SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak progresu na klacie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3974

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 74
filmiki z wyciskania:






kamerzysta nawalił w drugim filmie z ujęciem z przodu, krzywo trzymał telefon i może się wydawać, że w jednej ręce sztanga mi ucieka. w rzeczywistości tak nie jest, fakt że miałem z tym problem na samym początku przygody z siłką, ale wyeliminowałem już ten problem praktycznie całkowicie. mam czysty punkt odniesienia i sam zauważyłem, jak bardzo poprawił mi się tor ruchu sztangi. może nie jest perfekt, ale przynajmniej obie ręcę nie mają problemu z balansem.
dzięki za wskazówki z ćwiczeniami, spróbuję zastąpić barki, dodać brzuch i naprzemiennie machać przysiad z martwym to od razu spytam, bo zrobiłem sobie już wczoraj allahy na brzuch, i jakoś kurdę ciężko mi wyczuć ten ruch zginania, ciężko mi utrzymać napięcie w brzuchu, miednica mi ucieka itp. słyszałem też że allahy to najlepsze ćwiczenie na mięśnie proste brzucha. a czy jest jakieś alternatywne ćwiczenie na tę partię?
jeśli chodzi o aspekt żywienia, to póki co nie liczę kalorii i makrosów ale zamierzam niedługo to robić. póki co, trzymam się takiego schematu:
- śniadanie - białko - najczęściej jajka w różnej postaci jajecznica, omlet, na twardo
- obiad - białko i węgle - najczęściej kurczak z brązowym ryżem lub pełnoziarnistym makaronem i sosem
- jeśli trening mam dłużej niż 4 godziny po obiedzie to z reguły zjadam 2 kubki jogurtu naturalnego, żeby dostarczyć białko i węgle na trening
- podwieczorek - tłuszcze - wafle ryżowe, czasami chipsy
- kolacja - węgle - frytki z piekarnika
zanim zacząłem chodzić na siłkę, nie jadłem kolacji. nie czułem takiej potrzeby, nie byłem nigdy głodny. natomiast kiedy zacząłem trochę machać, i też trochę więcej się ruszać ogólnie, bo prowadzę w dużej mierze siedzący tryb życia, to trochę mi siły brakowało, więc dodałem kolejny posiłek. i jest teraz dobrze, chodzę syty itp.
a no i jeszcze płyny. piję najczęściej albo wodę niegazowaną albo colę zero/pepsi max coś koło 3-3,5 litra dziennie.
ogólnie jeśli chodzi o słodycze, to z tym zero problemów, jakoś po 8. roku życia z nich wyrosłem i do dziś batony czy czekoladę itp. ultrarzadko zjadam. nie ukrywam, że największym problemem są chiperki ale udaje mi się je póki co zjadać pół na pół z waflami ryżowymi.



Zmieniony przez - ntsk33 w dniu 2019-08-03 04:11:39

Zmieniony przez - ntsk33 w dniu 2019-08-03 04:12:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Zacznijmy od filmów bo musisz je udostępnić bo ja ich nie mogę odtworzyć więc musisz coś zmienić w ustawieniach.
Co do allachów to faktycznie dobre ćwiczenie czy najlepsze nie wiem nigdy nie czytałem żadnych badań żeby potwierdzały, że jest najlepsze ale na pewno jest bardzo dobre. Trzeba wyczuć dobrze ten ruch bo on nie układa się idealnie na pierwszym treningu. Jest cała masa dobrych ćwiczeń masz wszelakie planki, pallof press, dead bug, wszelakie ćwiczenia z użyciem piłki.
Miska na początek bardzo dobra a jak jeszcze będziesz wiedział dokładnie co i jak to będzie klasa.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 74
ustawienia filmów ogarnięte, już powinny się odtwarzać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Nie ma tragedii ale ja bym chwycił nieco szerzej sztangę niż trzymasz obecnie bo możesz sobie na to pozwolić, po drugie jak przyjmujesz pozycję techniczną i wprowadzasz lekki mostek to musisz taką pozycję techniczną utrzymać do końca ćwiczenia, a u Ciebie po kilku powtórzeniach pozycja techniczna całkiem się rozjeżdża. Po trzecie ustaw stabilnie nogi na podłodze masz je zgięte i podczas wycisakania widać, że pozycja nie jest stabilna nogi są ważnym elementem i muszą być stabilnie na podłodze. Nie wiem jak oddychasz ale mam nadzieję, że nie wstrzymujesz powietrza przez całe ćwiczenie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 74
żeby ustabilizować nogi, masz na myśli to, żeby piszczel był prostopadły do podłoża i stopa była mocno wbita w ziemię? czy na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę?
w wyciskaniu i we wszystkich ćwiczeniach typu push stosuję manewr Valsalvy. przed opuszczeniem sztangi wdech, zaciskam głośnię, schodzę do klatki, wypycham i po zakończeniu powtórzenia wydech. łapię wdech na nowo i tak w kółko.



Zmieniony przez - ntsk33 w dniu 2019-08-04 00:18:35

Zmieniony przez - ntsk33 w dniu 2019-08-04 00:20:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Tak bo wbrew pozorom nogi to bardzo ważny element stabilizacyjny i one jak będą luźno, w którejś fazie ćwiczenia to ta stabilizacja poleci w całym ćwiczeniu. Tutaj raz przyjęta napięta pozycja zostaje nieruszona do końca.
Manewr Valsalvy nie do końca jest Ci potrzebny, nie jesteś powerlifterem żeby się bawić w takie zabiegi spokojnie możesz stosować standardowy model oddychania czyli negatyw nabierasz powietrza, pozytyw wypuszczasz powietrze.
Manewr może być szkodliwy u osób, które mają jakieś problemy z krążeniem.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
myślę ze masz za wysoką ławkę, może daj jakieś podstawki pod nogi, talerze by ta pozycja była stabilniejsza.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plecy cel nr 1

Następny temat

Plan FBW - efekty po 2msc

WHEY premium