SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chciałbym schudnąć oraz nabrać mięśni oraz lepszą sylwetkę. (15 latek, 175cm wzrostu, 63kg)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

Ilość wyświetleń tematu: 956

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Odżywianie i Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38
Witam. Mam 15 lat, około 175cm wzrostu oraz ważę 62/63kg zależnie od dnia.
Teoretycznie moja waga jest podobno prawidłowa aczkolwiek tak nie jest.
Problem leży w tym, że nie mam praktycznie żadnych mięśni bo wszystko leży pod warstwą tłuszczu. (Czy to na bicepsie, tricepsie, brzuchu klatce piersiowej itp.)
Przykładowo kiedy próbuje napiąć biceps, nie widzę ŻADNEJ różnicy od stanu przed napięciem. O tricepsie nie wspomnę. Oprócz tego mam zbędny nadbagaż na brzuchu (gdzie marzy mi się sześciopak ale to pewnie w dalekiej przyszłości :/ ) oraz na klatce piersiowej gdzie po prostu wygląda to co najmniej nie apetycznie przez te wiszące sutki. I nieraz mi się wydaję, że moje uda są po prostu większe od głowy ._. Chciałbym to wszystko zmienic bo jak patrze na moich wysportowanych i dobrze zbudowanych kolegów to robi mi sie po prostu smutno ;(

Dlatego przychodzę i proszę o pomoc Was. Nie znam się na tym za bardzo bo mój tryb dnia spędzam w większosci przed komuterem ale chcę to zmienic i ograniczyc praktycznie do zera. Ale do tego potrzebuje planu treningowego który nie wiem jak ułożyć przez moją nie za dobrą kondycję. Mam zamiar chociażby biegać, jeździć na rowerze, ćwiczenia z hantlami, (oraz za ok 2 miesiace bede zakupywał nowy sprzęt tylko właśnie nie wiem jaki) oraz możliwie to co zaproponujecie. Wiem, że do tego potrzeba czasu ale czuję, że mam silną wole i dam radę ograniczyc wszelkie fast-foody słodycze napoje itp. oraz ograniczyc komputer.

Ale do tego potrzebna by mi była jakaś dieta, czyż nie? Białka?

Kiedy już zrzucę zbędne kilogramy, chciałbym nabrać masy mięsniowej a po dłuższym czasie ćwiczenia w domu- na siłowni.


Pozdrawiam :)



Zmieniony przez - lukiszcz10 w dniu 2016-09-16 17:51:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
A jak obecnie się odżywiasz ? Np napisz co zjadłeś dzisiaj, gdzie te treningi masz zamiar odbywać, czym obecnie dysponujesz ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38
Ogólnie teraz staram się albo jeść obiad w mniejszych porcjach albo zrobić sobie coś w rodzaju torebki ryżu. Lecz przed moją decyzją o wzięciu się za siebie nie powiem, że jadłem dużo aczkolwiek też na pewno nie rozważnie, bo zdarzało mi się często jest jakies fas-foody itp. z którymi mam zamiar skończyć jak i ze słodyczami itp. Jeśli chodzi o to co jadłem dzisiaj to na śniadanie płatki, w szkole bodajże bułka z serem, na obiad miałem kotlety z kurczaka ale zjadłem o wiele mniejszą porcje niż zawsze no i na wieczór kromka chleba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38
Jeśli chodzi o ćwiczenia to mam w domu hantle. Oprócz tego za 2 miesiace są moje urodziny więc nakupuje sprzętu (tylko właśnie nie wiem za bardzo jakiego) i zrobię taką ala siłownię w piwnicy. Mam zamiar jeździć rowerem gdzie się da i biegać na ile mi kondycja z którą jest średnio - pozwoli :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ewidentnie jesz za mało, kromka czy bułka z serem to nie są odpowiednie posiłki, rano pąłtki jak jakieś typu nesquik, itp dosładzane to też niedobre wyjście. Kotlety z kurczaka np spokojnie mogą być tylko by nie były w panierce i nie smażone na głębokim tłuszczu, mało też nie można jeść bo spowolnisz swój metabolizm.

Ze sprzetu Ci potrzebne będzie ławka, najlepiej regulowana, do tego osobne stojaki i tyle wystarczy do tego jakiś gryf i obciążenie. Możesz nawet na olxie w okolicy poszukać czy ktoś nie sprzedaje czegoś, obciążenie żeliwne się nie psuje tak łatwo, nawet jak brzydko wygląda to jest ok, farba i mozesz sobie odświeżyć.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3611
Ławkę i drążek można nawet zrobić samemu z ojcem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
przynajmniej tyle zastosuj do swojego odżywiania a już będzie całkiem ok:
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prośba o ocenę planu na mase

Następny temat

PROSZĘ O DIETĘ NA REDUKCJE 2800 KCAL

WHEY premium