SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bole w krzyzu :/

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7117

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 577 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5049
właśnie co to jest?? nigdy tak nie miałem;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 207 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4001
nooo ja mam to samo co kolega wyzej tez jak robie np biceps i sie schyle to boli przez troche.pod łopatkami ale nad cZescia ledzwiowa czyli tak na srodku pleców tez tak wczesniej nie miałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 15305 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 117659
mnie np plecy nap*****lają jak dłuzej bede w pozycji pochylonej np jak zmywam naczynia to tak boli ze masakra jakby ktos mi cos wkręcał w doł pleców,i przechodzi jak np sie połoze lub rozciągne.

ps.strasznie*****owy ból,ale tak to jest jak sie w młodym wieku ćwiczy bez pasa

Wracam :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 207 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4001
odswierzam bo chciał bym sie dowiedziec czym moga byc spowodowane te bóle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 104 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 788
Dzieki Nowac bardzo przydatna wypowiedz.Bede robil tak jak napisales,lecz niestety niemam pasa i chyba bede musial robic bez,chyba ze zalatwie. :/:/

A ile razy cwiczyc plecy w tygodniu 1-2 ?
W przyslym tygodniu postaram sei ulozyc jakis dokladniejszy plan.

Dzieki wszystkim i pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2823
ja mam problem z plecami po martwym i przysiadzie bo trenuje trojboj silowy zawsze po zawodach np. dzisiaj i jak odstawiam trening na jakies 3-4 dni jest ok do kolejnego treningu nog albo martwego:D

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Matko jedyna, ludzie chyba faktycznie pierwszy kontakt z ciezarami powinni miec pod okiem trenera.

Chlopaki. Jak schylacie sie po cokolwiek czy z czymkolwiek nie zginacie kregoslupa w luk w czesci ledzwiowej (na dole). Ma on pozostac tak samo jakbyscie stali, tak jakbyscie podczas schylania sie starali sie wypiac dupe. Sam kregoslup sie nie zgina. Jak ludziki od lego

I to tyczy sie wszystkich cwiczen. Np na suwnicy na nogi tez gdy ciezar jest na dole nie dociagacie kolan do klaty tak ze zgina sie kregoslup tylko tylek caly czas w ten sam sposob przylega do swojego miejsca.

Jezeli tak robicie a mimo to Was boli idzcie do lekarza po porade. I oczywiscie unikajcie czynnosci ktore sprawiaja ten bol.

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 577 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5049
dzi ja akurat nie mam doczynienia z cieżarami pierwszy raz i wiem ze trzeba zachować prawidłowe ułożenie kręgosłupa (chodzi mi o część lędźwiową) ale mnie bolało na środku ok łopatek, ale dziś cwiczyłem bica i robie już siłę i akurat nic nie boli i luzik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
andrzejwaw - po co CI pas??
Trenujesz odpowiednio dobranymi ciężarami i z dobrą techniką,bez przeforsowywania prostowników.4 serie w zupełności powinny wystarczyć,ostatnia gdzieś na 75% ciężaru maksymalnego(albo nawet mniej).Rób martwy raz na tydzień,a rozciągaj się codziennie,albo prawie codziennie.

Co do pytań KondiRKS i djron,to postaram się zaraz coś skrobnąć jeśli nikt mnie nie uprzedzi

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
A zresztą co tu pisać,w takich sytuacjach powinno się iść do lekarza,powiedzieć co i jak,lekarz skieruje na prześwietlenie,następnie będzie wiadomo,czy wszystko jest ok,czy należy się udać do chirurga aby się wypowiedział.

Zasadniczo to jeśli istnieje jakiś poważniejszy problem,który trzeba leczyć,to występuje jeden z następujących objawów:
-promieniowanie bólu do pośladków,ud,podudzi,
-osłabienie ruchliwości stawu kolanowego i/lub skokowego,
-zaburzenie czucia w udzie,podudziu,stopie,
-zaburzenia czucia od kręgu L4(odcinek lędźwiowy)w dół(ale to już bardzo poważne),
-nasilenie bólu w pozycji stojącej,
-ból i nasilenie się bólu podczas dłuższej wędrówki.

Możecie położyć się na plecach a później na brzuchu i unosić po kolei najpierw jedną,potem drugą nogę,potem obie,następnie zataczać kólka a jak nadal nic,to powtórzcie to,tylko,zeby ktoś wam lekko tę nogę naciskał do ziemi.

Jeśli żaden z tych objawów nie wystąpi,to raczej ból pochodzi z mięśnia/ścięgna,ale w razie niepewności warto iść na prześwietlenie.

W ogóle rozciągajcie się i ćwiczcie jogę róbcie zwisy na drążku,bo w ćwicząc na siłowni następuje duże przeciążenie stawów a także kręgoslupa,przestrzenie między kręgowe się obniżają.

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak zrobic mase i sile do kwietnia 07

Następny temat

trening na wzorze treningu thiago

WHEY premium