SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budzenie w nocy

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2390

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 61
Witam,
mam problem z budzeniem się w nocy. Szukajka znalazła jeden wątek o magicznym środku (melatonina) na wszystko ale jako, że nie zostały podane powody budzenia to nie uważam tego rozwiązania za uniwersalne.
Otóż zdarza mi się brać na noc nitrobolon 2 (czasami + mono) wraz z bcaa i twarogiem, jogurtem naturalnym i koncentratem aronii / dżemem. Ćwiczę rekreacyjnie, chcę mieć jakiś efekt (ustalmy, że "coś" musi być ^) ale nie przykładam zbytnio wagi do masy, rzeźby czy obwodu w klacie. I tak jestem "większy" niż reszta adminów u mnie w pracy. Obawiam się, że przez n2 + bcaa piję dużo więcej płynów na noc i potem budzę się co 2h za potrzebą, po czym muszę się napić bo suszy i tak jest do rana, dzień w dzień. Nie szukam tabletek na sen ale rozwiązania przyczyny problemu. Naczytałem się strasznych rzeczy o tym jak organizm buduje mięśnie w nocy więc musi dostać dużo wody. Ja zawsze piłem dużo, na noc piłem 2 szklanki wody / gorzkiej herbaty owocowej (nie słodzę), teraz piję ponad 3. Ważę 85 kg, 185 cm, 36 lat (cyfra w nicku to nie wiek a rodzina legendarnego modelu HK).
Mieliście u siebie ten problem?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Mam kuraka jutro zważę

Ktos opowiadał kiedyś o pistacjach, że jak zrobili bilans końcowy to brakowało kilku kilogramów

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 22471 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 101363
Prosta sprawa:

nie bierz nitro wieczorem - bez sensu

bcaa tylko okołotreningowo


Zmieniony przez - Siodema w dniu 2016-09-13 19:48:56

Śmiało - cała kasa leci na pomoc dla schroniska dla zwierząt.
https://booking.com/s/67_6/f03173bf 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
witaj, jezeli faktycznie to kwestia zwiazana z iloscia plynow, a wypijasz ich srednio 3l na dobe, to nie ma potrzeby ladowac czegokolwiek przed snem czasem przyczyna moze byc nadmiar stresu lub przetrenowanie, postaraj sie tez w mniejszej ilosci popijac suple.

wazna jest tez higiena snu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 61
Dzięki za odpowiedź. Mam dość bezstresowe stanowisko pracy (da się). Bcaa biorę żeby nie było rano zakwasów (lubię ułatwiać sobie życie) i w sumie nie wiem co to zakwasy. Mój żołądek wytrzymuje spokojnie 4 zestawy dziennie: 8g N2 + 4g Trec mono z tauryną + 12g Ostrovit bcaa pure: przed śniadaniem, przed obiadem w pracy, przed obiadem w domu i przed kolacją. Omijam śmieciowe jedzenie, tłuszcze, słodycze i pszenicę więc bojlera jeszcze nie mam.

Skoro mówicie żeby odpuścić N2 i bcaa to ok (skoro przyszedłem po solucję to po to żeby ją wdrożyć) a co jak pojawią się zakwasy? Przetrenowanie u mnie nie wchodzi w grę bo ćwiczę w domu tylko 3x w tygodniu po 2h głównie na łapy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 61
Szkoda, że nie można edytować postów. W każdym bądź razie - jeśli na noc będę jadł tak jak do tej pory ~50g białka (Ostrovit wpc.80 + FA core mass dla długowchłanialnych węgli) to przecież nerki i tak będą pracować...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
troszke z tym gainerem kiepska opcja przed snem, zdecydowanie wolalbym wrzucic konwencjonalne weglowodany w formie chocby kaszy jaglanej zmiksowanej z bialkiem

co do n2 nie widze by moglbyc on przyczyna problemow ze snem, nie ma on w skladzie stymulantow

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Sam też nieraz wstaje w nocy za potrzebą, wstaje idę wracam i spie jak zabity dalej, no chyba że spojrzę na zegarek i wiem że zaraz budzik zadzwoni to nie wstaje

Suple na noc są zbędne, lepiej bcaa weź sobie okołotreningowo

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiesz, co to zakwasy, bo słabo trenujesz, a nie dzięki bcaa
Dużo tych supli, biorąc pod uwagę Twój reżim treningowy i tryb życia
Przed snem normalny posiłek, ale nie tuż przed pójściem spać (tak ze 2h)
Pijesz cały dzień normalnie, więc nie ma sensu nadganiać wieczorem
Pomyśl o dorzuceniu do suplementacji ZMA


Zmieniony przez - emenems w dniu 2016-09-14 05:21:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
a ja polecam dać przed snem, jako ostatni posiłek porcję ww, w moim przypadku dużo w w przed snem=przespana noc, dla mnie tez bcaa wpływało niekorzystnie na jakość snu

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 905 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9391
Dziwnie rozłożona suplementacja... a to że się budzisz w nocy po 3 szklankach wody przed snem to raczej dobry objaw na pewno dużo lepszy niż sikanie przez sen. Co do zakwasów to pod tym pojęciem ludzi zazwyczaj rozumieją mikrourazy włókien mięśniowych które objawiają się ich boleścią. Kwas mlekowy powstały w trakcie wysiłku beztlenowego jest wydalany w przeciągu max 24h zatem te BCAA wieczorne sobie odpuść wrzucaj tylko przed lub w trakcie treningu nitrobolon przedtreningowo jedynie. Jeśli chodzi o jedzenie TomQ dał dużo lepszą propozycję niż ten mass core :)


Zmieniony przez - zielony90 w dniu 2016-09-14 11:40:54

wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, ważna jest dawka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 61
Ludzie w pracy, którzy wyprowadzili się z centrum na obrzeża mówią, że teraz lepiej śpią. Więc skuszę się na melatoninkę na dobranoc.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalacz

Następny temat

Suplement, PCT, wzrost libido

WHEY premium