegol. Jesli gosc uwaza sie za katolika-prawdopodobnie czyta biblie (mało katolikow to robi, ale założmy że on tak). Co jest napisane w biblii-zamieściłem powyżej.

Jesli jego pasją jest MT-jego wybór. Jesli klub jest jego-może wieszac nawet rozkładówki z Playboya-też ma prawo. Jednakże-chrzescijanstwo do sztuk walki ma sie nijak. Sporo katolikow trenuje-ale ogromna czesc katolickiego(z nazwy) spoleczenstwa wybiera (jak pisał Jodan) z religii tylko to co im pasuje -a reszte pomija bo są "małej wiary". Osoba bardzo wierząca nie robi takich rzeczy.

Jesli trener rzeczywiscie jest mocno wierzący(z tego co piszecie-coś w jego zyciu wywołało głęboką religijnosc) oraz kocha MT- to z racji szacunku dla religii i sztuki-nie będzie ich łączył, zdając sobie sprawe, że ich warstwy filozoficzne są sprzeczne. Thai boxer to wojownik-twardy, dumny, honorowy-a w walce nieubłagany. Owszem, jesli czuje , że przeciwnik jest słąbszy-z racji szacunku bedzie go oszczedzał-ale to jest z racji szacunku-a nie miłosci blizniego.

Siłą katolika jest przebaczenie i miłość bliźniego-a nie low kick. Tyle w temacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 292 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2002
chrzanisz takie glupoty ze az sie czytac nie chce tych twoich wypowiedzi
cos tam pisales ze wiesz wiecej o mt niz np.ja o aikido -ale ja sie nie wypowiadam o aikido!
piszesz ze katolicyzm ma sie nijak do sw (shaolin kungfu zeczywiscie same szatany )
"Zasadniczo proste-ale jest pewien drobny szczegol. Jesli gosc uwaza sie za katolika-prawdopodobnie czyta biblie (mało katolikow to robi, ale założmy że on tak). Co jest napisane w biblii-zamieściłem powyżej."
97% polakow uwaza sie za katolikow! a ilu z nich przestrzega biblii??
znalazl bym jeszcze kilka zastrzezen do twojej wypowiedzi ale juz sobie daruje...

edit: jeszcze jedno po twojej riposcie co do mojej wypowiedzi latwo wywnioskowac ze jednak nie czytales tego postu... ciekawy warto przeczytac (ale pewnie ci sie niechce) i mysle ze jednak zwiekszyl by twoja wiedze o mt!!!



Zmieniony przez - R_B_K w dniu 2006-03-04 22:14:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Namawianie lub nakłanianie kogos do praktyk religijnych w klubie sportowym przez trenera uważam za nadużycie.
A o drugim policzku było juz tu: http://www.insomnia.pl/temat170173_strona1/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
RBK

piszesz ze katolicyzm ma sie nijak do sw (shaolin kungfu zeczywiscie same szatany

Jesli Ci moje wypowiedzi nie pasują-nie czytaj ich.

Nie pisze, ze sztuki walki to satanizm-tak pisza ludzie na niektorych katolickich forach (oryginalne wypowiedzi; Aikido to demonologia a w Capoeira najwazniejsze są poganskie rytuały arfykanskie i brazylijskie)

Pisze, że filozofia sztuk walki od filozofii chrzescijanskiej sie rozni. Jesli nie potrafisz tego zrozumiec-skontaktuj sie z Koptem-on siedzi w temacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 292 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2002
"Nie pisze, ze sztuki walki to satanizm"i nie powiedzialem ze tak piszesz ale napisales ze katolicyzm ma sie nijak do sw a kilka zeby nie powiedziec wiele sw stawia na trening fizyczny i duchowy(wlacznie z wiara) shaolin bylo jednym z tych przykladow
"Pisze, że filozofia sztuk walki od filozofii chrzescijanskiej sie rozni. Jesli nie potrafisz tego zrozumiec-skontaktuj sie z Koptem-on siedzi w temacie." czlowieku widze za to ze ty to dopiero rozumiesz
tak swoja droga filozofie roznych sw ronia sie od siebie dosc znaczaco i uogulnienie ich wszystkich jest chyba jednak bledem!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Różnice między filozofią różnych sztuk walki czasem są spore, to prawda-ale mają wspólne cechy. Honor, odwaga, zwalczanie własnej słabości, uprzejmość, skromność, pewność siebie-znajdziesz w TKD, MT i Wushu czy nieomal w dowolnym wschodnim stylu.
Z szeregu wyłamuje sie troche Aikido-ale to zasadniczo jedyny większy wyjątek.

Chrzescijanstwo to pokora, zaufanie pokładane w Bogu, wiara w to, ze jest sie słabym i tylko Bog moze nam pomóc.

Jak widzisz podobienstw miedzy SW a chrzescijanstwem jest niewiele-a różnic sporo. I są to roznice wieksze niz roznice miedzy filozofią poszczegolnych styli.

a kilka zeby nie powiedziec wiele sw stawia na trening fizyczny i duchowy(wlacznie z wiara

Na rozwoj fizyczny stawiają wszystkie. Na rozwoj duchowy-sporo, ale nie wszystkie. Wazne jest jednak, ze chodzi o wiare o innych niż katolickie podstawach i systemie wartosci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 292 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2002
skomentuj to:
statystycznie 97%polakow ma sie za katolikow a wystarczy wlaczyc wiadomosci, wyjsc na ulice i popatrzec na zachowanie ludzi posluchac jak kurrwią itp. i mozna by stwierdzic po obserwacji ze to 97% jest nie wierzacych
zmierzam do tego ze (prawie) nikt nie przestrzega bibli w 100% nawet ci najbardziej wierzacy i pisanie ze jak ktos trenuje sw to nie moze byc katolikiem jest glupota
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Ehh, pocięlismy sie o terminologie Sorry za wybuch-sprobuje spokojniej wytłumaczyc.

Wiem, ze formalnie mamy w kraju 97% wierzących.

Wiem, że z tych 97% ledwie garstka działa według tego w co wierzy-a reszta tylko umie deklarowac wiare-a i tak robi swoje.

I dotąd sie zgadzamy. Chodzi mi o to, ze ten trener wygląda na osobe bardzo wierzącą (z tego co piszecie)-a osoby wierzące, ktore spotkałem-im mocniej wierzą, tym bardziej rozgraniczają wiare od tego czym sie zajmują.

Juz wyjasniam-jesli ktoś jest wierzący a pracuje np jako fotograf-i musi zrobic fotkę kobiecie w bikini-to ją zrobi-bo taką ma prace.

Osoba ktora lubi się wiarą popisywać-nie zrobi fotki, bo powie, że to grzech.

Tak samo tutaj-wielu trenerów sztuk walki to osoby dosc mocno wierzące-ale wiekszosc z nich w sali cwiczen jest tylko trenerem-zachowując z katolicyzmu nie symbolike-tylko grzecznosc, uczciwość, sumienność itd

A osoby lubiące sie popisywac wiarą w takiej sytuacji w sali zawieszą krzyż, bo na tym wedlug nich polega religijnosc. Rozumiesz o co mi chodzi?

I tu nie rozumiem-jesli ten gosc tak mocno wierzy-to dlaczego to okazuje? W biblii jest napisane, że chrzescijanin ma być "cichego serca"-czyli nie ma byc widac ze jest chrzescijaninem po jego ubiorze czy symbolach-tylko wyłącznie po jego uczynkach. Jak on to godzi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
Ciągle mówisz żeby nie czytać twoich postów jeśli komuś nie pasuje. Problem w tym że trudno je przeoczyc bo piszesz coś bez przerwy a do tego tak rozwlekle że sama długość i lanie wody zniechęcają do czytania. Zajmij się raczej wypowiadaniem w tradycyjnych bo na temat sportów uderzanych masz maleńkie pojęcie nie mówiąc już o tym że to nie jest dział do dyskusji na tematy religijne. Do moderatorów nie będę się zwracać bo dla mnie ta gadanina nie ma najmniejszego znaczenia. Jeśli chcesz pogadać o filozofii lub religii to wejdź na oaze a nie zaśmiecaj działy poświęcone walce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
"Jeśli chcesz pogadać o filozofii lub religii to wejdź na oaze a nie zaśmiecaj działy poświęcone walce."

No właśnie chyba o to chodzi. Podobnie jak ten dział jest przeznaczy do dyskusji o walce, a nie o gadaniu filozoficzno-moralny, tak samo klub sportowy jest miejscem przeznaczonym do treningów, a nie do szerzenia wiary.
Nie widzę nic złego w połamaniu się opłatkiem czy zrobieniu sobie np. wigilii w gronie klubowiczów tym bardziej, że elementy te są wrośnięte w tradycję narodową ale wplatanie elementów religijnych w sam trening jest już trochę nie na miejscu. Nie chcę tutaj nikogo atakować ale wolałbym nie dawać żadnym instruktorom czy trenerom przyzwolenia na takie praktyki.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Kotai utracił mistrzowski pas IBO

Następny temat

Kick-Boxing - plan treningowy

WHEY premium