SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bilans kaloryczny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 327

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 21 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 896
Witam , moja waga to 97 kg 176 wzrostu i 24 lata mam . 3x FBW ( Około godziny mi schodzi ) , po każdym treningu siłowym 30 min spokojnego ciągłego biegu i dodatkowo 3 x w tyg kick boxing. Wystartowałem z 2600 kcal i nie wiem czy nie jest tego za mało i czy nie podbić na 2900 na początku redukcji( 2.2 b, 1.5t i reszta węgle )
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33127 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
Zbyt duży deficyt , wylicz na nowo z tego wzoru uwzględniając calą aktywnosc https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82731 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699755
Musisz ponownie wyliczyć zapotrzebowanie ze wzoru jak wyżej . Zbyt głęboki deficyt kaloryczny doprowadza z jednej strony do znacznego ubytku bezcennej tkanki mięśniowej, a z drugiej skutkuje spowolnieniem metabolizmu, zwiększonym ryzykiem niedoborów pokarmowych oraz zwiększa ryzyko porażki – uciążliwe głodzenie się często kończy się niekontrolowanymi napadami obżarstwa. Jesteś w początkowej fazie redukcji , wiec przed Tobą jeszcze kilka modyfikacji deficytu . Nie możesz zaczynać z tak głębokiego bo potem zostaniesz bez „pola manewru „
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 41 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 248
Wylicz sobie na nowo zapotrzebowanie kaloryczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Czy zapotrzebowanie kaloryczne i ustalony przez Ciebie bilans kaloryczny są dobrze dobrane niestety nie wiemy i nikt Tobie tego nie stwierdzi. Aby wiedzieć w miarę dokładnie, polecam policzyć zapotrzebowanie kaloryczne wzorem do tego przeznaczonym. Powyżej otrzymałeś do niego link. Policz i wklej tutaj całość wyników. Wtedy zobaczymy jak to wygląda. Abyśmy wiedzieli dla kogo jest to policzone, niezbędne jest wrzucenie dokładnie wypełnionej ankiety działu:

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 21 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 896
Po ponownych obliczeniach wyszło mi 2900 kcal , więc wejdę na takie kcal na tydzień czasu i zobaczę co będzie się działo bo nie ma się co chyba sugerować liczbami tylko wagą i lustrem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
W tak krótkim czasie zapewne nic nie zauważysz. Przynajmniej teoretycznie tak powinno być.

Zdecydowanie nie ma co sugerować się masą ciała. Wygląd sylwetki jak najbardziej, ale w dłuższej perspektywie. Np. zdjęcia sylwetki wykonywane raz w miesiącu: przód, tył, bok. Warto pamiętać aby wykonywać je w tej samej odległości, bieliźnie, świetle, czy pozach.

Poza tym pomiary obwodów ciała, co jeden, dwa tygodnie rano na czczo i zapisywane. Na ich podstawie określisz jakie są efekty kształtowania sylwetki.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brak głodu ?

Następny temat

Posiłki w trakcie redukcji

WHEY premium