SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ani potężna masa, ani redukcja - czy znajdę odpowiedź?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3682

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

21

Waga

72

Wzrost

183

Cel treningowy

suche mięśnie

Staż treningowy na siłowni

ponad pół roku

Uprawiane inne sporty

bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia only

Dieta

jest dobra

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

na razie brak

Ostatnio przerabiany plan

fbw
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 180 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1264
Witam.

Na starcie zaznaczam, że czytałem kilka razy wszystkie możliwe tematy podwieszone o treningu, suplementacji, ćwiczeniach, odżywianiu itp.

Mam na ten temat mimo małego stażu dobre pojęcie.

Schudłem ostatnio z brzucha (redukcja) z 95cm na 85cm i brzuch mam w miarę płaski więc osiągnąłem cel.

Biegałem, biegałem i jeszcze raz biegałem plus dieta.

Ale mam problem.

Obwód bicepsa tylko 30cm, marny efekt, jak się domyślacie klatka, barki i triceps też wyglądają bardzo słabo, jestem teraz po prostu chudym chłopakiem.

Zawsze tyłem tylko i wyłącznie w brzuchu. Brzuch wielki a reszta chuda, taki typ faceta :)

I teraz moje pytanie.

Chcę zacząć ćwiczyć aby nabyć mięśni. Staż na siłowni też posiadam.

Nie chciałbym się super masować żeby być dużą kluską i jeść 3700 kcal dziennie jak to inni na masie ani też już redukcji bo nie jest mi potrzebna.

Dodałem zdjęcie i mam pytanie.

Czy uzyskanie takiej sylwetki jest możliwe poprzez ćwiczenie + suplementacja oraz NIE MASOWANIE SIĘ prawie 4000kcal?

Wiem wiem , masa masa masa potem rzeźba i taaadaaam.

Ale mi chodzi czy mógłbym to uzyskać poprzez jedzenie około 2000kcal + dobre ćwiczenia + suplementacja i aeroby itp itd ??

Czy jednak trzeba się mocno zmasować a potem ,,wyciąć''??

Nie chciałbym masować a żeby suche mięśnie rosły przy minimalnym podlewaniu się ciała?

Jest to możliwe?

Oczywiście w grę wchodzą suplementy takie jak kreatyna, odżywki białkowe itp. Nie ma przeciwskazań

Przepraszam za tak długi post




Zmieniony przez - terrabith12345 w dniu 2014-09-05 08:39:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
terrabith12345
(..)Na starcie zaznaczam, że czytałem kilka razy wszystkie możliwe tematy podwieszone o treningu, suplementacji, ćwiczeniach, odżywianiu itp. Mam na ten temat mimo małego stażu dobre pojęcie.

(...)

Nie chciałbym się super masować żeby być dużą kluską i jeść 3700 kcal dziennie jak to inni na masie ani też już redukcji bo nie jest mi potrzebna.(...)Wiem wiem , masa masa masa potem rzeźba i taaadaaam. (..) Czy jednak trzeba się mocno zmasować a potem ,,wyciąć''??


(..)Nie chciałbym masować a żeby suche mięśnie rosły przy minimalnym podlewaniu się ciała?

]


Nie wiem co Ty czytałeś, ale raczej nie artykuły na tym forum.
Masa nie polega na zalewaniu się i robieniu z siebie "kluski".
Weź sobie ustaw bilans kcal w okolicach zera ew lekko na plus i po prostu ćwicz ciężko dorzucając sporadyczne aero/interwały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 644 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3336
Mam dwie uwagi:- jeżeli zalewa Cie tylko na brzuchu to być może masz nie całkiem sprawny metabolizm (zrobiłbym jakieś badania) - niestety Cię zawiodę, ale 3700kcal to nie jest dużo i w Twoim przypadku musiałbyś jeść mniej więcej tyle. Sylwetka jak najbardziej do osiągnięcia samą dietą i treningiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Raczej unikałbym startowania od takiej liczby kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Punktem wyjścia zawsze musi być bilans +- zero i co tygodniowa kalibracja diety

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 180 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1264
mam jelito drazliwe , takie tam chorobsko i niestety metabolizm za sprawny nie jest tak jak napisaliscie i zaraz rosnie brzuch

czyli jezeli zrobie bilans zerowy i bede ostro cwiczyl i zwiekszal ciezar co 2 tygodnie + aero jakies 20-30 minut co trening + odzywki i dieta to uzyskam taki efekt jak na zdjeciu z 1 postu bez masowania sie?

jestem chudy i chcialbym zeby urosla mi sucha masa miensiowa a nie wpierw taki jakby zalany ze nic nie widac miesni ale łapa rośnie , wiecie o co chodzi

da rade? chcialbym uniknac takiego czegos jak na zdjeciu ponizej i wyjsc od razu na fajne widoczne miesnie z 1 postu fotka

wierze ze mi pomozecie :)

Zmieniony przez - terrabith12345 w dniu 2014-09-07 11:02:45




Zmieniony przez - terrabith12345 w dniu 2014-09-07 11:04:48

Zmieniony przez - terrabith12345 w dniu 2014-09-07 11:05:10

Zmieniony przez - terrabith12345 w dniu 2014-09-07 11:05:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 644 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3336
Nie bój się o taki efekt, wymaga wiele lat treningu i dużych dawek sterydów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

Powrót do treningów

WHEY premium