SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chodzi o trening karate

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6469

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 657
Z tym planem treningowym to chyba trochę przeholowałeś, możesz się szybko przemęczyć i zniechęcić do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Ja bym na twoim miejscu dodał jeszcze jeden dzień wolny od treningów a treningi karate w domu w miarę możliwości zamieniłbym na te w klubie.

Tylko jak to do cholery podzielić? Wiem, jako rozgrzewkę przed siłownią lub biegiem porobię sobie kopnięcia i ciosy, z treningu w domu pozostanie samo ćwiczenie techniki + rozciąganie, a na piątek jedynie szybki marsz/leciutki trucht.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 657
9 ćwiczeń na każdą partie i po 2-3 serie? To Ci wychodzi 27 serii na partie? Ja nie robiłem tyle na całe ciało Na całe Ciało by wychodziło 81 serii? Po 15 powtorzeń to by były tysiące powtórzeń na trening.

milion pięćset sto dziewięćset, no chyba, że 1 ćwiczenie na każdą partię , czyli wychodzi 9 ćwiczeń na 9 partii

Na początku z treningów karate w domu bym zrezygnował, zanim nie opanujesz techniki to nie ma sensu powtarzać w domu błędnie wykonanych technik, ktorych nikt nie będzie Ci w domu korygował i utrwalisz tyklo błędy a potem ciezej bedzie je poprawić.

Postanowiłem narazie się tylko rozciągać, ew szlifować technikę -żadnych forsownych ćwiczeń.

Szczególnie bym zrezygnował z karate po siłowni, wykonywanie ćwiczeń dynamicznych po ćwiczeniach siłowych jest bez sensu a dodatkowo dosyć mocno katuje stawy.

tak jak powyżej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 732 Wiek 33 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8051
dla mnie to i tak dużo. Jeśli ćwiczysz pod SW to powinieneś sie skupić na ciężkich, wielostawowych ćwiczeniach, takich jak wyciskania, wioslowanie, martwy ciąg i przysiady.
Jak podzieliles te 9 patri?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 657
- rowerek, bieżnia, rozciąganie - 10 min.

- skłony na ławce skośnej - 3 x max

- przysiady - 3 x 15

- martwy ciąg - 2 x 15

- wyciskanie poziomo - 3x 15

- podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3 x 15

- wyciskanie francuskie - 3 x 15

- uginanie ramion 3 x 15

- wspięcia na palcach stojąco 3 x 15

- zginanie nadgarstków podchytem 2 x 20

- rowerek, bieżnia, rozciąganie - 5 min.

Zmieniony przez - Dazmo w dniu 2011-08-05 12:43:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 732 Wiek 33 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8051
nie wiem po co Ci uginanie ramion, francuskie i uginanie przedramion pod SW. Do treningu pod kyokushin mozesz z tego zrezygnowac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 657
muły się same nie zrobią, teżmam prawo wyglądać jak się należy, no i siła ciosu większa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 657
...

Zmieniony przez - Dazmo w dniu 2011-08-05 12:51:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 657
Dobra, póki nie nauczę się poprawnej techniki nie będę trenował w domu. Samo rozciąganie chybe nie jest forsowne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 732 Wiek 33 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8051
wielkość ramienia nie ma nic do siły ciosu, przekonałem się o tym na własnej skorze dostając wpiernicz od typa co ma rączki chudsze o wiele od moich.
Rozciąganie nei jest forsowne, rozciągaj się z głową i staraj sie nie skupiać np tylko na nogach jak to robi wiele osob. Rozciągamy całe ciało żeby zachować harmonie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 657
ok czyli sprawa załatwiona 3 razy w tygodniu siłownia, 2 razy karate, biegania nie wliczam bo nie jest zbyt forsowne, no i codzienne rozciąganie, ale mimo to ręce będę ćwiczył tak dla pewności, że dobrze wygladam i będę silniejszy;P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obóz Alliance Polska - Kołobrzeg 2011

Następny temat

Jaki styl walki?

WHEY premium