SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból kości promieniowej

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9753

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 228 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9206
Jak w temacie.
Pojawia się w ostatniej fazie ruchu podczas uginania ramion ze sztangą stojąc (prawie pod sam koniec podnoszenia, kiedy łokcie są prawie maksymalnie zgięte). Przy młotkach z hantlami ból jest dużo mniejszy. Co robić??
I jakby co to spodziewajcie sie sogów
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1286
No niestety jest to częsta kontuzja u ludzi ćwiczących z dużymi ciężarami na modlitewniku czy tez normalnie stojąc ;p
To jest dość poważne i nie ma co tego lekceważyć, mnie bardzo bolało z 5 miesięcy temu, później miałem lekkie treningi i 3miesięczną przerwę a i po tym czasie czuje ból i nie mogę założyć na sztangę tyle ile bym chciał. Także dobra rozgrzewka i nie szalejcie z ciężarami a będzie dobrze :] Smarowanie wskazane i odstawcie te ćwiczenia przy których boli na inne...
pozdrawiam

plan treningowy -> dieta -> sukces (O)(O)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A w jakich okolicznosciach po raz pierwszy poczules ten ból?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 228 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9206
Juz dawno, ale teraz maiłem długą przewe od siłowni.
jakiś 1 tyg temu podczas pomiaru maxa dla 10 powt. do HST znowu to odczułem. Ból jest tępy, średnio silny, nie umiemozliwia cwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 314 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2526
na prostej sztandze?

"-Co robisz w sylwestra?"
"-Klatę i biceps."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 228 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9206
Na prostej - tak.
Na lekko łamanej - mniej.
Młotki z hantlami - najmniej, ale jednak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2038 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31063
a porządną rozgrzewke to robisz chociaz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 228 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9206
Porządna rozgrzewka to podstawa.
Szególnie w HST
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 314 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2526
jak widzisz chodzi o ulozenie dłoni:
Na prostej - tak.-ulozone plasko
Na lekko łamanej - mniej. pod lekkim katem i juz inaczej
Młotki z hantlami - najmniej, ale jednak. młotki chwyt neutralny (pionowo) bol pozostaje tylko po poprzednich cwiczeniach.

wiesz. mozesz zmienic technike unoszenia na sztandze prostej. ciezar oprzyj na podstawie kciuka(miedzy kciukiem a wskazującym) dlonie ulozą Ci sie pod skosem a ból będzie mniejszy.
zmien tez sztangę na jak najkrotszą.
1

"-Co robisz w sylwestra?"
"-Klatę i biceps."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 228 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9206
Dzis mam trening, wiec spróbuje tak jak mówisz. THX.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
jaka jest szerokośc uchwtu bo to zasadniza sprawa?
jesli bierzesz za szeroko to takie bóle moga sie łatwo pojawiać- spróbuj nawet odrobine węzszgo uchwytu niz szerokośc twoich barków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51
Witam,
od niedawna mam ten sam problem, boli mnie kość promieniowa mniej więcej w połowie długości. Najpierw bolała prawa ręka, teraz również doszedł do tego wyczuwalny, aczkolwiek nie przeszkadzający ból w lewej ręce. Pierwszy raz poczułem go podczas ćwiczenia sztangą bicepsa w standardowym chwycie. Myślałem, że to wina gryfu więc dla odciążenia kupiłem gryf łamany - ból mniejszy, jednak dalej wyczuwalny. Przy trenowaniu hantlami w uchwycie młotkowym bólu nie czuć do czasu odłożenia hantla, wtedy czuć jednosekundowe ukłucie. Aktualnie jestem w środku suplementacji i nie chciałbym ryzykować całkowicie ze ćwiczeń, więc moje pytanie brzmi - jakim trening obciąża tę kość (mięśnie?) - trening bicepsa czy przedramienia? W jaki sposób mogę sobię poradzić z tym bólem? Pozdrawiam, Krzysztof.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki trening dla mnie?

Następny temat

Trening masowy do poprawy

WHEY premium