SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CAPOEIRA-jak wyglada trening

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13248

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 977 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4791
mama pytjak w temacie jak wygl;ada trening tzn czy trzeba tamduzo na poczatku iegac i skakac zeby sie nauczc tak latac ,moze ktos w skrocie opisz ejak wyglada trening

pozdrawiam i dzieki z aodpowiedzi

kolagen

kolagen

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15386
jesli chodzi o definicje to moge wkleic z encyklopedii
generalnie chodzi o to, ze capoeira ma wiele aspektow, ktorych nie mozna pomijac w procesie nauczania (chociazby historia, nad ktora caly czas prowadzone sa badania) i trzeba troche czasu nad tymi aspektami spedzic aby moc nastepnie swoja wiedze przekazywac - to jesli chodzi o doswiadczenie.
a umiejetnosc przekazywania wiedzy to sprawa bardzo prosta - wszyscy sie chyba zgodza, ze nie kazdy dobry zawodnik bedzie dobrym nauczycielem i nie kazdy dobry nauczyciel musi byc swietnym zawodnikiem. do przekazywania wiedzy potrzebna jest dodatkowa wiedza - pedagogiczna. nie mowie, ze od razu trzeba konczyc AWF czy kursy nauczycielskie ale prawda jest taka, ze przekazywanie wiedzy (w dowolnym temacie) jest umiejetnoscia, ktora nie wszyscy posiadaja.

pozdr,
jakub

pozdr,
jakub

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chyba moglbym cos napisac, niestety teraz spiesze sie na zajecia :( tak wiec skrobne cos popoludniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W skrocie trening sklada sie z rozgrzewki, cwiczenia technik i roda. :)
Nie rozumiem za bardzo co masz na mysli piszac czy trzeba duzo biegac i skakac. Poczatkojacy czy nie kazdy wykonoje polecenia instruktora, czyli w 99 % przypadkow rozgrzewka zaczyna sie biegiem dookola sali. W trakcie biegania dochodza jeszcze cwiczenia typu (na wf tak to sie nazywalo) skiping itp itd. Pozniej ludzie ustawiaja sie w rzedach w ten sposob ze osoby zaawansowane cwicza blizej instruktora. W rzedach kontynooje sie rozrzewke np. pompki brzuchy itp. pozniej rozciaganie. Gdy juz wszyscy ociekaja potem przechodzi sie do poznawania technik. W zaleznosci od tego jak wiele miejsca technika bedzie wymagac cwiczy sie albo dalej w rzedach albo wzdluz sali jeden po drogim (albo w parach). W twojego pytania mozna wywnioskowac ze chcialbus sie uczyc salt, gwiazd bez rak, mariposa (sruba). Tu musze cie rozczarowac bo takich jak ty z takimi ambicjami przychodzi wiele na trening i gdy widza ze na treningu pompuje sie, cwiczy kopniecia w parach to rezygnoja. Akrobatyka w Capoeira to tylko dodatek, nie jest to wazne, w gruncie rzeczy osoby bardziej zaawansowane nie zwracaja juz na to uwagi. Dlatego takie rzeczy baaardzo rzadko sie cwiczy. Z mojego dosiwadczenia wiem ze slata, gwiazdy bez rak itp. musisz cwiczyc sam, korzystac z pomocy innych, zazwaczaj juz nie na treningu tylko na salkach ktore sie prywatnie wynajmoje. Zreszta zapraszam na trening, z nuz sie trafi cos akrobatycznego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak chcesz sie uczyc roznych salt to idz na gimnastyke akrobatyczna
capo nie jest widowiskowym tancem - jest to sztuka walki!
picapau - mam takie pytanqo: jak sie farbuje cordao bo jestem ciekaw?
pozdrawiam!

"Capoeira e para homen, menino e mulher, so nao aprende quemnao quiser"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No bierze sie i sie farboje :):):):)
ja nigdy w tym nie uczestniczylem wiec wiem tylko to co mi moj rozum podpowiada. Fajnie ze o to pytasz bo akurat do tego mam najwieksze zastrzezenia, dlaczego cardao bialo-zolty wyglada jak bialo-czerwony ? Przeciez barwnik to nie problem, to juz drugie batizado na ktorym sie zstanawiam czy zabraklo w sklepach zoltego koloru. No ale moze nie powinienem sie przejmowac, jesli dostane cordao zolty farbowany czerwonym barwnikiem -bedzie ciekawie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
LOL
bedziesz mestro!


"Capoeira e para homen, menino e mulher, so nao aprende quemnao quiser"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
z zalozenia zaden "nie-brazylijczyk" nie moze zostac mestre
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sorx za pisownie mestre :P
dlugo juz cwiczysz? jakie masz cordao?
pozdrawiam

"Capoeira e para homen, menino e mulher, so nao aprende quemnao quiser"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie, cwicze stanowczo za krotko, cordao bialo-zolty

---
"Eu Aprendi Capoeira La Na Rampa E No Cais Da Bahia"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15386
a skad przepraszam sie wzielo to zalozenie o "nie-brazylijskim" mestre?

pozdr,
jakub

pozdr,
jakub

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 971 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9703
"Dlatego takie rzeczy baaardzo rzadko sie cwiczy. Z mojego dosiwadczenia wiem ze slata, gwiazdy bez rak itp. musisz cwiczyc sam, korzystac z pomocy innych, zazwaczaj juz nie na treningu tylko na salkach ktore sie prywatnie wynajmoje."

To czego wy sie tam chlopaki uczycie ?? jelsi nie tzw latania przecier zna pokazach capo latacie jak po red bullu . Z tego co napisales wyglada na to za capo to walenie pompek brzuszkow i bieganie wokol sali no i potem jakies techniki a dla hipkow co chca latac jak na pokazach to se musza sami sale wynajac i pofruwac na wlasne zyczenie. Nie rozumiem jednego PO CO NA POKAZACH latacie jesli na treningach tego nie ma ?? aa i jeszcze jedno
"capo nie jest widowiskowym tancem - jest to sztuka walki! "
to czemu na pokazach tanczycie ?? :P
Nie znam sie na capo wiec albo wyjasnij jasniej o co w tym biega albo sie przyznaj ze nie wiesz dokladnie :) TO NIE JEST ATAK NA CAPO ten styl mi sie podoba ale ty mnie szokneles piszac ze latania sie uczy kazdy sam !


Join to fight division

...I STAND ALONE...I'M NOT AFRAID ... ({ Join to Fight Division })

....open your eyes-open your mind-be proud like a GOD.....

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gwiazda - filmik

Następny temat

Ciuchy fajterskie

WHEY premium