SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co lepsze kung fu czy taekwon do ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9952

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
tsailifo Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 678 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5210
Zdarzały nam się sparingi z innymi stylami... największy problem to ustalenie zasad :)
Wbrew twierdzeniom różnych znawców ludzie z kung fu nie stronią od walki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 254
olokk wrzucilem tylko te sztuki i sporty walki,ktore wg mnie sa naprawde konkretne i warto je trenowac.Roznica miedzy MMA,a Krav Maga czy BAS 3 jest Oczywista.
Na pewno bardzo,sa do siebie zblizone,tylko te dwie ostanie,sa bardziej rozbudowane z oczywistych wzgledow,po co i dlaczego.
Uwazam osobiscie,ze jesli ktos oglasza sie wielkim wojownikiem,to dlaczego tego nie udowodni,wlasnie w takich zawodach jak KSW,Cage Rage,UFC itp.
Przyznawanie kolejnych danow czy innych tam stopni,gloryfikowanie sie na niepokonanych mistrzow i wychwalanie swojego stylu nad innymi jest tu naprawde zenujace,nie udowadniajac tego.
Wiec co jest lepsze kung fu czy taekwon do? Arena czeka aby sie sprawdzic i to udowodnic.
Chlebem powszednim wojownika jest walka,a zamykanie sie w kregu tajemnicy,szablonowych technik,przepisow sportowych(light contact itp.)
wydaje mi sie tchorzostwem i glupota,ktora krzywdzi mlodych ludzi czyniac z nich tzw."papierowych mistrzow",dlatego te najbardziej skostniale i ograniczone style boja sie konfrontacji.
W UFC probowalo wielu swoich sil z Kung Fu,TKD,Karate i innych styli i co jaki byl wynik,chyba kazdy wie.W USA mistrzowie pozwalalaja na udzial w otwartej walce,a tu co jest grane? Bo"master" nie pozwala!!!
Polecilem tylko te najkonkretniejsze style,zeby ktos pozniej nie byl rozczarowany jak dostanie lanie na ulicy od jakiegos zawodnika wszechstronnie wyszkolonego lub takiego,ktory nigdy nic nie trenowal.Ja juz swoje przeszedlem i pewnie jeszcze przejde dlatego wiem,co to jest krew w boju i glosze takie,a nie inne poglady na ten temat.Czy komus sie to podoba czy nie,nie dbam o to.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 442
takie tematy powinni banować...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Nadal błądzisz, te combaty tutaj niepotrzebne

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
OloKK - siwy nie błądzi tylko bredzi . Pisze jak 14 latek co 2 miesiące tamu zapisał się na MMA Żadnego stylu kung fu nie widział ale wszystkie są do bani , część styli (formuł) walki co je wymienił też nie widział ale przeczytał gdzieś ze są dobre to je chwali - czyste bredzenie małolata.

Co do startowania w zawodach i sparingów Tsailifo ma całkowitą rację. Problem polega na paru sprawach. Po pierwsze problemem są ludzie typu siwego - nie widziałem ale będę pisał wszędzie jak znawca że kung fu jest do bani - skutkiem tego jest to że do kung fu trafiają znacznie rzadziej ludzie co chcą walczyć niż do MT czy innych - to powoduje że nie bardzo z dobrych szkół kung fu jest komu startować. Następny problem polega na tym bu uzgodnić reguły - zawodnicy styli stricte stójkowych nie zgadzają się na podcięcia, rzuty, dźwignie i np duszenia, a z drugiej strony style kung fu są praktycznie stójkowe i na parter się nie zgadzają, bo się go nie trenuje. I rzeczą oczywistą jest że by osiągnąć sukces na jakichś zawodach to przygotowanie zawodnika musi być stricte pod te zawody i regulamin - nazywanie tego kyokushinem, KB czy czymś innym jest nieporozumieniem - ci zawodnicy mimo że oficjalnie są przedstawicielami jakiegoś stylu to trenują konkretnie pod dane zawody i wygrywają - jeśli tego nie robią to dostają oklep. Dlatego są formuły szkół co nie bawią się w style i trenowanie czegoś innego - tylko trenują pod k-1 czy MMA i pod regulamin tych zawodów.

I jeszcze co do zawodów kung fu i rozwoju stylu - to nieporozumienie jest - dlaczego? jak wiesz styli kung fu jest masa ( w Polsce kilka) i różnią się one między sobą bardzo znacznie. Sparing w danym stylu polega na stosowaniu konkretnie technik danego stylu i ich doskonaleniu. Sparing z kimś z innego stylu (nie tylko kung fu) polega na tym by nauczyć się techniki stylu w walce z kimś walczącym inaczej i uczyć się na błędach. Na zawodach nawet kung fu stosuje się konkretny regulamin - część technik stylu które normalnie trenuje się w sparingach danego stylu są niedozwolone, część technik w których się specjalizuje dany styl jest mniej punktowane niż inne, co powoduje że nie opłaca się ich stosować na zawodach. To wszystko przekłada się ze nie opłaca się przed zawodami ćwiczyć technik tak jak w danym stylu, ale konkretnie techniki pod zawody - sukces pewniejszy.
To powoduje że zawodnicy kung fu tradycyjnego startujący w zawodach sandy lub innych - specjalnie przygotowują się i trenują pod te zawody.

konkluzja - rozwojem ćwiczących tradycyjny styl są sparingi - także miedzy stylowe - dla szlifowania stylu i uczenia się stosowania ich z różnie walczącymi przeciwnikami, a nie przygotowaniem pod zawody.
Po drugie - jaki "przerób" i ilu ćwiczących wymaga MT by z tego wybrać dobrych kilku zawodników w Polsce? a ilu w stosunku do tego ćwiczy tradycyjne kungfu i ilu z tego chce walczyć?
I jeszcze jedno - dlaczego trole typu Siwego - nigdy nie piszą, że konkretny styl kung fu jest do bani bo go widziały i trenowały (te trole), nie piszą ze np Karate jest do bani (a parę styli o wątpliwej wartości by się znalazło) itd. Zawsze uogólnienie i bez promila wiedzy o tym o czym się pisze - czyste trolostwo




Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2009-10-11 08:21:09

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Po pierwsze problemem są ludzie typu siwego - nie widziałem ale będę pisał wszędzie jak znawca że kung fu jest do bani - skutkiem tego jest to że do kung fu trafiają znacznie rzadziej ludzie co chcą walczyć niż do MT czy innych
Nie dziwię się. To już problem KF, że nie dba o promocję, czyli nie wystawia ludzi do walki.

Następny problem polega na tym bu uzgodnić reguły - zawodnicy styli stricte stójkowych nie zgadzają się na podcięcia, rzuty, dźwignie i np duszenia, a z drugiej strony style kung fu są praktycznie stójkowe i na parter się nie zgadzają, bo się go nie trenuje.
Wspomniałem o K-1 przecież Można mówić, że zabronione jest wiele technik, ale ludzie z Muay Thai dobrze sobie tam radzą pomimo tego.

I rzeczą oczywistą jest że by osiągnąć sukces na jakichś zawodach to przygotowanie zawodnika musi być stricte pod te zawody i regulamin - nazywanie tego kyokushinem, KB czy czymś innym jest nieporozumieniem - ci zawodnicy mimo że oficjalnie są przedstawicielami jakiegoś stylu to trenują konkretnie pod dane zawody i wygrywają - jeśli tego nie robią to dostają oklep.
Owszem, ale co z tego? Dalej podstawy są z KK czy KB i to zdecydowanie widać. I nikt nie broni KF przygotować zawodników pod to

I jeszcze co do zawodów kung fu i rozwoju stylu - to nieporozumienie jest - dlaczego?
To już dawno zostało dowiedzione. Rozwój stylu jest tym prężniejszy im prężniejsza rywalizacja sportowa. Każdy chce wygrywać a żeby wygrywać trzeba się rozwijać.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Olo - ja nigdy nie chciałem startować w zawodach i mimo że mój nauczyciel namawiał mnie kilkukrotnie (jak jeszcze chow gar w Polsce na początku lat 90 trenowałem) - oraz "groził", że będę płacił pełne składki oraz za lekcje prywatne ( po 3-4 latach treningu płaciłem składkę tylko ubezpieczenie) to nigdy się na zawody nie zgodziłem - koledzy jak najbardziej startowali i zdobywali dobre miejsca. Czy to znaczy że robię balet ? nie rozwijam się? - bo mi się wydaje że nie. Dobrze rozwija się papier toaletowy, mi życia pewnie nie starczy by poznać dobrze to co trenuję, a nie żeby jeszcze coś do niego dokładać czy zmieniać. Znam swoje ograniczenia, dostatki i niedostatki stylu i jestem zadowolony z tego co trenuję. Ani ja ani nikt nie pisze że kung fu jest lepsze czy gorsze - dla jednego lepszy i optymalny jest któryś ze styli kung fu i po przejściu przez szkoły MT, KB KK stwierdza że tamte szkoły nie są dla niego dobre i odwrotnie - ktoś trenujący kung fu odnajdzie to co szukał w bjj czy MT - dla tego sens ma ta różnorodność i dla tego każdy może znaleźć coś co mu pasuje i daje radość.

Dla czego dobre szkoły tradycyjnego kung Fu się nie reklamują tak jak inne? odpowiedź prosta - trzeba mieć na to sporą kasę i trzeba umieć ściemniać o śmiertelnych technikach (jak nap Krav maga wymieniona przez trola) - style te tego nie robią piszą prawdę i jak ktoś się pyta na 1 zajęciach to otwarcie mówią że potrzeba lat ciężkiego treningu a i tak na wygranie na ulicy składa się tyle czynników że nikt nikomu nie da pewności że sobie poradzi. To wszystko plus ciężki tradycyjny trening początkowy przekłada się na to iż tradycyjny styl kung fu ćwiczy w danej szkole kilku, kilkunastu uczniów i to z rożnym zaangażowaniem.

Co do skuteczności i możliwości stylu choy le fut wymienionego przez trola - pan Ochniowski był zawodnikiem tego stylu przez kilkanaście lat - nagle wpadł na pomysł że będzie ćwiczył i uczył MT - w kilka miesięcy ( raczej tygodni) dostał w Tajlandii papiery mistrzowskie do uczenia MT - czy to znaczy że kiedy trenował choy lee fut przez naście lat był do bani a jak zaczął 2 tyg trenować MT to jest już super skuteczny? i w kilka tygodni opanował MT? A chwalony jest w środowisku MT za umiejętności. To nie jest jednostkowy przypadek.

Co do rozwoju jeszcze i zawodach - warto by w zawodach kung fu (walkach) starali się na zasadach danego stylu lub organizacji startować zawodnicy MMA czy MT - dla czego tego nie robią jak są tacy skuteczni? Myślę ze raczej nie było by problemu porozmawiać z organizatorami i zgłosić zawodników (może się mylę?) . Dla czego każdy oczekuje że zawodnik kung fu przyjdzie na zawody MMA czy k-1 a nie że zawodnik MMA czy MT przyjdzie na zwody KF ? to by było ciekawe gdyby wygrał na zasadach danego stylu czy organizacji - miał by się czym pochwalić.

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2009-10-11 09:50:00

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
tsailifo Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 678 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5210
Dlaczego każdy oczekuje że zawodnik kung fu przyjdzie na zawody MMA czy k-1 a nie że zawodnik MMA czy MT przyjdzie na zwody KF ? to by było ciekawe gdyby wygrał na zasadach danego stylu czy organizacji - miał by się czym pochwalić.

Yang, wiesz doskonale że to niemożliwe :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
tsailifo Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 678 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5210
Jak będę robił kolejne zawody w Szczecinie to wyślę info do szkół z po za "kung fu" :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
tsailifo Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 678 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5210
Siwy417 napisał:
Przyznawanie kolejnych danow czy innych tam stopni,gloryfikowanie sie na niepokonanych mistrzow i wychwalanie swojego stylu nad innymi jest tu naprawde zenujace,nie udowadniajac tego.

Skoro tak zainteresował cię CLF to pokaż mi gdzie i kto z CLF to robi bo ja osobiście tego nie zauważyłem, ale oczywiście mogę się mylić.

Wiec co jest lepsze kung fu czy taekwon do? Arena czeka aby sie sprawdzic i to udowodnic.

Ale po co ? Na nasze oferty sparingów w Szczecinie (ładnych parę lat temu) zgodzili się tylko ludzie z Karate Shotokan... Taekwondo niestety odmówiło (wszystkie ówczesne sekcje), a kick-boxerzy chcieli walczyć tylko wg swoich zasad... co z tego wynika ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prośba do IKSROJAP

Następny temat

SAMBO POZNAŃ SEMINARIUM

WHEY premium