SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Angilia - praca, życie...jak jest?

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7571

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 634 Napisanych postów 41491 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 246659
krisss_zaw
a jest sens zatrudnić się przez agencje niewolników w Polsce, zaczekać na kaskę i ulotnić się jak tylko znajdzie się coś lepszego ? to mogłaby być dobra opcja, zakładając, że nie uciułam zbyt dużo na wyjazd.
To bezpieczniejsza opcja jezeli nie masz kasy na start Pracujesz za psi ch** ale w miedzyczasie rozgladasz sie za czyms porzadnym. Pozatym bedziesz mial juz wpis w CV z pracy w UK

Zmieniony przez - warezz w dniu 2012-10-28 21:12:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
ta o ile cienie wysla do obozu pracy, umiesz lcizyc? licz na siebie!

Mozna jechac z bardzo niskim budzetem na wakcje, znajdz campsite kup namiot i spiworek, campsite 4-7 za noc, siedzisz pod namiotem az znajdziesz prace i dostaniesz pierwsza wyplate. Nie miej zludzen to nie jak w PL tu na campsite masz lazienke, kuchnie, pralnie wiec nie ebdziesz wygladal jak zul z nad jeziora po tygodniu.

Na zarciu idzie przyosczedzic, nagraj sobie kogos na kupno fajek wez 5 karotnow, sprzedasz marlboro za 40 za karton masz 200 funtow to jest juz ok kasa na campingu troche wytrzymasz za to. Ryzyko jest ale male. Idzie wyzyc za 30/tyg jak jestes harcodcorocem liczac 7 za noc to masz 210 za miesiac na campingu (pralnia i prysznic platne dodatkowo wiec policzmy 300). 300 i 120 zarcie ale to jest stary hardcore. Wiec 5 kartonow fajek +1000 zl plus bilet koszt miesiecznego wypadu, moim zdnaiem to sa w chooj tanie wakacje :D i w chooj do dupy :D

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
A i dolicz of korz na doladowanie telefon , karte sim mozna kupic z allegro i 100 funtow bezpieczesntwa na angle wypadki, nie wiem ile teraz fajki w PL ale 5 kartonow to chyba z 500 zl, 500 zl zapas, 1000 zl zarcie i namiot na poczatek, za 2000 zl miesieczne wakacje w UK nie jest zle ale uprzedzam bedzie hardkor z taka kasa osobiscie polecalbym jak MAriusz mowi 6000 zl. Ja pierwszy raz pojechalem ze 100 funtow, 5 kartonow i wodka ale juz o 2 tyg mialem hardkor :D

Dla porownani jak chcesz na Londyn smiac od razu na pokoj jesc normalnie:
550 pokoj, 300 jedzenie (potem taniej ale na poczatku nie ebdziesz wiedzial gdzie tanio kupic zarcie albo bedziesz mial za daleko), 80 bilet miesieczny, 10 karta, 30 doladowanie (mniej raczej nie starczy), 10 mapa, 200 zapasu na nagle wypadki = 1180 funtow lekko (6000 zl) na miesiac zeby zyc "jak czlowiek" czyli w 20 na chacie w spiworku :D hahahhahaa

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2132 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23447
ja wyladowalem w uk z 500ft na start z czego 350 poszlo na mieszkanie przez 3tyg czekalem az wonsaty marjan zalatwi mi robote, tak mi zalatwial ze sam musialem szukac. Noi znalazlem w ciagu 2 dni

na twoim miejscu bym sie nie bawil w polskie agencje, tutaj jest tego pod dostatkiem. Do fabryk zawsze potrzebuja

"Robiac byle co, stajesz sie byle kim"

Moj dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/_GET_BIG_OR_DIE_TRYIN_by_zinko-t918364.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Dal porownania Glasgow/NCL/Manchaster - 250 pokoj, 200 jedzenie (ponwonie pozniej taniej) reszta tak samo. Ale te dwie rzeczy juz Ci o niemal 500 ukruca miesiecznie wydatki, to ma naczenie na to z jaka kasa wrocisz bo nie wytrzymasz 3-4 miechy pod nmaiotem wiec po pierwszej wyplacie przenosiz sie na pokoj, south east 550, north east 250 wiec sam sobie porownaj. No osiedlanie sie polecalbym odwrotnie ale na prace na wakacje polnoc lepsza

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 712 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6861
lepsze to niż wakacje w PL i umowa przez agencje - 5-7zł/h , na kasę czekasz prawie miesiąc po miesiącu w którym pracowałeś, i kilkaset zł kary za nieobecność lub spóźnienie do pracy Na dzień dzisiejszy myślę, że jestem w stanie uciułać ok 3k zł.

Zmieniony przez - krisss_zaw w dniu 2012-10-28 21:54:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
zinko
ja wyladowalem w uk z 500ft na start z czego 350 poszlo na mieszkanie przez 3tyg czekalem az wonsaty marjan zalatwi mi robote, tak mi zalatwial ze sam musialem szukac. Noi znalazlem w ciagu 2 dni

na twoim miejscu bym sie nie bawil w polskie agencje, tutaj jest tego pod dostatkiem. Do fabryk zawsze potrzebuja


jak wyzej, roboty w fabrykach na zmywakach itp jest od chooja tylko ze nasi forumowicze jzu z teog "wyrosli", przez agencje angielskie (omijaj polskie uprzedzam) tez jest mnostwo od reki sie lapiesz po 2 tyg zmieniasz na cos innego.

Tu sie mowi ze Polak jak ci nie zaszkodzil to juz Ci pomogl. Ja sie trzymam z dala i mam sie z tym dobrze. Jedyni znajomi Polacy to ci na uniwerkach lub w mieszanych malzenstwac, mam zle doswiadczenia z 20-toma na flacie ktorzy potem zlaza sie przetlumacz, pomoz, a co ja mam zrobic, i ich wieczne cwaniactwo jak im pomoc to za free i juz a jak tobie potrzebny glupi numer telefonu do kogos tam to postaw piwo to dostaniesz. Omijac nie dotykac :D

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51577 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
lejus do dziś mieszkasz w 20 tu na flacie tylko przestałeś się przyznawać

a i faktycznie jak ktoś zna angielski i umie naprawiać komputery i siedzi z 20ma marianami to ma przej**ane, bo się raczej nigdy nie wyśpi i nawet do pracy nie pójdzie bo musi marianom tłumaczyć i kompy naprawiać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 712 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6861
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
nie no udawalemz e mnie w domu nie ma po jakims czasie to przestali sie schodzic, ale naprawde bylo takich kilku na dzielni, a ja po brighton nie rpzyzwyczajony bylem ze ktos moze tu 2-3 lata mieszkac i angielskeigo ni w zab, w Brighton polska spolecznosc byla ok i nie bylo ich az tak duzo w NCL jest hardkor wiec sie odcialem

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Wysylka paczek PL - UK

Następny temat

nowe benefity w 2013

forma lato