SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Branie suplementów " całe " życie ?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 647

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
Witam. Ostatnio rozmawiałem z znajomym który bardzo skupia się na zdrowym stylu życia a najbardziej na odżywianiu. Tak sobie przez jakiś dłuższy czas dyskutowaliśmy o odżywkach , suplementach diety i np. on jest temu bardzo przeciwny. Zawsze uważa , że lepiej dostarczyć z pożywienia niż z tabletek czy prochu i ja to rozumiem ale ciężko to wszystko dostarczyć z jedzenia jakie obecnie mamy . Jest ono wątpliwe a wątpie , że każdy z Was kupuje żarcie w sklepach bio za 2 x taką cenę. Ale nie o tym mowa. Trenuje na siłowni już z 10 lat i przez cały ten czas biorę jakieś suplementy a w ich skład wchodzi :

1.) Witaminy A-Z
2.) Wit D , C
3.) Magnez ( zma )
4.) Kreatyna
5.) Odżywka białkowa
6.) Omega 3
7.) Jakieś dodatki typu ashwaganda , melatonina ( nie zawsze )

I tak ostatnio jak spoglądnąłem na moją półkę w szafie z tym wszystkim zdałem sobie sprawę , że codziennie łykam po 10 tabletek i jak to ma się do funkcjonowania organizmu ? Wiadomo , że suplementacja jest dobrą sprawą jeśli jest przemyślana ale można tak całe życie brać ? A przynajmniej okres w którym się trenuje ? Nie mam żadnych problemów z żołądkiem , wątrobą i nie czuje nic złego po braniu tego ale sam fakt , że jednak od 10 lat regularnie łykam tyle kapsułek. Można śmiało brać ? Przykładowo teraz mam 29 lat . Mam zamiar trenować dopóki zdrowie pozwoli czyli jeśli następne 10 lat będę mógł trenować to cały czas można takie suplementy zażwyać ? Jak sprawa u Was wygląda ? Robicie sobie przerwy od suplementacji czy cały czas jedziecie ? Wiem , że to nie sterydy ale jednak sztuczna sprawa. Ja i tak biorę mało bo jak widzę na instagramie ile ludzi bierze po 20 tabletek dziennie przeróżnych kapsułek to przebija to nawet mnie.

Sprawa kreatyny zwykłej mono. Również biorę non stop. W dni treningowe 10g dziennie ( 4 treningi w tyg ) a w dni bez treningu 5 g. Biorę ją cały czas od ~~ 3 lat w takich dawkach. Zawsze z nerkami było wszystko ok i badania pokazywały , że są zdrowe ale to chyba też przesada brać non stop ? Jak poszperałem w internecie to ludzie piszą , że też biorą non stop i jest ok .

Jak u Was z tym wszystkim ? Wiadomo zdrowie ma się jedno i czasami warto się tym zainteresować i może być nawet trochę przewrażliwionym ...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9059 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699808
Tylko o czym tutaj mowa ? Przecież to są suplementy i odżywki które wzasadzie maja za zadanie wspomagać nasze zdrowie , wiec dlaczego miałyby szkodzić ? Oczywiste jest ze wszystko brane w nadmiarze może szkodzić . Przykładowo wysokie stężenie witaminy C w dłuższym okresie czasu może odbić się niekorzystnie na naszym zdrowiu . Tak jest ze wszystkim. Natomiast jeżeli stosujemy te preparaty zgodnie z przeznaczeniem i w odpowiednich dawkach to nie widzę powodu do obawy o zdrowie . Osobiście od 30 lat stosuje odżywki .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 167 Napisanych postów 280 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 10662
Od wielu lat, witaminy i minerały, każdego dnia. Odżywki i suplementy tak samo. Wszystko jest ok, czuje się świetnie i nie zamierzam przestać. Dodatkowo, wciąż idą seriami, zioła, extrakty, przyprawy (imbir,cynamon, goździk najwięcej).

Umysł...duch i ciało.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234867
ogolnie caly ten strach przed suplementami bierze sie z tego, ze iedys jak ktos brak jakies tabletki to byl to zazzwyczaj antybiotyk, ktory szkodzil na zoladek i uklad pokarmowy, stad strach przed tabletka pozostal, jednak musimy zrozumiec, ze to sa zupelnie inne zwiazki ktore nie maja takiego negatywnego wplywu na organizm, jak wspomniane wczesniej substancje. wiec na spokojnie mozesz przyjmowac suplemeny o ktorych wspominasz bez ryzyka ze cos zlego bedzie dzialo sie z Twoim organizmem. czy to witaminy, czy bardziej specjalistyczne srodki jak kreatyna itd

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 414 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9031
Ja kreatyne 5g jem też od 3 lat bez przerw. Odkąd ćwiczę czyli ponad 6 lat biorę witaminy/minerały dokładniej Orange Triad czyli dosyć solidne stężenia i ze zdrowiem wszystko git. Przecież to się bierze po to, żeby być zdrowszym. Wiadomo jakbym zeżarł kilo kreatyny i puszke całą witamin na raz to bym mógł jakiś toksyczny stan w organizmie wywołać, ale bez przesady biorąc zalecane porcje można to żreć i 60 lat do śmierci. Po za tym co to ma do rzeczy skąd dostarczamy minerały/witaminy? Myślisz, że organizm widzi "oo zjadł witamine C z cytryny jest super", albo "o kurde zjadł witamine C w tabletce, ale chemia fuj". Dla organizmu kwas askorbinowy to kwas askorbinowy, nie ma znaczenia czy to z ogórka, cytryny czy tabletki.

No pain - no gain.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 41 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 131
Przede wszystkim trzeba zrozumiec ze dla organizmu na poziomie chemicznym czy to z tabletki czy z normalnego jedzenia bedzie to ta sama substancja a jedynie droga rozkladu krotsza i absorbcji szybsza. Odpowiedz nasuwa sie sama
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Nie bardzo wiem o co pytasz. Chciałeś dowiedzieć się czy suplementy mogą wpłynąć negatywnie na nasz organizm stosowane przez dłuższy okres?

Założeniem ich stosowania jest pomoc a nie szkodzenie. Szkodzić mogą w specyficznych sytuacjach, tak samo jak i inne produkty spożywcze w naszej diecie. Np. w sytuacji uczulenia, nadmiaru, czy złego stosowania. Dotyczy to każdego produktu spożywczego. Tabletki same w sobie łykane nie obciążają w żaden sposób naszego żołądka, jelit, czy funkcjonowania wątroby.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Odnoszysie do drugiego pytania, to sposobów stosowania kreatyny jest kilka i każdy z nich jest prswidlowy. Między innymi ten opisany przez Ciebie. Nie widzę jednak konieczności dostarczania jej aż w takiej ilości. 5 gramów dziennie przy stałej suplementcji, cały rok w zupełności wystarczy. Ty z kolei stosujesz ilość, która przyjmuje się w cyklu. Jeżeli Twoja masa ciała wynosi 120 kilogramów, to być może ok. Polecam poczytać na temat jej wpływu na nasze zdrowie:

https://potreningu.pl/articles/5435/czy-dlugie-stosowanie-kreatyny-moze-byc-niebezpieczne

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tribulus - Efekty

Następny temat

Witaminy bez żelaza

WHEY premium