SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BJJ a kolana

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8023

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Ja nie muszę się znać na sztuce lekarskiej, żeby Ci powiedzieć, żebyś sobie dla własnego dobra dał spokój przed rehabilitacja.

Może zacznij chodzić na basen - to też jest rodzaj rehabilitacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
No pilka jest bardzo kontuzjogenna.

Pol roku to troche malo. A dobry stabilizator to jest to. Jak sobie kiedys naderwalem wiezadlo, to mnie doprowadzily do uzywalnosci :)

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1477 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11992
Tez mialem boczne uszkodzone.

Najwiekszy problem to jest w psychice z tymi kolanami, jak to zwalczysz to bedzie okej. Dla mnie to jest okej juz

" Widze szczyt a za
szczytem , zaszczyt za zaszczytem , lsnienie mistrzowstwa kieruje moim bytem, ambicja spotyka sie z uznaniem i zachwytem , wyrzeczenia sa tutaj jedynym zgrzytem ...... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Grimper,nie,stabilizatory na pewno Cię nie doprowadziły do stanu używalności.

Autorze - gips w wypadku tego uszkodzenia jeszcze bardziej Ci zaszkodził. Podziękuj lekarzom,którzy Ci to zrobili.
Rehabilitację masz bardzo późno po urazie,tymczasem powinna być ona prowadzona już w gipsie.
Generalnie polecam wizytę u fizjoterapeuty,który oceni stan kolana i zaleci odpowiednie ćwiczenia wzmacniające,można iśc tylko na jedną wizytę,na której właśnie to zrobi i pokaże,jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia,choc oczywiście lepiej byłoby ćwiczyć pod jego okiem.

ACL to więzadło przednie krzyżowe.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Ja jestem pewny ze to stabilizator, bo bez niego najpierw kustykalem przez pare dni, a potem jak zaczalem uzywac, to od razu zaczelo sie polepszac. Mozliwe ze nie mialem duzego uszkodzenia, lecz bolesne. Podarowalem pozniej to ustrojstwo koledze, ktory ma notoryczne problemy z kolanami i tez bardzo chwali.
Ja swoje spedzilem w Piekarach po urazie na zawodach ;)

Jak sie zerwie wiezadlo to zadne gipsy nie pomoga, bo wiezadla sie nie zrastaja. Trzeba operowac.

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Nie zawsze trzeba operować,ale to prawda,że gipsy nie pomogą

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Kolano ma mnostwo wiezadel to moze nie ma takiej naglacej potrzeby. Ja mialem zerwane w barku i tam bez noza, nici i gwozdzi sie nie obejdzie. Niestety.

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Nawet nie o to chodzi.
Bardziej o stabilizację stawu,którą można osiągnąć bez operacji - niestety lekarze mają to do siebie,że lubią kroić
W barku trochę inaczej sprawa wygląda,bo to naprawdę paskudny staw do leczenia.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
w parterze dźwigniami na kolano w bjj bym się nie martwił, do tego u rozsądnego instruktora dłuuuga droga.
bardziej wystrzegałbym się długiej walki zamkniętą gardą, występują tam właśnie szkodliwe boczne napięcia kolan. za to można się skupić na pajęczej, motylej itd gardzie, z pożytkiem dla rozwoju technicznego. :)
dobre stabilizatory/ściągacze, np neopren z ewentualnym usztywnieniem oraz staranne rozgrzanie kolan powinny pomagać w profilaktyce urazów.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2008-06-20 13:50:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13343
Witam, pytałem w dziale MMA ale tam mi nikt nie potrafił odpowiedziec wiec pytam tu jaki najlepiej kupic ochraniacz na kolana z tej strony http://www.perfect-sport.com.pl/p_onsk.htm 
najlepszy stosunek ceny do jakosci(wiekszosc cen jest podawanych za sztuke a nie za pare), albo czy macie jakies inne ochraniacze warte polecenia

i mozna w takim czyms sparowac w bjj http://www.dlapacjenta.pl/sklep/product_info.php?products_id=625 czy ten usztywniony kciuk nie spowoduje ze jeszcze łatwiej bedzie złapac kontuzje

Zmieniony przez - LordObiWan w dniu 2008-07-16 04:28:53

Zmieniony przez - LordObiWan w dniu 2008-07-16 04:33:41

SFD FIGHT CLUB
Sterydy to ciemna strona mocy:łatwa,szybka,prosta
Żyć z Bogiem,umierać z honorem
Miłość to cierpienie
Cierpienie jest matką sukcesu i szczęścia.Nigdy nie zniszczycie prawdy.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening piszczeli

Następny temat

pomocy przy zakupie rekawic

WHEY premium