SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co lepsze kung fu czy taekwon do ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9893

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 63
Witam chciałbym zaczać cwiczyc ktorys z tych tradycyjnych sztuk walki... Jak myślicie, co waszym zdaniem jest lepsze kung fu czy taekwon do?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28
No dobra, użyłem kilka ogólników, więc je wypunktowaliście, generalnie nie o to chodziło. Mnie spodobało się TKD i przy tym trwam, jednak nie uważam, że pozostałe style są gorsze lub brzydsze, są inne i takim należy się szacunek, ponieważ wszystkich nas ćwiczących jest mniej niż tych, co tylko gapić się potrafią. A jak patrzę na 10 latka, który skłon do kolan wykonuje tylko szyją, bo kręgosłup sztywny, to razem z nim przegoniłbym jego rodziców. Rośnie nam pokolenie inwalidów, ale to nie ten temat. Dla mnie TKD.

Sukces to wiadro potu i kropla polotu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 140 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14357
Każdy wybiera to co mu bardziej odpowiada. Poczytaj najpierw o stylach, które cie interesują. Przejdź się na próbny tening tu i tam i zobacz co ci się bardziej podoba. Poza tym jest mnustwo styli kung fu.

REAL WING TSUN my passion:)
20,21 luty 2010 Seminarium w Krakowie - http://www.youtube.com/watch?v=O1aMCwUrSvo
http://www.youtube.com/watch?v=qbWrTs1iCvU 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
1. Kung Fu to ogolna nazwa na KILKA TYSIĘCY oryginalnych chinskich stylow (i wielokrotnie więcej stylów które powstały poza Chinami).

2. Taekwondo też nie jest jednolite, główny podział to TKD "olimpijskie" WTF i reszta, ale podziałów jest wiele, organizacyjnych i nie tylko.

3. "Lepsze" do czego? Walki w ringu, samoobrony, szpanowania przed laskami?

4. Zacznij od tematu "Zanim zadasz pytanie" w moim podpisie. Potem sprawdź jakie kluby masz w okolicy. Potem możesz zadać na forum jakieś konkretniejsze pytanie. A na koncu i tak wszyscy zasugerują Ci, żebys sie przeszedl po klubach i wybral ten styl/klub ktory Ci sie najbardziej podoba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 290 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 918
kung fu jest b.wszechstronne...

EX FONTANA PURA ET HORDEUM DISTICHUM NUTANS ET HUMULUS LUPULUS BAVARICUS
NUNC EST BIBENDUM.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 63
Chodziło mi bardziej co lepsze w sensie... skuteczniejsze w walce, gdzie lepeij naucze sie "lać" i chodzi mi tu oczywiscie o walke sportowa, nie ulice.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 353
w modliszce są tylko zawody ...no i..i..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 228 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2896
Bierki lepsze :] monotonne klepanie tego samego ... Ja jestem za TKD, ktoś inny za Kung Fu i co teraz?

"Miej przed sobą zawsze słuszną drogę"

gen. Choi Hong Hi [*]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
No to który z tysięcy stylów KF masz na myśli? I który z odłamów TKD?

Tradycyjne KF nie nadaje sie na wspolczesny ring-bo nie do walki na ringu je wymyslono. Wyjątkiem jest współczesna sanda, która na ring nadaje sie bardzo dobrze, bo w tym celu wlasnie ją stworzono.

Czemu ograniczasz wybor tylko do KF i TKD?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 63
Bo to mam najbliżej ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 63
Jeszcze jakies opinie? Prosze Was, wypowiadajcie sie....:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 123 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1631
a co ci sie bardziej podoba
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prośba do IKSROJAP

Następny temat

SAMBO POZNAŃ SEMINARIUM

Wiecej