SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cheat meal, a nieprzespana noc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2367

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6925
Witam. Miałem zrobić dziś cheat meala, ale w nocy nie zmrużyłem nawet oka (chyba przez kawę). Czy zrobienie cheata po nieprzespanej nocy nie będzie czasem głupstwem? Dodam, że wczoraj robiłem trening i dziś mam następny. Mam zamiar zjeść ze dwa burgery i jakiegoś batonika (hmm 2000kcal?). Nie zaleje mnie przez to, że nie spałem całą noc, a zrobiłem po tym posiłek oszukany?
Robię to z dwóch powodów: 1. mam trochę zastój, chcę przywrócić metabolizm i pobudzić hormony, 2. odpocząć psychicznie od diety, aby następnego dnia wrócić z większą motywacją
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Ogólnie to żaden problem zrobić sobie posiłek na słodko, który jakościowo będzie dobry. Wystarczy trochę pokombinować. Zapraszam do działu kuchnia sfd:

https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trudno powiedzieć, wszystko zależy od tego jak bardzo odtłuszczony jesteś.
Według mnie ten oszukany posiłek ma charakter wyłącznie psychologiczny i ja bym szukał powodu gdzie indziej.Moze spróbuj urozmaicić dietę, zastój nie koniecznie może być spowodowany mono-dieta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Już po jednej nie przespanej nocy kortyzol może podskoczyć.
Zacytuje sam siebie, żeby nie pisać cały czas tego samego.

dudee
Cheat meal czy cheat day to jedynie dorobiona nazwa dla osób mających świadomość, że spożywają pokarm spoza listy swojego codziennego menu, w tym przypadku głównie chodzi o kwestie psychiczną. Osobiście jeśli zdarzy mi się zjeść obiad na mieście to po prostu go zjem ( elastyczne podejście do diety ) wliczam dostarczone kalorie w swój bilans i tyle (bez dorabiania idei ''oszukany posiłek'' ). Warto jednak nadmienić, że tego typu praktyki realizowane w sposób nieprzemyślany mogą być potencjalne groźne dla ogólnie pojętego zdrowia metabolicznego. Tylko starannie przemyślane odstępstwa od diety mogą korzystnie wpłynąć na zmiany w wydzielaniu hormonów takich jak leptyna, kortyzol czy hormony tarczycy. Przy zdroworozsądkowym podejściu do kwestii doboru pokarmów stosowanie oszukanych posiłków – nie dni może zdać egzamin. Niemniej jednak lepszym rozwiązaniem byłby refeed day czy ładowanie ww ( tak na przyszłość ).



Co więcej urozmaicanie pokarmów to żelazna zasada każdej zdrowej diety.
Na koniec chciałbym jeszcze dodać, że drobne odstępstwa od diety są przede wszystkim zalecane osobom:

- z wyższym poziomem tkanki mięśniowej i niższym tłuszczowej
- z dobrą kondycją metaboliczną
- z wysoką aktywnością fizyczną w skali tygodnia
- redukujących masę ciała już od pewnego czasu
- stosujących diety z małym udziałem węglowodanów.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-04-30 09:04:04
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68522
J.w. dudee - po źle przespanej nocy lepiej nie robić dużych odstępstw, tylko przełozyć cheata na inny dzień. Wszystko zależy, ile jadłeś wcześniej... Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 226 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5753
Przeciez jak ktos sobie raz na czas strzeli cheat meala to nic mu sie nie stanie. Wazne, zeby se potem wyrzutow nie robic i nie tyrac bani tylko robic swoje.

Trzeba cos robic

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68522
Tutaj w ogóle pasowałoby się przyjrzeć całości sytuacji - zastój może być spowodowany różnymi przyczynami... tak zbyt wysokie w danym momencie kalorie, jak i zbyt niskie mogą być przyczyną zastoju. Zbyt długa redukcja też... W zależności od podejrzewanej przyczyny, trzeba czasem jeść więcej, czasem mniej. Niemniej jednak, jeden cheat nawet po niewyspaniu, wielkiej krzywdy na pewno nie zrobi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się, gorzej sytuacja wygląda w przypadku, gdy tego typu rozwiązania żywieniowe są nadużywane. Prawdę mówiąc wiele osób się zatraca podczas redukcji, wprowadzając w życie durne teorie pisane w kolorowych gazetkach czy oglądaniu youtuberów z ameryki. Niemniej jednak taki jednorazowy ''cheat'' u osób z otyłością mógłby wyrządzić krzywdę. Pewne sytuacje nie można przekładać na każdą jednostkę.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-05-01 11:22:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6925
Dzięki za odpowiedzi. Zjadłem sobie pizzę 42cm pół na pół (capriciosa i pepperoni). po treningu. Waga nie wzrosła, wizualnie też nie ulało także jest ok. A przyznam szczerze, że od razu psychika w lepszym stanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 984 Napisanych postów 2953 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94266
Co ile średnio robicie cheat meal na redu? Ja robię co sobotę a cheat day raz w miesiącu. I jak się mają cukry? Na masie słodyczy może dla mnie nie być ale na redukcji to aż się trzese

kaczo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
kaczo
Co ile średnio robicie cheat meal na redu? Ja robię co sobotę a cheat day raz w miesiącu. I jak się mają cukry? Na masie słodyczy może dla mnie nie być ale na redukcji to aż się trzese


Im niższy poziom tkanki tłuszczowej, tym można sobie pozwolić częściej. Jesz to co lubisz. Jeżeli będzie to sam produkt węglowodanowy, bez dodatku tłuszczów to nawet lepiej. Np żeli, czy sorbet.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6925
Hmm ja sobie chyba zrobię dosyć słodki cheat day. Na masie też mi się w ogóle słodyczy nie chciało. Pół roku w ustach nic słodkiego nie miałem i nawet nie tęskniłem. Teraz na redu coś bym wszamał :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja a siła

Następny temat

Budyń Celiko - makroskładniki

WHEY premium