SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brzuch na ławce skośnej

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10340

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nabyłem uniwersalną ławkę - mogę ustawić ją jako ławkę skośną do treningu brzucha.

Szukam pomysłu na trening z wykorzystaniem tejże opcji.

Coś ponad 3x25 :)

Może coś takiego:
- przyciąganie kolan do klatki w zwisie na drążku - 10-15powt
- coś na skosy...?? co?
- brzuszki na ławce skośnej - 25-25powt

Robić całość - 3 serie każdego, albo w obwodach..

Z 2x tygodniowo na koniec treningu??

Jak myślicie??
Chciałbym skorzystać z tej ławki! :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 365 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4773
Na skośne to brzuski z przyciąganiem raz prawego łokcia do lewego kolana a raz lewego łokcia do prawego kolana lub to z hantlami http://www.kulturystyka.pl/atlas/brzuch_pliki/image017.gif 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ćwiczenia generalnie znam, chodzi mi o cały plan.


Czy to nie poszerza talii??
I tak mam spory plus na brzuchu :/ Kilka cm bym chętnie zrzucił.

Wiem, że tego nie zrobię brzuszkami/spięciami/itp - jednak nie chcę dodatkowo poszerzać talii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
dodatkowo porzerzyć talie może przede wszystkim zgromadzona nań tkanka tłuszczowa- opadów bocznych, jak i innych ćwiczeń bym się nie bał, jednakże w takiej ilości powt. jak zaproponowaleś -mnie osobiście- napewno by się nie chciało trenować m. brzucha, a i efekt jeśli chodzi o rozwój masy i siły tychże mieśni zapewne będzie ograniczony; kosztem wytrzymałości i ew. może się to także przełożyć na rozwój całego ciała...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tłuszczem walczę...

Co do liczby powtórzeń - nie chcę stosować ćwiczeń wymagających dodatkowego obciążenia - żeby ta masa brzucha jednak się nie zwiększała..
Dlatego na ławce skośnej około 20rep...
Podciąganie nóg na drążku - max mam około 20, to w seriach po 10-15mógłbym robić...
Skosy - mogę i rowerek robić - na podłodze, albo na ławce skośnej.. Dla odmiany chyba lepiej na podłodze?

Czyli jest dół (podciąganie nóg), skośne (rowerek/opady boczne), góra brzucha (ławka skośna).

To po ile powtórzeń byłoby dobrze?? Zwłąszcza ten opad boczny!?
Obwody czy serie? W obwodach liczba powtózeń na pewno się zmniejszy w porównaniu do tego co zrobię w seriach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
daj spokój- mięśnie brzucha nie rozwiną Ci się tak aby zdysharmonizować Ci sylwetkę[choćbyś nawet dokładał po kilka ton obciążenia]

dodawaj więc obciążenia gdzie potrzeba- ew. zastosuj jeszcze trick zze skróceniem przerw pomiędzy seriami, ale powtórzenia radziłbym jednak zmniejszyć nawet o połowę w tych ćw. w których jest ich dużo, za to zwiększyć ew, ilość serii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masz na myśli zwiększenie obciążeń, żebym robił powiedzmy max 15powtórzeń??
Przy tym jeszcze zwiększył liczbę serii...?

- dół brzucha - podciąganie nóg w zwisie na drążku - 4x10
- m. skośne - opady boczne z obciążeniem (nie wiem jakim, ale wybadam) - 4x 10-15
- góra brzucha - ławka skośna z talerzem 5kg - 4x 10-20.. nie wiem ile mi tego wejdzie po poprzednich ćwiczeniach.

Wiem, że ciężko wrzucić na siebie mięso, ale znając życie - jeśli czegoś nie chcemy.. wiadomo :P
Raczej nie będzie takiej reakcji, że mi się brzuch wypakuje, ale obawy pozostają. Często trafiało się w artykułach, że skosy dobrze reagują na trening i żeby nie przesadzić.

Z ćwiczeń na brzuch lubię też kółko z kolan, ale za bardzo obciąża mi to organizm i koliduje z innymi treningami, więc ostatnio nie robiłem..

Na skosy jeszcze to kiedyś robiłem - russian twist:





To jak? Plan może być??

Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-03-25 22:10:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Ja preferuje 20 powtórzeń na brzuch we wszystkim co wykonuje a teraz robię brzuszki na skosie z obciazeniem boczne z obciazeniem zabie spiecia i podciaganie nog w zwisie. Jak dla mnie 20 powtórzeń to jest max wiecej nie lubie robic wiec tak staram sie wszystko robic i dobierac obciazenia tempo aby maxymalnie sie zmeczyc tymi 20 powtórzeniami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W końcu jakiś konkret.

brzuszki na skosie z obciazeniem
boczne z obciazeniem
zabie spiecia
podciaganie nog w zwisie

po 20rep. OK

Robisz w tej kolejności??
Seriami czy obwodowo? ile serii
ile razy w tygodniu?

Pytam o kolejność, bo trzymałbym się raczej kolejności proponowanej w ABS II - dół/skosy/góra..

Co to są żabie spięcia ?
Mam!!





a dokładniej tutaj:
http://www.mnbbc.com/content.php/237-Najbardziej-hardcorowe-cwiczenia-na-miesnie-brzucha!


Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-03-25 23:59:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Tak dokładnie to są żabie spięcia. Ćwiczenie wydaje się może bezsensowne lekkie ale zapewniam że wykonanie go dobrze w kilkunastu powtórzeniach powoduje duże palenie mięśni. Ćwiczenie świetne przynajmniej dla mnie. Ja zobaczyłem to ćwiczenie kiedyś właśnie u tego gościa z tym że ja to na jakiejś stronce widziałem i tam był jeszcze opis. Przydałby ci się może poszukam.

Ja wykonuje te ćwiczenia w treningu FBW tak więc jedno ćwiczenie na jeden dzień treningowy. Według mnie łączyć je w jeden trening to jak dla mnie za dużo za ciężko dlatego ja na twoim miejscu rozbiłbym to na 2 treningi w tygodniu. Ja to bym połączył w podciąganie nóg i skośne a na następnym skos w duł i na dobicie żabie spięcia.

Podciąganie nóg to nie dokońca chodziło mi w zwisie takim że wisisz złapany za drążek i robisz tylko opierasz ręce na poręczach i podciągasz nogi. Abs Isolation - Hanging Leg Raises / Constant Tension ten gość pokazuje na innym filmiku z tym że ja bardziej prostuje nogi. Tak żeby nie było nieporozumień też świetne ćwiczenie i mega pompa.

Jeśli masz dostęp do drążka to ja polecam ci robienie allachów. Nie ma lepszego ćwiczenia na masę brzucha. Tylko przy robieniu ćwiczeń musisz w szczególności kontrolować to abyś ćwiczył brzuchem może śmiesznie brzmi ale żabie spięcia czy podciąganie nóg jeśli się nie skoncentrujesz wykonasz nogami a nie brzuchem. Musisz wyczulić się na to.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
oczywiście nie do drążka tylko do wyciągu górnego
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

,,

Następny temat

Negatywy HST

WHEY premium