SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co na początek?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 594

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 173
Witam

Trenuje na siłowni już 5 miesięcy i bardzo ciężko mi jest przybrać masę i chciałbym się dowiedzieć jaka kreatynę mógłbym wziąć i co w tym czasie jeść i jak ćwiczyć. W ogóle chciałbym się dowiedzieć jaka jest dla mnie najlepsza i jak ją brać w sensie kiedy i w jakich porcjach.

wzrost: 165 cm
waga: 55 kg
wiek: 18 lat

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
masz dietę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 269 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2636
Na początku dopracuj dietę a później pomyślimy nad suplami;)

Jeżeli Pomogłem Proszę Nie Zapomnieć KLIKNĄĆ SOG'A :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 173
właśnie nie mam i nie wiem ile czego jeść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3926
Dieta podstawa.
Dopiero zaczynasz więc nawet jeśli nie chce Ci się jej układać to musisz znać podstawy odżywiania i będziesz rósł. ;)

Po pierwsze musisz spożywać więcej kalorii niż spalasz dziennie, krótko mówiąc musisz zjeść około 6 pełnowartościowych posiłków dziennie.
Jedz zdrowo. Unikaj nie zdrowej zmodyfikowanej żywności bo często są to puste kalorie.
Jedz dużo warzyw i owoców. Staraj się zachować proporcje w posiłkach około 20% białka 70% węgli i 10% tłuszczy.

Poczytaj w internecie, poszukaj posiłków które sprzyjają rozwojowi.
Wstaw do jadłospisu produkty typu: twaróg, serek wiejski, ryby, mięso, ciemne pieczywo (żytnie, pełnoziarniste itp), płatki śniadaniowe zamień na zdrowe musli albo płatki owsiane i na pewno z czasem zobaczysz rezultaty.

Pamiętaj, aby zwiększać mase trenując trzeba jeść jak zwierzak. Musisz jeść naprawdę dużo bo widze ze jesteś chudy więc podejrzewam, że jesteś ektomorfikiem. Obserwuj wage. Jak będzie szła do góry to ok a jak nie to znaczy, że jesz za mało.

Heh, trochę sie rozpisałem ale mam nadzieje, że pomogłem i będziesz kroczył właściwą drogą.

Pozdrawiam.

P.S - z kreatyną jeszcze poczekaj. Jak będziesz miał już jakieś pojęcie o właściwym odżywianiu to możesz dodać do suplementacji i będą widoczne efekty.

Zmieniony przez - Hiero w dniu 2013-08-03 13:53:40

SHUT UP AND TRAIN !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
https://www.sfd.pl/Czynniki_warunkujące_sukces_w_kulturystyce.Artykuł_dla_każdego!-t226776.html 

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Kreatyna, a magnez

Następny temat

Dawkowanie+co jeszcze?

WHEY premium