SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co pić oprócz wody

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8180

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2483
Witam . Mam pytanie dotyczące co pić podczas diety ? Wiem najlepiej jest pić wode niegazowana ale czy można pokusić się na wypijanie 100 % soku z owoców np. z tymbarku ? Na sokach pisze że sok zawiera tylko cukry naturane czy to prawda ? Czy takie soki dobrze wpływają na organizm , lepiej sobie je odpuścić ? Ja mam problem z za mala iloscia kalori dostarczanych z jedzenia 1l to 500 kalori można pijac go podbijać sobie bilans ? Jest to zdrowe ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2483
Co do soku z winogron słyszałem że bardzo dobrze i szybko nawadzia organizm , trener mówił że dobrze jest go wypić zaraz po ważeniu , przed walką .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 863 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 42581
wszystko jest dla ludzi raz na jakis czas jak wypijesz nic sie nie stanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 518 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6823
Napoj ten napewno przeszedl jakas konserwacje i slodzenie watpie ze naturalne cukry, lepiej ci wyjdzie kupic pomarancze i ukrecic z nich sok :D Z tego co slyszalem to duzo ludzi pije coca cole zero i herbatki bez cukru na dietach.
J/w od czasu do czasu spoko ale jak masz zamiar codziennie 2L zlopac to bym sie troche zastanowil :D
Kalori bym tym nie podbijal..

Bo bez młota to k.... nie robota!! :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Oprócz wody pij herbaty,kawę umiarkowanie

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 235 Wiek 73 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4481
Kiedyś słuchałem audycję w której wypowiadał się lekarz na temat takich wynalazków jak Pepsi max czy coca cola zero. Mówił, że nigdy w życiu nie tknąłby tego chemola, pomimo tego że ma 0 kalorii.
Coś w tym musi być, też nie piję tego trunku i nie zamierzam. Poza tym te napoje w ogóle nie gaszą pragnienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 518 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6823
Wiadomo skoro nie ma cukru musza byc inne slodziki i chemia :) Z reszta nie od dzis wiadomo do czego moze sluzyc cola i z dnia na dzien ma coraz wiecej zastosowan...

Gdzies byl temat na forum na temat coli zero i duzo osob sie wypowiadala ze pija po 1,5-2l dziennie i wszystko ok.

Ja ogolnie nie przepadam za gazowanymi, slodkimi kolorowymi napojami (wode gazowana lubie) ale jak juz chce sie napic czegos kolorowego to leje 2/3 szklanki wody zwyklej lub gazowanej a reszte kolorowego napoju :D Mi smakuje.

Bardziej wole od czasu do czasu jakies soki drozsze z lepszym skladem lub nektary (ale to tez slodzone czesto jest..) niz kolorowe gazowane.

Bo bez młota to k.... nie robota!! :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 235 Wiek 73 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4481
Pewnie, ale wiesz to że im na razie nic nie jest to nie oznacza, że dla żołądka jest to obojętne ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10294
ja do pracyy biore 50g carbo razem z 10cioma g bcaa rozpuszczone w 1,5litrowej butelce wody i tak popijam caly dzien, podnija kalorie a dobrze schlodzone swietnie smoakuje i skutecznie gasi pragnienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2483
Co do kolorowych napoji typu 0 kalori , jestem przeciw nie pijam takiego gówna . Z tąd też wzieło się moje pytanie odnośnie 100 % soków gdzie za litr płaci się 5 zł , a na kartonie napisane jest że bez dodatku cukru . W składzie 200 ml jest 20 gr cukru ale czy to nie cukier naturalny z owoców ? Takie soki też mają sporo witamin typu z tąd też wzieło sie moje pytanie czy można je pić jako uzupełnienie np witami w organizmie .

Czy producenta ów takich soków nie sprawda żaden sanepid czy faktycznie ów cukry są tylko z owoców czy też innego typu słodzików ?
W składzie takich soków nie ma żadnego słodziku ani nic innego , weglowodany proste z naturalnego pochodzenia w dobrze dobranej porcji mają przecież dobry wpływ na nasz organizm .

Cóż wychodzi na to że zostaje do picia woda niegazowana :)



Zmieniony przez - mateuszkaj w dniu 2012-07-23 20:56:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 235 Wiek 73 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4481
Wiesz nie wiem co jest w tej coca coli, ale np jeżeli przez kilka dni z rzędu wypiłem sobie np. puszkę dziennie. To w dzień który nie piłem, miałem ochotę się czegoś napić i wtedy zawsze pojawiał się pomysł coca coli :|
Strasznie uzależnia, tak samo cukier w napojach. Odrzucając słodkie napoje można np. zauważyć że zwykłe płatki cornflakes są słodkie ;)
Już od dwóch miechów nie piję nic oprócz wody, czasami zdarzy się piwo :) i po prostu teraz np. "czuję" skoki insuliny po zjedzeniu kuraka z ryżem, co kiedyś było niemożliwe.
Za 5 zł wolałbym kupić prawie 2 kg pomarańczy i zrobić sok. Chemia to chemia, teraz jest ok, ale kiedyś ludzie dowiedzą się co to za syf.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 117 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 550
Słodziki w napojach są demonizowane. Realnie takie napoje na słodzikach są dużo mniej szkodliwe niż te naładowane cukrem (ew. syropem glukozowo-fruktozowym). Jestem tego całkowicie pewien. Pamiętacie afere z aspartamem, albo wcześniej z sacharyną? A dzisiaj już wiemy, po setkach badań na zwierzętach I NA LUDZIACH, że te związki są bezpieczne.

Co do soków owocowych są w porządku i osobiście jak najbardziej polecam, ale tylko jeżeli 100%. Pamiętam jedno bardzo ciekawe badanie z udziałem ochotników, którym podawano w dwóch grupach - jednej grupie sok z winogron 100%, a drugiej grupie napój o równej zawartości cukru. Po wielu tygodniach tylko grupa na napoju odnotowała zwiększenie wagi, natomiast grupa na soku winogronowym - nie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do oceny.

Następny temat

Prosze o pomoc w ułożeniu diety na mase :)

WHEY premium