SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Atak w Siatkówce - czyli co i jak?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 90136

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 954 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11026
Przy wystawie skaczesz w górę tylko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 478 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1286
Przy wystawie skaczesz tylko do góry i korygujesz ciałem , lekko odchylając/pochylając/odginając się ustawienie ciała
to nic nie robi i nie wpływa na ogólną dynamike ciała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 821
Jeżeli skaczesz w przód może to być oznaka tego, że wybijasz się po prostu z jednej nogi.

Never give up, NEVER BACK DOWN c'mon!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 478 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1286
no ale jak atakuje z 6, albo 1 to musi do przodu lecieć. co innego w pierwszej lini. To zły wyskok, zawsze jakoś można skorygować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 145
Po co się podkula nogi gdy jest się w powietrzu :>. Mam 176 wzrostu zasięg stojąc 2m 25cm w wyskoku 2m 95cm na jakiej wysokości mniej-więcej łapię piłkę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2
Mam 13 lat i 155 cm
Czy udało by mi sie zrobić dobry atak .?

;))

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 954 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11026
Jeśli będziesz trenować systematycznie to tak. Technika jest bardzo ważna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20
Mam 2 pytania odnoscie ataku i wyskoku.
Czy bardzo wazne jest wybicie z lewej nogi? Bo ogladam duzo meczy, filmikow i prawie kazdy zawodowiec wybija sie z lewej (ostatnia noga). Na poczatku wlasnie tak sie wybijalem, ale pozniej nie wiem czemu przestawilem sie na prawa. Dodam ze jestem praworeczny, ale np. przy skoku wzwyz rowniez sie wybijalem z prawej. Czy powinienem teraz skupic sie na zamianie nog?
Po drugie sprawa wyskoku. Nie chodzi mi jak go poprawic przez cwiczenia, programy, ale jak go mozna zwiekszyc, nawet troszke, poprawiajac technike? Np. rece w tyl, duzy wykrok no i tak noga. Dizekuje bardzo za pomoc ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 954 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11026
Od małego się uczyłem, ze nabieg się robi: lewa-prawa i z lewej wyskok. I tak się robi to poprawnie. Też jestem prawo ręczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 296
tego jeszcze nie widzialem, ale to chyba troche glupie uczyc sie atakowania przez internet :) ale fajnie opisane pzdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AMOR

Następny temat

Siatkówka // Ćwiczenia, porady //

WHEY premium