SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chleb sojowy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 25588

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 431 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5174
Właśnie, intryguje mnie to czy chleb sojowy nadaje się do diety, bo przecież soja jest bogata w białko co nie?
W którymś poście czytałem, że najlepsze jest pieczywo białe a chleb sojowy raczej do takiego się nie zalicza.

No więc jak to jest?

Kiedyś będę bardzo duży,
Dobry trening tu posłuży.

Kiedyś będę bardzo duży,
Dobry trening tu posłuży.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 809 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9561
Nie wiem nic o chlebie sojowym, natomiast białko sojowe odznacza się najgorszą przyswajalnością z chyba wszystkich białek.

Mądry pracuje żeby żyć, głupi żyje żeby pracować.

Mądry pracuje, żeby żyć; głupi żyje, żeby pracować.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 396 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2410
Kto wypisuje takie bzdury,że białe pieczywo jest dobre w diecie?!!!Tylko i wyłacznie pieczywo razowe,pełnoziarniste,najlepiej z żytniej mąki.Żadne białe pieczywo,żadna WASA itp.Co do białek sojowych:nie są to w pełni wartościowe białka (niepełny skład aminokwasów);dlatego nie powinno się ich liczyć w diecie na masę,tylko białko pochodzenia zwierzęcego.

WitF1

WitF1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Dodam tylko że moim zdaniem pieczywo Wasa może być ale nie każde tylko "3 ziarna" oraz "razowe". W składzie jest mąka żytnia płatkowana i otręby pszenne, płatki owsiane bez cukru i białej mąki.
Ale to tylko jako urozmaicenie bo nie wyobrażam sobie jeść tyle pieczywa.

Moderator Odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witas,co za bzdury wypisujesz?Nie powinno się liczyć białka sojowego w diecie?Kto Ci takich głupot naopowiadał?
Jeszcze małe sprostowanie odnośnie soi.Ma PEŁNY zestaw aminokwasów ale niektóre są w zbyt małych ilościach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 431 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5174
Żeby nie było nieścisłości: chodziło mi o ciemne pieczywo z ziarnami soi w środku a nie o chleb wytwarzany z soi, bo takowego przecież nie ma.

Czyli wychodzę z założenia, że ciemne pieczywo z soją to jeszcze lepszy dodatek do diety.

Dzięki za odpowiedź



Kiedyś będę bardzo duży,
Dobry trening tu posłuży.

Kiedyś będę bardzo duży,
Dobry trening tu posłuży.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1600 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18081
hej! z tego co widzę to kolega WITAS pozjadał wszystkie rozumy i tak się panoszy.
Chłopie kim ty jesteś że masz takie wysokie zdanie o sobie????????!!!!!!!I co ty osiągnełeś w sportach związanych ze zdrowym odżywianiem ??????!!!!!! (Mówisz nic ,ale dodajesz że napewno coś osiągniesz hehehehehehe nie lubie tak prostych i zadufanych ludzi w sobie)
a PIECZYWO WASA JEST SUPER i w 100% nadaje się do przygotowan przed zawodami ,a białko sojowe odgrywa dużą rolę min.przyśpiesza metabolizm , zapobiega katabolizmowi.

członek-mafia.suple.hardcor.pl i VITALMAX rulez

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
UPS.

Tomek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Proszę o spokój.

Cysiu: białko roślinne liczymy do całkowitego bilansu energetycznego (1g -> 4kcal) ale nie powinno sie go ujmować w realizacji dziennego zapotrzebowania na białko. Białko roslinne, jak zresztą sam napisałeś charakteryzuje się znacznie gorszym aminogramem niż białko zwierzęce. Białka zwierzęce bardziej przypominają nasze własne, dlatego zostana lepiej wykorzystane.

Majeczny: chleb sojowy, z którym ja się spotkałem jest normalnym, białym chlebem z białej mąki najczęściej barwionym karmelem bądź kakao z dodatkiem ziaren soji. Nie ma nic wspólnego z chlebem razowym. Nie wydaje mi się aby dla tych kilku marnych ziaren soji o wątpliwych walorach odzywczych warto było konsumować białe pieczywo.

FabioBB: moje zdanie na temat pieczywa Wasa opieram na tym co napisał producent na opakowaniu. Na wszystkich opakowaniach oprócz tych dwóch wcześniej wymienionych, wsród składników występują biała mąka i cukier, co mówi samo za siebie.
Białko sojowe jest w zasadzie w porządku jeżeli zadbamy o to, aby uzupełnić brakujące aminokwasy. Najważniejsze dla kulturystów jest białko zwierzece.

Moderator Odżywianie


Zmieniony przez - Atomic w dniu 2001-07-31 13:07:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie mogę się z Tobą zgodzić Atomic.Białko to białko i należy je doliczać do ilości spożytego białka.
Skoro dolicza się jego kaloryczność do diety to po jaką cholerę jeść coś co jest bezwartościowe?Z całym szacunkiem przeczysz sobie.
I jeszcze jedno.Żeby uzyskać pełne białko roślinne należy zmieszać np.soję z chlebem.Wtedy niska zawartość np.tryptofanu będzie wystarczająca.





Zmieniony przez - cysiu w dniu 2001-07-31 13:48:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 396 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2410
Żeby wszystko było jasne:pisząc i ganiąc biały chleb miałem na myśli zwykły,popularny chleb z białej mąki kupowany przez wszystkich w sklepach.Pieczywo WASA (nie wszystkie jego rodzaje) być może na niektórych "zadziała" dobrze,lecz generalnie nie powinno być głównym składnikiem diety,gdyż jest to produkt mocno przetworzony w odróżnieniu od chlebów razowych.I oczywiście można go jeść,ale są produkty lepsze.Co do białek roślinnych-tak jak napisał Atomic,liczymy je do bilansu ale tylko kalorycznego,nie liczymy jego ilości w gramach do bilansu jakościowego.Białko roślinne powinno stanowić uzupełnienie białek zwierzęcych,nigdy odwrotnie.Resztę z FabioBB już sobie wyjaśniliśmy,poza Forum )

WitF1

WitF1

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co jest najlepsze?

Następny temat

Fruktoza na masę

Wiecej