SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból bicepsa - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 468

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 248 Napisanych postów 642 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8148
Witam od 2 tyg boli mnie biceps gdy go napinam w okolicy zgięcia łokcia od strony bicepsa. Ostatnio dużo wykonywałem ćwiczeń izolujacych na bicka na modlitewniku i ciężar po korek leciał 17.5kg albo 20 na jedną rękę.
Jest to ciężki uraz czy coś poważnego może się dalej stać? Jak przyspieszyć regenerację? Czytałem i może to być zapalenie/naderwanie ścięgna mięśnia przyczepu bicepsa. Mam bpc 157 i tb500 czy coś pomoże inj w okolicy przez 1.5msc? Gdzie wbić jeżeli mam już wykonać inj dla regeneracji żeby środek pomógł wzorowo. Miałem problem z kolanem wczesniej to biłem inj w udo jak najbliżej miejsca urazy. Gdzie w okolicy bicka jest odpowiednie miejsce inj bark czy coś bliżej bezpieczniej można? Dajcie jakieś rady jak to przechodziliście bo nie wiem czy dać spokój z silka na jakiś czas czy ćwiczyć dalej bo bez ręki sprawnej to uj nie życie hehe

Monotonia jest kluczem do sukcesu.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12346 Napisanych postów 161169 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1237265
Ból bicepsa podczas napinania w okolicy zgięcia łokcia może być wynikiem przeciążenia mięśnia lub uszkodzenia ścięgna. Opisane objawy oraz okoliczności, w których ból się pojawił, mogą wskazywać na zapalenie ścięgna mięśnia dwugłowego ramienia lub nawet częściowe naderwanie ścięgna. Ćwiczenia izolujące na modlitewniku, szczególnie przy użyciu dużych ciężarów, mogą sprzyjać tego rodzaju urazom ze względu na zwiększone obciążenie przyczepów mięśniowych.

Wywal na jakis czas cwiczenia na bicki, daj odpoczac, niech stan zapalny sie wyciszy. pepki moga byc tutaj pomocne jak najbardziuej

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 248 Napisanych postów 642 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8148
TomQ-MAG
Ból bicepsa podczas napinania w okolicy zgięcia łokcia może być wynikiem przeciążenia mięśnia lub uszkodzenia ścięgna. Opisane objawy oraz okoliczności, w których ból się pojawił, mogą wskazywać na zapalenie ścięgna mięśnia dwugłowego ramienia lub nawet częściowe naderwanie ścięgna. Ćwiczenia izolujące na modlitewniku, szczególnie przy użyciu dużych ciężarów, mogą sprzyjać tego rodzaju urazom ze względu na zwiększone obciążenie przyczepów mięśniowych.

Wywal na jakis czas cwiczenia na bicki, daj odpoczac, niech stan zapalny sie wyciszy. pepki moga byc tutaj pomocne jak najbardziuej

Tylko gdzie je bic bo wszyscy mówię żeby bic tam gdzie boli bo wtedy działa. W tab bpc czy tb podobno działa tylko na kichy a nie dociera do miesni, ścięgien itp

Monotonia jest kluczem do sukcesu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6487 Napisanych postów 77204 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 761893
Zdecydowanie wygląda to na jakieś zmiany przeciążeniowe, jak sugeruje kolega w swojej wypowiedzi powyżej. Nie ma możliwości, żebyś naderwał przyczep bicepsa. Jest to poważna kontuzja i bez wątpienia gdyby doszło do takiego urazu, to byś to usłyszał i poczuł.

Nawiązując do bcp 157 to stosować warto go podskórnie. Nie ma udowodnionego tego, aby stosowanie go w okolicy urazu dawało lepszą regenerację, akurat tego miejsca. Jeżeli jesteś w stanie wykonać iniekcję samemu w okolicy bicepsa to śmiało. Jak nie, to tak gdzie masz łatwy dostęp z użyciem drugiej ręki.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 248 Napisanych postów 642 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8148
Do dziś nie robiłem nic na bicka żeby odpoczął i dziś pierwszy trening i jesg ok. Nije boli nie spina lekko jak napne ale to nie tak jak wtedy więc jest lepiej

Monotonia jest kluczem do sukcesu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6487 Napisanych postów 77204 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 761893
Z reguły problemy w okolicy bicepsa/tricepsa i ogólnie łokcia wynikają z przeciążeń i zbyt słabych mięśni przedawnienia. Warto jest poczytać więcej informacji na temat łokcia tenisisty/golfisty, oraz tego w jaki sposób warto jest wzmacniać mięśnie przedramienia, oraz co jest z tym związane siłę chwytu.

https://www.sfd.pl/art/Trening/Łokieć_tenisisty_a_trening_siłowy__przyczyny,_objawy,_leczenie-a7257.html

https://www.sfd.pl/art/Trening/Siła_chwytu__jak_wzmacniać_CZĘŚĆ_I-a145.html

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podwyższony estradiol, brak libido, ginekomastia

Następny temat

Kwasy omega 3 - jak długo stosować?

WHEY premium