SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BIOGENIX-PREMIERA

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 33634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21306


Szanowni forumowicze jest nam niezmiernie miło zaprezentować Wam nową markę BIOGENIX, której jesteśmy producentem, współwłaścicielem i jedynym reprezentantem na terytorium POLSKI .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 719 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9059
Wrzuciłem to do wyszukiwarki i na pierwszym miejscu wyrzuciło mi firmę z Kolumbii - widać asortyment będzie ciekawy, hehe

Bambo2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21306
BIOGENIX Bx - THE NEXT STEP IN SPORT NUTRITION

CUTTING EDGE SUPPLEMENTS


Gdzieś na przełomie lat 70-tych i 80-tych sformułowano zasady tzw. wspomagania wysiłku. Wspomaganie tym różni się od dopingu, że w przeciwieństwie do niego nie opiera się o leki, ale substancje rozpowszechnione w produktach konsumpcyjnych, a więc nie tylko rozwija zdolności wysiłkowe bez szkody dla zdrowia, lecz jeszcze przyczynia się do poprawy zdrowotności zawodnika. Z założenia, dozwolone, zdrowe wspomaganie ma być alternatywą dla zakazanego, zgubnego dopingu.
Jednak na samym początku, marna to była alternatywa. Wspomaganie zawodziło oczekiwania - nie dorównywało dopingowi skutecznością działania. Wtedy nie było jeszcze sprecyzowanych poglądów na temat priorytetów mechanizmów metabolicznych, rządzących rozwojem zdolności wysiłkowych, odpowiednio czułych metod analitycznych oraz technologii wytwarzania wielu kluczowych substancji.
Od pewnego czasu wiemy już z cała pewnością, że najważniejszym mechanizmem dla rozwoju zdolności wysiłkowych jest anabolizm białek. Za sprawą anabolizmu białek dochodzi do takich, adaptacyjnych zmian wysiłkowych, jak: przyrost masy białek kurczliwych, co odpowiada za rozwój masy, siły i szybkości oraz przyrost masy białek oddechowych, co odpowiada za rozwój wydolności tlenowej.
Oczywiście, anabolizm można stymulować, stosując pewne leki – hormony anaboliczne, ich analogi i pochodne – ale przecież to kłuci się z ideą wspomagania.
Ponieważ białka ustrojowe powstają z białek pokarmowych, przy współudziale węglowodanów, dlatego dawniej naiwnie sądzono, że spożywanie odpowiedniej ilości białek w odpowiedniej proporcji do węglowodanów będzie stanowiło skuteczną metodę stymulowania procesów anabolicznych. W ten sposób narodziły się odżywki sportowe – pierwsze preparaty wspomagające. Że nie były w stanie dorównać skutecznością dopingowi, to oczywiste.
Białko powstaje z aminokwasów, więc aminokwasy od pewnego momentu zaczęły skupiać uwagę badaczy. Szczególnie od chwili, gdy zaobserwowano, że podawanie aminokwasów skuteczniej przywraca sprawność rekonwalescentów, niż spożywanie całych białek. Obserwacje te szybko przeniesiono na poletko wspomagania. Tutaj – analogicznie – aminokwasy silniej stymulowały anabolizm, aniżeli białka pokarmowe. Jednakże, pomimo wielkich nadziei, aminokwasy przez długi czas nie były w stanie zrewolucjonizować wspomagania. Grzech pierworodny wspomagania aminokwasowego polegał na tym, jak znowu naiwnie sądzono, że aminokwasy przedostają się z tabletek do komórek mięśniowych i tutaj budują molekuły białek. Takie myślenie skupiło uwagę badaczy głównie, na 10-ciu aminokwasach, niezbędnych do budowania białek i zahamowało na pewien czas dalsze postępy wspomagania.
Impas przełamały dopiero postępy biochemii. Z nich to bowiem wynikało, że aminokwasy uważane za nie niezbędne do syntezy białek i nawet te, nie wchodzące w ogóle w skład molekuł białek mają daleko większe znaczenie dla procesów anabolicznych, aniżeli te, uznawane za niezbędne. Wtedy to dopiero pojawiły się prawdziwie skuteczne preparaty wspomagające - kreatyna, glutamina i tauryna.
Nowoczesne techniki analityczne doprowadziły również do obalenia prawdy, uznawanej przez całe dziesięciolecia za fundamentalną, że białka zbudowane są jedynie z 22 aminokwasów. Po prostu, stare techniki analityczne pozwalały na zidentyfikowanie jedynie takiej ich liczby. Dzisiaj samych aminokwasów wchodzących w skład białek zidentyfikowano coś ok. 270. Dzisiaj wiemy już też, że wiele z tych nowoodkrytych ma ogromne znaczenie dla anabolizmu białek i rozwoju zdolności wysiłkowych – np. acetyloglutamina, ketoglutaran argininy i hydroksyizoleucyna. Wprawdzie badania wciąż trwają, jednak możemy mieć absolutną pewność, że jeszcze wiele substancji z tej puli okaże się przydatnych dla wspomagania.
W świetle współczesnej wiedzy nie daje się już też obronić naiwnego poglądu, iż spożyte aminokwasy z suplementów i białek trafiają wprost do komórek mięśniowych i bezpośrednio budują białka mięśniowe. Dotyczyć to może jedynie kilku ich procent. Większa część aminokwasów przemienia się najpierw w tzw. produkty pośrednie i wyspecjalizowane, a następnie odtwarza ponownie lub stymuluje anabolizm w formie wyspecjalizowanej.
Przykładem białek i aminokwasów posłużyliśmy się tylko jako ilustracją, obrazującą postępy biochemii. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że podobny postęp dokonał się też w badaniach nad węglowodanami, tłuszczami, witaminami i minerałami, czyli w zasadzie wszystkimi składnikami pokarmowymi.
Te wszystkie obserwacje zrodziły nowy nurt wspomagania, oparty o preparaty, zestawiające nie tylko białka i węglowodany, czy tradycyjne aminokwasy, ale aminokwasy nowoodkryte oraz ich produkty pośrednie i wyspecjalizowane.

Powstanie marki BIOGENIX jest efektem międzynarodowej współpracy renomowanych ośrodków badawczych, biotechnologicznych i wdrożeniowych. Marka ta została stworzona jako awangarda wspomagania. Ideą przewodnią marki jest błyskawiczne wdrażanie produktów, opartych o nowo odkrywane substancje pokarmowe, o całkowicie potwierdzonym bezpieczeństwie zdrowotnym oraz potwierdzonej skuteczności wspomagania zdrowia i adaptacji wysiłkowej. Ścisłe skojarzenie współpracy badawczej, technologicznej i wdrożeniowej pozwala zaoszczędzać czas potrzebny na kojarzenie takiej współpracy i dostarczać sportowcom środków wspomagających ich wysiłek, niemal że wprost z zaciszy laboratoriów naukowych. BIOGENIX realizuje zasadę: „od pomysłu do przemysłu”.
Wszystkie zaawansowane produkty serii BIOGENIX powstają w nowoczesnych laboratoriach firmy SPORTATUT/współwłaściciela marki/ i posiadają certyfikat HACCP co gwarantuje najwyższą jakość.

Do produkcji Bx wykorzystywane są wyłącznie surowce o najwyższych parametrach jakościowych !

Jeżeli jesteś sportowcem otwartym na nowe pomysły i chcesz dołączyć do awangardy wspomagania – ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS – wybierz BIOGENIX!!!.

sportatut
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21306


AERO-2 - EXTREMALNA POMPA, SZYBSZA REGENERACJA

CITRULLINE MALATE-JABŁCZAN CYTRULINY

Gros energii niezbędnej do zabezpieczenia energetyki wysiłku i anabolizmu białek mięśniowych dostarcza metabolizm tlenowy. Dlatego też składniki pokarmowe, usprawniające metabolizm tlenowy ułatwiają rozwój zdolności wysiłkowych i masy mięśniowej. Niedawno zaobserwowano, że szczególnym tego typu składnikiem jest jabłczan cytruliny – związek sprzęgający w jednej molekule dwie, aktywne cząsteczki: jabłczan i cytrulinę.

Cytrulina uczestniczy w syntezie hormonu gazowego – tlenku azotu NO - i w warunkach wysiłkowych ułatwia jego wytwarzanie. NO rozszerza światło drobnych naczyń w tkance mięśniowej i tym sposobem zwiększa napływ tlenu, kreatyny i składników odżywczych do komórek mięśni szkieletowych i mięśnia sercowego. Jednocześnie, wspólnie z adenozyno trójfosforanem ATP bierze udział w akcie skurczu włókien mięśniowych.
Cytrulina jest również podstawowym prekursorem kreatyny, przekształcanym w argininę i glikocjaminę, wpływającym na wzrost tempa syntezy fosfokreatyny. Należy ponadto do tzw. puli azotu niebiałkowego, powstającej w efekcie katabolizmu białek mięśniowych, co sprawia, iż wykazuje siną aktywność antykataboliczną.

Efektywność pracy i anabolizmu zależą ostatecznie od poziomu ATP, który uczestniczy w ostatnim etapie syntezy fosfokreatyny, kurczy włókna mięśniowe i zamienia aminokwasy w gotowe do tworzenia białek aminoacyloadenylany. Tlenowy metabolizm glukozy dostarcza 38 cząsteczek ATP, z czego aż 36 powstaje w efekcie aktywności jabłczanu... W związku z tym, jabłczan pozostaje jednym z najwartościowszych składników dla metabolizmu wysiłkowego i anabolizmu białek mięśniowych. Jak dowiodły badania, jabłczan łagodzi również bóle mięśniowe i przeciwdziała zmęczeniu.

Bx AERO –2 Jabłczan cytruliny (citrulline malate) przeznaczony jest przede wszystkim dla osób aktywnych i sportowców wyczynowych jako środek poprawiający zdolności wysiłkowe, przyspieszający regenerację powysiłkową, ułatwiający rozwój wydolności tlenowej oraz siły i masy mięśniowej. Może być również stosowany przez kulturystów w celu zwiększenia efektywności suplementacji kreatynowej oraz uwidocznienia unaczynienia mięśni szkieletowych.

Każda kapsułka preparatu Biogenix AERO-2 dostarcza 600 mg najwyższej jakości jabłczanu cytruliny

Sposób użycia: 4-5 kaps. 2-3 r. dz. – przed śniadaniem, przed treningiem, po treningu .1 kapsułka zawiera 600 mg jabłczanu cytruliny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21306


JEŚLI TWOIM CELEM JEST EXTRMALNA MASA, SIŁA I NAPOMPOWANIE- CELL PUMP JEST STWORZONY DLA CIEBIE


Kreatyna jest jednym z najefektywniejszych środków wspomagania wysiłku, o bezspornie dowiedzionej, wysokiej aktywności anabolicznej i ergogenicznej. Transportuje bogato energetyczne rodniki fosforanowe z miejsc ich wytwarzania do włókien i rybosomów, gdzie te stymulują skurcz i syntezę białek mięśniowych.
Najczęściej stosowany w formie suplementów monohydrat kreatyny, naturalnie powstający głównie w hepatocytach wątroby, jest szybko metabolizowany i dezaktywowany w komórkach mięśniowych, i tylko krótkotrwale podnosi poziom fosfokreatyny (aktywnej kreatyny), głównie w bezpośrednim okresie powysiłkowym. Jakkolwiek jest to niezwykle cenny efekt dla procesu restytucji powysiłkowej, to jednak zbyt krótkotrwały dla trwałego wzmożenia procesów anabolicznych, przebiegających w okresie całodobowym.

CELL PUMP prezentuje rewolucyjne podejście do zagadnienia wspomagania kreatyną. W preparacie tym zestawiono trwalszą i aktywniejszą formę „mięśniowej” kreatyny, z pełnym kompleksem prekursorów kreatyny oraz czynnikami, ułatwiającymi transport kreatyny i jej prekursorów do tkanek.

Molekuły jabłczanu kreatyny-TRICREATINE MALATE powstają w efekcie sprzęgania cząsteczek kreatyny z cząsteczkami substratów cyklu kwasu cytrynowego, i w komórkach mięśniowych mogą stanowić zapasową pulę kreatyny, wykorzystywaną w momencie wzmożonego zapotrzebowania. Jednocześnie, cząsteczki jabłczanu ułatwiają produkcję rodników fosforanowych, wiązanie ich z kreatyną i syntezę aktywnej anabolicznie i ergogenicznie fosfokreatyny.

Pierwszy etap organicznej syntezy fosfokreatyny przebiega w nerkach. Tutaj z cytruliny powstaje arginina, która reaguje z glicyną, z proteolizy lub betainy, i wytwarza glikocjaminę. W efekcie absorpcji zwrotnej, glikocjamina trafia do wątroby, gdzie ulega metylacji przez betainę lub metioninę, powstającą z betainy, i przekształca się w cząsteczkę kreatyny. Z wątroby kreatyna trafia do komórek mięśniowych, gdzie przechwytuje rodniki fosforanowe i jako fosfokreatyna transportuje je do skurczu włókien i syntezy białek.
Dopuszczalna jest również krótsza, zastępcza reakcja typu salvage, w której kreatyna syntetyzowana jest z argininy i sarkozyny – szczególnego aminokwasu – powstającego z betainy.
CELL PUMP, uzupełniając wszystkie, kluczowe substraty tego procesu (argininę, betainę i glikocjaminę), zapewnia stały dopływ kreatyny do komórek mięśniowych.

Arginina, szczególnie w formie alfa ketoglutaranu (AAKG) uczestniczy również w syntezie tlenku azotu (NO) – hormonu tkankowego - zwiększającego dopływ tlenu, glukozy, aminokwasów i kreatyny do komórek mięśniowych oraz, wspólnie z rodnikami fosforanowymi, siłę skurczu włókien mięśniowych.

Tauryna stymuluje aktywność insuliny, transportującej glukozę, aminokwasy i kreatynę do wnętrza komórek mięśniowych.

Wszystkie składniki CELL PUMP należą do puli azotu pozabiałkowego, powstającej w efekcie katabolizmu białek. Oznacza to, że dla utrzymania właściwego ich poziomu, organizm musi zdegradować znaczną ilość białek mięśniowych. Dla tego podanie ich w formie suplementu skutecznie hamuje katabolizm białek. Tak więc CELL PUMP, oprócz anabolicznej i ergogenicznej aktywności kreatyny, wykazuje również silną aktywność antykataboliczną.

Preparat przeznaczony dla osób aktywnych i sportowców wyczynowych, dążących do szybkiego rozwoju siły i masy mięśniowej.

Sposób użycia: Stosować 1-2porcji dziennie (rano, po treningu) rozpuszczając 1 porcję w 250-400 ml wody lub soku. Zachować ok.8 godz. odstęp m. dz. dawkami.

Wartość odżywcza
1 porcja (9 g)
Wartość energetyczna 3,4kcal/ 14,2 kJ
Białko 0 g
Tłuszcz 0 g
Węglowodany 0 g


Jabłczan kreatyny /TRICREATINE MALATE/ 4,0g
Glikocjamina 1,0g
Betaine anhydrous 2,0 G
Alfa ketoglutaran argininy (AAKG) 1.0 g
Tauryna 1,0g

CELL PUMP-100% aktywnych składników,bezsmakowy,0% węglowodanów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21306


M3 CREATINE - TWARDE, PEŁNE MIEŚNIE BEZ OPUCHLIZNY

Ponieważ kreatyna jest jednym z najlepszych, dozwolonych środków anabolicznych i ergogenicznych, jednakże, relatywnie do mięsni przenika dość słabo, od pewnego czasu prowadzone są prace nad uzyskaniem form kreatyny, lepiej zagospodarowywanych przez tkankę mięśniową. Przy prowadzeniu podobnych prac nie powinien umykać badaczom istotny fakt, iż poprawa wchłanialności kreatyny to dopiero połowa sukcesu. Musimy bowiem pamiętać o tym, że kreatyna jest jedynie prekursorem, aktywnej anabolicznie i ergogenicznie fosfokreatyny. Tak więc wzrost poziomu kreatyny w komórkach mięśniowych, jakkolwiek ważny, nie jest tak istotny dla rozwoju zdolności wysiłkowych i masy mięśniowej, jak tempo syntezy i poziom fosfokreatyny. Dla tego też współczesna nauka skupia się na poszukiwaniu form kreatyny, nie tylko lepiej dystrybuowanych do tkanki mięśniowej, ale jednocześnie skuteczniejszych w stymulacji syntezy fosfokreatyny.

Niezwykle owocnym efektem tych poszukiwań okazał się jabłczan kreatyny –TRICREATINE MALATE– molekuła - sprzęgająca cząsteczkę kreatyny z cząsteczką jabłczanu.

Jabłczan keratyny dużo lepiej rozpuszcza się w wodzie od monohydratu, a rozpuszczalność ma ogromne znaczenie dla procesu wchłaniania, gdyż organizm może pobrać z przewodu pokarmowego jedynie to, co pozostaje w stanie rozpuszczonym.
Molekuły samego jabłczanu należą do chemicznej grupy hydroksykwasów karboksylowych, które posiadają zdolność stymulowania insuliny – hormonu odpowiedzialnego za transport kreatyny do mięśni w metabolizmie spoczynkowym. Jednocześnie, jabłczan należy do metabolitów glukozy – czynników – ułatwiających pobieranie kreatyny przez komórki mięśniowe w metabolizmie wysiłkowym i powysiłkowym.
Ze spalania 1 mola glukozy organizm może pozyskać 38 cząsteczek adenozyno trójfosforanu ATP, zdolnych do syntezy z kreatyny takiej samej liczby cząsteczek aktywnej anabolicznie i ergogenicznie fosfokreatyny. Z owych, 38 cząsteczek, aż 36 (ok. 83%) powstaje w efekcie aktywności molekuł jabłczanu. Z tej puli, 30 powstaje przy jednoczesnym współudziale pirogronianu, a 24 - przy współudziale cytrynianu... Te liczby najlepiej obrazują wyższość jabłczanu kreatyny nad innymi, jakkolwiek również niezwykle cennymi, formami koniugowanymi – cytrynianem i pirogronianem kreatyny.

W świetle powyższych faktów należy uznać, że jabłczan kreatyny jest w obecnej chwili formą kreatyny, najlepiej przyswajalną i najsilniej stymulującą syntezę aktywnej anabolicznie i ergogenicznie fosfokreatyny, znakomicie nadającą się do suplementacji kreatyny zarówno w okresie metabolizmu spoczynkowego, jak też powysiłkowego!!!

Jabłczan kreatyny M3 Creatine przeznaczony jest dla osób aktywnych fizycznie i sportowców wyczynowych jako środek zwiększający zdolności wysiłkowe oraz ułatwiający rozwój siły i masy mięśniowej.

Każda kapsułka Biogenix M3 Creatine dostarcza 700 mg najwyższej jakości jabłczanu kreatyny-tricreatine malate.

Sposób użycia: 5-6 kaps. 3-4 r. dziennie – przed śniadaniem, po treningu i przed snem, popijając min.1 szklanką wody..
W celu uzyskania optymalnych rezultatów preparat można stosować łącznie z Bx R-TYPES,Bx AERO-2.

1 kapsułka zawiera 700 mg jabłczanu kreatyny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21306


CREATINE MICROFORM - FARMACEUTYCZNA, EXTREMALNIE MIKRONIZOWANA I SKUTECZNA

Monohydrat kreatyny – prekursor fosfokreatyny – jest jednym z najskuteczniejszych, dozwolonych środków anabolicznych i ergogenicznych, z uwagi na fakt, że z kolei fosfokreatyna jest najważniejszą, aktywną substancją komórkową, kontrolującą na poziomie molekularnym proces syntezy białek i akt skurczu włókien mięśniowych.
Aby aminokwasy mogły łączyć się w struktury białek, a białka kurczliwe – rozkurczać przed kolejnym skurczem, muszą ulec procesowi aktywacji (fosforylacji) przez bogatoenergetyczne rodniki fosforanowe. Rodniki fosforanowe generowane są w mitochondriach, w efekcie spalania składników pokarmowych, zaś działają anabolicznie w rybosomach, a ergogenicznie - we włóknach mięśniowych. W skali komórki, droga z mitochondriów do rybosomów i włókien jest bardzo daleka, szczególnie dla rodników fosforanowych, które nie posiadają zdolności samodzielnego przemieszczania się w obrębie cytoplazmy komórkowej. To właśnie fosfokreatyna jest ich magazynem, transporterem i dystrybutorem – przenosi je z mitochondriów do procesów anabolicznych, w rybosomach i ergogenicznych, w białkach kurczliwych.
W warunkach fizjologicznych, kreatyna powstaje w wątrobie, skąd za pośrednictwem mechanizmów transportowych przenoszona jest do komórek mięśniowych, gdzie ostatecznie ulega przemianie do fosfokreatyny. Egzogenna (zewnętrzna) kreatyna z suplementu relatywnie słabo rozprzestrzenia się w organizmie i przedostaje do mięśni, w dużej mierze dla tego, iż słabo rozpuszcza się w wodzie. Słaba rozpuszczalność skutkuje słabym wchłanianiem, gdyż organizm może przyswoić z przewodu pokarmowego jedynie to, co uprzednio zostało rozpuszczone i przyjęło postać roztworu.
Aby poprawić rozpuszczalność kreatyny, a tym samym jej przyswajalność, opracowano technologię subtelnego rozdrabniania kryształów monohydratu kreatyny – mikronizację. Im większe rozdrobnienie, tym większa powierzchnia kontaktu z rozpuszczalnikiem, większa rozpuszczalność, pełniejsze wchłanianie i sprawniejsza dystrybucja do tkanek.
Stopień rozdrobnienia mianowany jest numerem oczek sita (ang. – mesh), przez które filtrowana jest mikronizowana substancja. Im większa liczba mesh, tym większy stopień rozdrobnienia, czyli subtelniejszy mikronizat.

Takiej kreatyny dotąd nie było!!!... BIOGENIX Creatine MICROFORM to najczystsza postać monohydratu kreatyny o optymalnym stopniu mikronizacji – 200 mesh!!!...

Preparat przeznaczony dla osób dorosłych, aktywnych fizycznie i sportowców wyczynowych, dążących do szybkiego rozwoju masy, siły i wytrzymałości mięśniowej.
Sposób użycia: 6-12 kaps dziennie lub 5-10 g proszku 1-2 razy dziennie. Rano i po treningu lub o podobnej porze w dzień nie treningowy. W celu uzyskanie optymalnych rezultatów preparat można stosować łącznie z Bx R-TYPES, Bx AERO-2.

1 kapsułka zawiera 800 mg monohydratu kreatyny.
preparat dostępny równiez w formie pudru-100% monohydratu kreatyny-stopień mikronizacji 200mesh FERRO PFANSTIEHL
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 43234
dobre łap soga

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21306


R-TYPES - EXTREMALNIE SKUTECZNY PRO INSULINOWY DOPALACZ


Anabolizm białek jest podstawowym mechanizmem, kształtującym zdolności wysiłkowe. Największym wpływem na ten mechanizm odznaczają się hormony anaboliczne. Jednak tych nie można wykorzystywać do poprawiania zdolności wysiłkowych, gdyż jest to prawnie zakazane i szkodliwe dla zdrowia. Podane z zewnątrz anaboliki podnoszą poziom hormonów ponad wartości fizjologiczne, a wtedy te kumulują niepożądane efekty działania.
Jakiś czas temu zaobserwowano, że pewne, naturalne składniki aktywne ziół i pokarmów posiadają zdolność stymulowania wytwarzania i uwalniania hormonów anabolicznych. Kiedy okazało się, że w efekcie takiej stymulacji poziom hormonów wzrasta, ale utrzymując się w górnych granicach wartości fizjologicznych, nie szkodzi zdrowiu, tylko je wspomaga, rozpoczęto intensywne badania podobnych substancji.
Jednym z hormonów anabolicznych, którego relacje z jego naturalnymi aktywatorami badano szczególnie wnikliwie, była insulina. Mechanizm anabolicznego działania insuliny polega głównie na tym, że hormon ten transportuje do komórek mięśniowych aminokwasy, będące składnikami białek oraz kreatynę, pozostającą najważniejszym kontrolerem anabolicznym na poziomie molekularnym. W sporcie, aktywatory insuliny zyskały popularność szczególnie z uwagi na ten drugi efekt, gdyż w znaczący sposób poprawiają efektywność suplementacji kreatynowej.
Istnieją przynajmniej trzy mechanizmy, poprzez które pewne substancje pokarmowe mogą wpływać wzmacniająco na aktywność insuliny. Pierwszy związany jest z metabolizmem glukozy w tkance mięśniowej i polega na tym, że dana substancja zwiększa poziom metabolitów glukozy, które zmieniają właściwości błony komórkowej komórek mięśniowych i czynią ją, przepuszczalną dla aminokwasów i kreatyny. Drugi, związany z mechanizmem receptorowym, polega na bezpośredniej stymulacji komórek trzustkowych do wzmożonej produkcji i zwiększonego wydzielania insuliny. Trzeci wiąże się z metabolizmem samych komórek trzustkowych i polega na tym, że dana substancja usprawnia metabolizm komórek trzustkowych, regeneruje je i ułatwia im produkcję insuliny.
Najskuteczniejszymi aktywatorami insuliny okazały się związki organicznej siarki. W przeciwieństwie do glukozy, która również jest aktywatorem insulinowym, a która, podawana w wysokich dawkach, po pewnym czasie niszczy komórki trzustkowe, związki organicznej siarki komórki te regenerują. Na trzustkę nie działają poprzez receptory glukozowe, ale sulfonylowe, co znacznie skuteczniej stymuluje sekrecję insuliny. Glukoza ma jeszcze tą wadę, że w wysokich dawkach prowadzi do tzw. insulinooporności, czyli zmiany wrażliwości tkanek na insulinę, objawiającej się spadkiem wrażliwości tkanki mięśniowej, przy jednoczesnym wzroście wrażliwości tkanki tłuszczowej. Związki organicznej siarki znoszą insulinooporność, czyli zmieniają proporcje wrażliwości tkanek na insulinę w kierunku odwrotnym – zwiększają mięśniowej, a zmniejszają tłuszczowej.
Jeden ze związków organicznej siarki – kwas R-alfa liponowy R-ALA - okazał się absolutnie wyjątkowy. A to dlatego, że nie tylko stymuluje sekrecję insuliny poprzez bezpośredni wpływ na komórki trzustkowe, jak inne związki siarkowe, ale jednocześnie wpływa na metabolizm komórek trzustkowych i komórek mięśniowych. R-ALA jest najważniejszym składnikiem kompleksu enzymatycznego dehydrogenazy pirogronianowej, dzięki czemu usprawnia metabolizm komórek trzustkowych, czyli ułatwia im produkcję insuliny i regenerację. W tkance mięśniowej, wzrost aktywności dehydrogenazy pirogronianowej pod wpływem R-ALA prowadzi do wzrostu poziomu metabolitów glukozy, zwiększających przepuszczalność błony komórkowej komórek mięśniowych dla aminokwasów i kreatyny.
Ponieważ dehydrogenaza pirogronianowa jest jednym z najważniejszych kompleksów enzymatycznych metabolizmu tlenowego, R-ALA w wyraźny sposób ułatwia rozwój ogólnej wydolności tlenowej.
R-ALA jest również jednym z najsilniejszych, znanych nauce antyoksydantów, ściśle współpracującym z witaminą E w ochronie błon biologicznych przed peroksydacją lipidów - niszczycielską aktywnością wolnych rodników. Ponieważ jeden z mechanizmów katabolizmu wysiłkowego wiąże się z peroksydacją lipidów błon lizosomów, R-ALA może wspomagać również rozwój zdolności wysiłkowych, działając jako antykatabolik.
Preparat polecany osobom aktywnym fizycznie i sportowcom wyczynowym jako środek ułatwiający rozwój zdolności wysiłkowych oraz masy, siły i wytrzymałości mięśniowej.
Sposób użycia: 1-2 kaps. 3 r. dz. w trakcie posiłków lub razem z kreatyną w przypadku jej stosowania.

1 kapsułka zawiera 100 mg kwasu R-alpha liponowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21306


GLUTAGENIX - OD TERAZ STANIE SIĘ TWOIM PODSTAWOWYM SUPLEMENTEM
GLUTAGENIX- POZNAJ MOC PRAWDZIWEJ GLUTAMINY

Nie ma chyba sportowca, którego trzeba by przekonywać o wspomagającej skuteczności glutaminy. Egzystuje powszechna opinia, że glutamina jest najsilniejszym antykatabolikiem.
Chociaż opinia taka jest absolutnie prawdziwa, to z reguły mało kto wie, dla czego glutamina najskuteczniej ze wszystkich suplementów hamuje katabolizm?
Glutamina jest jedynym w swoim rodzaju, niepowtarzalnym aminokwasem, o fundamentalnym znaczeniu dla gospodarki białkowej, czyli azotowej. Stanowi najważniejszy, podstawowy magazyn i dystrybutor organicznego azotu, tworzący przeważającą pulę tzw. azotu poza białkowego.
Na ogół wszyscy pamiętamy, że procesy kataboliczne, prowadzące do strat masy mięśniowej, przybierają na sile w trakcie i bezpośrednio po zakończeniu treningu (katabolizm wysiłkowy) oraz podczas odpoczynku nocnego (katabolizm poabsorpcyjny). Jakkolwiek istnieje kilka przyczyn takiego stanu rzeczy, to najważniejsza związana jest właśnie z aktywnością glutaminy. Zarówno wysiłek, jak też długa przerwa pomiędzy posiłkami sprzyjają utracie kationów i rozregulowaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Jedyną substancją, zdolną do zatrzymywania kationów i równoważenia gospodarki kwasowo-zasadowej jest właśnie glutamina. Natomiast podstawowym zapasem glutaminy są białka mięśniowe. Ok. 60% puli wolnej glutaminy w krwiobiegu pochodzi z rozpadu białek mięśniowych. Glutamina stanowi ponad 30% wszystkich aminokwasów, uwalnianych do krwiobiegu w efekcie katabolizmu wysiłkowego i poabsorpcyjnego. W tej sytuacji można zaryzykować stwierdzenie, że w warunkach wysiłkowych i spoczynkowych organizm wzmaga katabolizm głównie dla pozyskania glutaminy!...
Egzystuje również inne, tym razem błędne przekonanie, że spożycie wysokiej porcji białek lub aminokwasów rozgałęzionych BCAA po wysiłku lub przed snem skutecznie powstrzymuje katabolizm wysiłkowy i poabsorpcyjny. Taki zabieg – owszem – pomaga, ale nie jest całkowicie skuteczny. Kiedy połkniemy tabletki z BCAA, te błyskawicznie trafią do mięśni. Kiedy spożyjemy wysoką porcję białka - o dziwo – organizm nie skieruje do mięśni zbyt wielkiej ilości wszystkich aminokwasów, a w przewadze aminokwasy rozgałęzione. BCAA stanowią ponad 60% puli wszystkich aminokwasów, kierowanych do mięśni po spożyciu białek. Generalnie zjawisko to byłoby bardzo korzystne, bo mięśnie potrzebują BCAA do rozwoju masy, gdyby nie fakt, że wchłanianie ich do tkanki mięśniowej odbywa się na drodze międzynarządowej wymiany z glutaminą. Tak więc ostatecznie komórki mięśniowe utracą mniej więcej tyle glutaminy z rozpadu białek, ile pozyskają aminokwasów rozgałęzionych z suplementu lub pożywienia. Jak widać, mechanizm ten w wyraźny sposób limituje tempo syntezy białek i w dużej mierze „dba” o to, aby mięśnie nie osiągały nad zbyt wielkich rozmiarów.
Zjawisko międzynarządowej wymiany aminokwasów mogłoby stracić swoje, negatywne znaczenie dla anabolizmu białek, gdyby łącznie z suplementem BCAA lub porcją białka pokarmowego do organizmu dotarła wystarczająco duża dawka glutaminy. Z tej właśnie przyczyny, najczęściej zaleca się łączne stosowanie suplementów BCAA i glutaminy, a wiele odżywek białkowych dodatkowo wzbogacanych jest glutaminą, bo koncentraty białek zawierają jej zbyt mało – z reguły – pomiędzy 5 a 15%.

Zważywszy, iż białka mięśniowe zawierają jedynie ok. 3% glutaminy, zauważymy, że dla pozyskania 3 g glutaminy organizm zniszczy ok. 100 g białek mięśniowych i odwrotnie – spożycie 3 g glutaminy oszczędzi 100 g białek mięśniowych.

Jednakże, przy suplementacji glutaminy pojawia się problem dostępności tego aminokwasu dla tkanki mięśniowej.
Po przebudzeniu i po treningu powinno zależeć nam na tym, aby glutamina jak najszybciej i w możliwie największej ilości przedostała się do tkanki mięśniowej. Jednak ten aminokwas relatywnie wolno przekracza bariery biologiczne, co powoduje, że do mięśni dociera późno, a wiele z jego puli przechwytują po drodze inne tkanki i wykorzystują do zaspokojenia własnych potrzeb. Jedynie niewielka część glutaminy ulega procesowi acetylacji (sprzęgania z octanem) i przemianie do aktywniejszej formy – acetyloglutaminy. Ponieważ octan jest substancją wyjątkowo swobodnie penetrującą tkanki, reakcja acetylacji ułatwia glutaminie pokonywanie barier biologicznych, a tym samym zwiększa i przyspiesza jej wnikanie do tkanki mięśniowej. Zamiast czekać, aż niewielka część spożytej glutaminy ulegnie acetylacji, lepiej od razu spożyć ją w jej najaktywniejszej formie...
Przed snem – odwrotnie – powinno zależeć Nam raczej na powolnym wchłanianiu glutaminy, gdyż wtedy ta, wolniej i równomiernie wchłaniana, zapewnia mięśniom antykataboliczną ochronę podczas długich godzin katabolizmu poabsorpcyjnego.
Glutagenix zestawia dwie, czyste, krystaliczne formy farmaceutycznej glutaminy – wolną mikronizowaną glutaminę i N-acetyl-L-glutaminę. Dzięki takiemu zestawieniu sprawdza się znakomicie w każdym okresie wzmożonego zapotrzebowania na antykataboliczną glutaminę – po przebudzeniu, po treningu i przed snem.

Preparat przeznaczony dla osób aktywnych fizycznie i sportowców wyczynowych jako środek ułatwiający rozwój siły i masy mięśniowej.

Kazda kapsułka preparatu Glutagenix dostarcza 640 mg mikronizowanej farmaceutycznej l-glutaminy i 160 mg najwyzszej jakości N-acetyl L- glutaminy.

Sposób użycia: 4-6 kaps. 2-3 r. dz. – przed śniadaniem, po treningu i przed snem.

1 kapsułka zawiera 640 mg L-glutaminy i 160 mg n-acetyl-L-glutaminy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21306


PRO LONGATUM – ZAAWANSOWANY PROTEINOWY MATRIX O PRZEDŁUŻONYM DZIAŁANIU

Odżywka uzupełniająca białko i aminokwasy z koncentratu (WPC), micelarnej kazeiny, izolatu (WPI), albuminy jaja, hydrolizatu białek serwatkowych i peptydów glutaminowych. Ta przemyślana kompozycja różnorodnych źródeł białka została opracowana w ten sposób, aby zapewnić wzorcowy, anaboliczny aminogram i zróżnicowane tempo wchłaniania aminokwasów. Dostarcza organizmowi wszystkich, niezbędnych do regeneracji i budowy mięśni aminokwasów i peptydów wzrostowych, na przestrzeni kilkunastu godzin po jej spożyciu.
Preparat przeznaczony dla osób o zwiększonym zapotrzebowaniu na białko, dążących do szybkiego rozwoju masy i siły mięśniowej, głównie sportowców wyczynowych i ćwiczących rekreacyjnie.

Sposób użycia: 2-3 porcji dz. –pomiędzy posiłkami, po treningu i przed snem. 1 porcję preparatu (40 g – 3 miarki) rozpuścić w 150-250 ml przegotowanej wody lub mleka.

Nutrition value /Nährwert /Wartość odżywcza:
pro 100 g of powder / Pro 100 g Pulver / 100 g proszku: Calories / Brennwert / Wartość energetyczna 1520 kJ 611 kJ
363 kcal 146 kcal
Protein / Eiweiß / Białko 82,0 g
Kohlenhydrate / Węglowodany 2,0 g
Fat / Fett / Tłuszcz 3,0 g
Lecithin /Lezithin /Lecytyna 17,0 mg
incl.: / enthält: /w tym:
Choline /Cholin /Cholina 3,9 mg
Inositol /Inosit /Inozytol 2,3 mg
Taurine /Taurin /Tauryna 400,0 mg
L-glutamine /L-Glutamin /L-glutamina 200,0 mg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

do olimpa

Następny temat

kiedy nastepuje przesycenie alc

WHEY premium