SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co by tu

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2366

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
A to rozumiem, w pierwszej chwili mi to zabrzmiało jakbyś pisał że wbiłeś go umyślnie

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 420 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6793
T ojeszcze dieta i zaczynamy..

PS kilka pytanek

1- po ile powtórzen na serie 6-12?
2- Cwiczenia wykonywac w wolnym dokladnym tempie czy szybko?
3- Ilu minutowe przerwy po miedzy seriami i ćwiczeniami?

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 420 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6793
- Jedzenie po czy przed treningiem?
- Ćwiczyc tak a,x,b,a,x,b ?
a= zestaw 1
b- zestaw 2
x- dzien bez ćwiczen

Możecie mi dać jakiś filmik jak dobrze wykonywac dipsy w wersji na klatke ? bo nie moge znaleśc

Można jakieś inne ćwiczenia , zamiast tych na drazku. Powinienemgo miec w ciagu najbliizsyzch 2 tygodni, ale narazie potrzebuje jakies zastępstwo.

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Ad.1:
Staraj się trzymać zakresu 8-12 mając w zapasie +-2 powtórzenia. Jeśli będziesz miał więcej - zwiększ ciężar
Ad.2:
Tempo rób na początku normalnie, +- 1-2 sekundy i w te i z powrotem, ale cały czas staraj się robić jak najdokładniej.
Ad.3:
Proponowałbym koło minuty między seriami i 2-3 min między ćwiczeniami.
Ad.4:
Jedzenie i przed i po treningu.
Ad.5:
A X B X A X B X A X itd
Ad.6:
http://www.dailymotion.com/video/x8uhwe_essai-max-b-le-1-avril-2009_sport
Tylko kolana miej bardziej "pod twarzą"!
Ad.7:
Wiosłowanie sztangą może być

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Układałeś plan, że ustalasz mu długość przerw wypoczynkowych itp?! Jak będziesz układał plan sam to wtedy manewruj.

Zakres powtórzeń 10-6, progresja obciążenia co seria, przykładowo: Wyciskanie leżąc 30kg x 10, 32,5kg x 8, 35kg x 8, 37,5kg x 6. Możesz również robić stały zakres powtórzeń w seriach, jak chcesz. Progresja ciężaru z serii na serie jest najważniejsza, pamiętaj.

Tempo ćwiczeń - faza negatywna ZAWSZE wolniejsza od fazy pozytywnej! To ona buduje siłę i masę. A faza pozytywna (wypychania/ciągu) jak najszybsza, nigdy jej nie próbuj przedłużać, jak chcesz być silny.

Przerwy wypoczynkowe między seriami - kwestia indywidualna, ale możesz przyjąć normę 2 minut przerwy. Lub to co ja preferuję, czyli odpoczynek tak długi, aby być gotowym na następną serię, bo wiadomo że przy przysiadach kiedy robi się ciężko 2 minuty nie wystarczą.

3 sesje treningowe w tygodniu wtorek-czwartek-sobota lub poniedziałek-środa-piątek. Nie inaczej, jeżeli regeneracja ma być prawidłowa, bo to trening całego ciała. A/B naprzemiennie.

Dipsy - w filmiku podanym przez Wazza, większy nacisk położony jest na pracę tricepsów, poprzez skrzyżowanie nóg z tyłu. Nogi zawsze w przód! Tu masz prawidłowe wykonanie:



Co do odżywiania - pozostaje zgłębić dział odżywianie albo chociaż 10 wskazówek żywieniowych.

Wiosłowanie w planie już jest. Ale możesz robić odwrotne wiosłowanie, alternatywę dla podciągania na drążku (pamiętaj, że to nie to samo!).




Zmieniony przez - Cokta w dniu 2011-12-20 20:25:19

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2011-12-20 20:44:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Kajam się pokornie i dopraszam łaski! (i doradzam mniej stresowania się, złość piękności i pikawie szkodzi)
Pisałem +- standardowe wartości. O pozycji nóg napisałem że trzeba ją zmienić, film dałem bo prezentuje dobrą technikę pracy ramion i pochylenie łba

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-12-20 21:16:59

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Nie potrzebnie się tylko w robotę wpyerdoliłeś Wiem, że chcesz mieć bolda, ale nie rób tak

Kolana pod twarzą - brzusio długo nie wytrzyma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Powtarzasz się turysto, non stop mijając z prawdą. A to pod paranojkę zakrawa
"Pod twarzą" było w cudzysłowiu nie bez przyczyny, mam nadzieję że autor (no i Ty oczywiście) skumał ocb

Edit:
Z zyskaniem bolda jakiś się sztywniejszy zrobiłeś, serio. Jak ma to tak działać to ja sobie kategorycznie nie życzę

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-12-20 21:26:02

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
A Ty się przejmujesz, jakby to była sprawa życia i śmierci

Turysto? Hipokryta z Ciebie niezły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
No kvrwa, jak tylko zobaczyłem że tak na mnie krzyczysz to aż po sznur sięgnąłem

Co widzisz hipokrytycznego w użytym przeze mnie słowie "turysta" ?

W zdrowym ciele zdrowy duch

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wiosłowanie+highpull

Następny temat

Mięśnie Brzucha

WHEY premium