SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy Thai boxer powinien "nadstawiać drugi policzek..."?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10751

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
MMA to była ironia ze strony Searme...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Wrrr...to było żartobliwie, następnym razem dam przypis...

BTW, ja też kieeeedyś ćwiczyłam, tylko 3 kyu, ale zawsze coś :)W każdym razie pamiętam,że generalnie więcej tam było osob o poglądach, powiedzmy lewicowych. I stąd mój komentarz.

Jeden taki aikidoka się wprawdzie dość spektakularnie nawrócił ale klubu katolickiego nie założył, lecz wyrzekł się aikido - diabelskiego wynalazku, czarny pas swój i hakamę made in japan uroczyście na stosie paląc ;)Ale to dawne czasy.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Taaa... ci "nawróceni" to dopiero czubki. Najbardziej spektakularne było "swiadectwo" W.Kirmiela (3 dan! Jedna z czołowych postaci w historii PFA). I potem sie czlowiek zastanawia, czemu po zarejestrowaniu sie na forum Oazy ( ) ludzie chcą go spalić na stosie

Ale trudno sie dziwić-w końcu karmiono ich takimi perełkami jak "fakty", iż w Capoeirze najważniejsze jest wykonywanie "pogańskich rytuałów afrykańskich i brazylijskich" (oryginał!!!! ) albo że Aikido to "demonologia" (również oryginał )...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
He he, własnie Kirmiela miałam na myśli...Widzę, że legenda wciąż żywa )

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Oj żywa, żywa Facet najzwyczajniej w świecie oszalał. Admin Oazy mnie zabanował m.in. z tego powodu-bo ośmieliłem się wyrazić zdziwienie, że gdy ktoś dajmy na to porzuca Katolicyzm dla Buddyzmu-to ludzie nazywają go sekciarzem-a gdy spala swoją hakame i rezygnuje z Aikido bo "wszedł w niego Duch Swiety"-to zamiast posłać gościa do psychiatry-nagle mamy cudowne nawrócenie

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2006-03-13 11:54:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Zaprawdę słusznie zabanował sabotażystę, wichrzyciela i V kolumnę Belzebuba, albowiem szerzenie wolnomyślicielstwa ohydnym jest procederem i strach myśleć, do czego by dojść mogło, jakby się wśród tamtejszych forumowiczów rozpowszechniło.A admina powołaniem jest chronić swe owieczki przed niepożądanym wpływem agentów ciemności ;)

Nic tak nie konsoliduje grupy (ideologicznej), jak sztywna struktura, izolacja i ustawienie się w opozycji wobec innych grup. Im bardziej otwarta grupa, tym staje się słabsza, gubi tożsamość. W oazach zresztą są też normalni, inteligentni ludzie, tylko,że potwornie zahukani przez te swoje "autorytety"...

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czytam chłopaki co piszecie i wierzyć mi się nie chce. Ćwiczyłem aikido ponad 3 lata. Słyszałem sporo bajek na temat wschdnich sztuk walki i demonów. Byłem jednak święcie przekonany, że wierzą w nie osoby nie mające nic do czynienia z SW, mające co najmniej po 50 lat i dla których jedynym autoryterem jest... sami wiecie.
A tu proszę 3-ci dan. Szok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Sprawa była parę lat temu głośna, w necie wciąż krąży sławetny list Kirmiela:

http://cygnus.et.put.poznan.pl/~dlugosz/prywatne/opracowania/aikido/aikido.htm

Facet najwidoczniej popadł w chorobę psychiczną (wizje, głosy,itd.), najgorsze, że wmieszano w to religię, a jego "przesłanie" jest wciąż całkiem poważnie wykorzystywane przez paru oszołomów jako koronny dowód na demoniczne właściwości aikido (i innych SW też).

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Sądzę, że o to "chłopaki" Searme moze sie obrazic

Co do demonów i całej reszty(mały offtopic-wiecej o tym pisałem na Insomni)-w istnienie wierzą np księża-egzorcyści. Nie muszą nawet wierzyć-oni z tymi istotami mają ponoć do czynienia dość regularnie. Ja jestem zdania, że ogromną część z tych zjawisk (opętań itp) da się wyjaśnić logicznie (choroby psychiczne, rozdwojenie jaźni itd)-egzorcyści zresztą to potwierdzają-najpierw "pacjent" jest poddawany testom psychologicznym-a dopiero gdy sie okazuje, że to nie pomaga-bierze sie za niego egzorcysta.

Jesli idzie o same demony... nie wierzę w istnienie nieśmiertelnych i istniejących od zawsze bóstw, aniołów, diabłów i całej reszty-ale wierzę w to, że ludzka psychika, wiara i wola (zwłaszcza wola i wiara wielu milionów ludzi) potrafi czynic rzeczy niezwykłe.

Tak jak człowiek chory na schozofrenie potrafi "rozmawiać" ze swoimi zwidami-a one konkretnie i logicznie odpowiadają (mózg po prostu "gra" obie role nieświadomie-wiec pacjentowi wydaje sie, że druga "osoba" to ktoś inny a nie on sam) tak samo rzeczywistosc moglaby niejako "stworzyć" te istoty na podstawie ich wyobrażeń-niejako "materializując" wolę i wyobrażenia ludzi. Słowem-jesli boga nie było-to zbiorowa wiara moglaby czynić cuda-potwierdzające jego istnienie-co napędzałoby wiarę ludzi, co czyniłoby nowe cuda i tak w kółko. Słowem-boga by nie było-ale jego działanie mogłoby się stać wręcz namacalne. Nie zdziwiłbym sie, gdyby pan Kirmiel, ktory całe życie poszukiwał prawdy, przez swoją wiarę nagle "ożywił" swoją wizję. A następnie wierząc w to, że jego wizja jest objawieniem-zaczął żyć z nią w zgodzie-zwalczając wszystko co czynił wczesniej.

Lece na uczelnieeee!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Nie obrażę się, w końcu już i tak jestem w połowie facetem

BTW Dzięki za głosy panowie,niedługo będę mieć ich więcej niż postów

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Kotai utracił mistrzowski pas IBO

Następny temat

Kick-Boxing - plan treningowy

WHEY premium