SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bialko jaja a potencja

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12404

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 612 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16257
czy spozywanie w dosc dlugim czasie bielek jaj (ovopol) i calych jajek (15 dziennie) moze spowodowac utrate potencji i ochote na sex.Jezeli tak sie dzieje to co czynic??

654 tank hunter batalion

654 tank hunter batalion

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
spoko looz...to ja sorry za nie do konca zrozumiale napisanie...

zgadza sie...wiadomosci nigdy za wiele...)))))))


mis
Zapraszam na SFD w sieci IRC: #sfd
instrukcja jak wejść: http://www.area57.one.pl/irc/ 

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
post -
15jajek dziennie, miażdzyca -

pozdrawiam

ps:kiedy Twoj pogrzeb???

nudno troche
moze zagadasz na gg??

czlonek-mafia.suple.hardcor.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, a co chcesz osiagnac poprzez spozywanie tak duzej ilosci jajek ???

P.S A zawsze myslalem ze 6 na dzien to jest duzo

Pozdrawiam

Prawdziwi Twardziele Nie Potrzebuja Sterydow!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 7435 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26133
po samym bialku jaja nic nie powinno byc, lecz ogolnie po calych i to w takich ilosciach to nie wiem

"idz wyprostowany wsrod tych co na kolanach
wsrod odwroconych plecami i obalonych w proch"
http://www.pajacyk.pl/ <---klikaj tam codziennie

"POZWOL MI ZWYCIEZYC, A JESLI NIE ZDOLAM, POZWOL MI BYC DZIELNYM W MEJ WALCE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2483 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25845
hm ja jem ovopol dosc dlugo a ochoty na sex nigdy nie stracilem...








....POZDRAWIAM....Q z kRk

....POZDRAWIAM....Q z kRk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Żółtka jaj są nieporównywalenie bardziej odżywcze niż białka jaj - są powszechnie uznawane za pożywienie wzmagające potencje ;
jednak ze względu na dużą zawartość cholesterolu (300 mg w jednym żółtku) nie powinno się ich spożywać więcej niż 1 dziennie. Dzienna dopuszczalna dawka cholesterolu u dorosłego mężczyzny wynosi właśnie 300 mg

Darkman X
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Panowie, z tym szkodliwoscią żołtek nie do końca tak jest.Otóż jajo, a dokładnie zołtko jest rzeczywiście bardzo bogatym źródłem cholesterolu ( jedno zołtko pokrywa praktycznie 80% zapotrzebowania), stąd generalnie nauka o zywieniu starała sie nakłaniac by ograniczac spozycie tego produktu. Ale jak sie z biegiem czasu okazało przekroczenie tych ilości cholesterolu poprzez spozycie wiekszej ilości jaj nie oznacza jednak podwyższonego wchłaniania i wykorzystania tego skąłdnika z przewodu pokarmowego. Jak się OBECNIE uważa,ze względu na zwiększoną zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych i fosfolipidów w żółtku, szkodliwość obecnego tam cholesterolu nie wydaje sie być aż tak pewna. Organizm ponadto reguluje wewnątrzustrojowe wytwarzanie cholesterolu nie tylko ze względu na ilość dostarczanego cholesterolu w diecie ale także proces ten zależy od wzajemnych relacji pomiędzy cholesterolem a ilością nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych. W przypadku jaj stosunek kw. nienasyconych do cholesterolu jest bardzo korzystny, dzięki czemu nawet spożycie 2-3 jaj dziennie nie powoduje wzrostu stężenia cholesterolu we krwi.
Ponadto cholesterol sam w sobie nie jest zły, ważne jest w jaki sposób jest transprtowany we krwi. Jeżeli jego ilośc jest zbyt duża w tzw. lipoproteinach LDL a zbyt mała w HDL wówczas jest to z niekorzyścią dla zdrowia. Dlatego podczas badań krwi oznaczenie samego cholesterolu nic nie mówi. Ważne jest jaka jest ilość LDL a jaka HDL.
Stężenie cholesterolu najsilniej podwyższają: kwasy tłuszczowe nasycone, sacharoza i fruktoza. Dlatego można wnioskować, że niekorzystne sa tutaj węglowdany. Ale dotyczy to przede wszystkim cukru, słodyczy, miodu i owoców.


szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
No w końcu oficjalnie jesli idzie o żółtka.Ja w dziale odżywianie z Nortonem juz dawno "trąbiłem" że wiedza mówiąca o złym wpływie żółtek na organizm zdrowego człowieka a do tego regularnie uprawiajacego sport jest przestarzała i w dużej mierze nieaktualna!!!

Wiadomo wszystko z umiarem 15 jajek dziennie to przesada heheeh
Nasza dyskucja była tutaj
https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=2&topic_id=35208

"Strong coffee, much strong coffee, is what awakens me. Coffee gives me warmth, waking, an unusual force and a pain that is not without very great pleasure."

...Jesus Christ forgave the bastards. But I can't. I hate them....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oczywiście ilość tzw złego cholesterolu we krwi jest sprawą wysoce indywidualną i nie ma uniwersalenj recepty na to ile można jeść całych jajek aby poziom był prawidłowy.
Wiadomo ,że uprawianie sportu skutecznie obniża wartość złego cholesterolu - wskazane byłoby więc spożywanie trochę większej ilości żółtek ,aby dostarczyć wysokojakościowego budulca.

Jak mówi pewien ekspert w dziedzinie suplementacji i odżywiania Will Brink, żółtko jaja ma największą po serwatce wartość biologiczną BV. Wg niego kulturyści powinni spożywać spore ilości właśnie całych jajek. Dodaje rownież, że dla ewentualnego zabezpieczenia organizmu przed złym wpływem niektórych związków zawartych w jajkach, powinno się dodatkowo zażywać takie suplementy jak:
- kwas tłuszczowy omega-3
- wiatminy C i E
- inne antyoksydanty

Darkman X
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Panowie, zołtko jaja to jeden z najcenniejszych produktów. Pamiętam jak przed laty jeden z moich kumpli jadł 15 białek od jaj dziennie a żołtka dawał psu. On wyglądał coraz gorzej za to pies miał się rozkwitał w oczach

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745


"Strong coffee, much strong coffee, is what awakens me. Coffee gives me warmth, waking, an unusual force and a pain that is not without very great pleasure."

...Jesus Christ forgave the bastards. But I can't. I hate them....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nie wiem już co mam robić- do pana darka sz.

Następny temat

Literatura co wybrać

WHEY premium