SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Anabolizm - pytanie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3036

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2245
witam, cwicze juz kilka dobrych lat z dlugimi przerwami i przez ten czas co nieco czytalem na temat treningow itp i sie niezle orientuje w tych sprawach, ale ostatnio zastanowilo mnie pojecie anabolizmu. Przez ten caly czas wiekszosc to byl trening splitowy, dopiero jakos od pol roku stosuje full body bo wydaje mi sie ciekawszy i ma wiecej zalet, ale glownie chodzi o to, na jakiej zasadzie sa budowane mięsnie? Do tej pory uwazalem, aby zwiekszyc mase mieśnia, to trzeba wpierw go zniszczyc treningiem, a potem organizm musi go odbudowac i nadbudowac, proste. Ale gdy przeczytalem info o FB to zastanowilo mnie to, ze robiąc 4 serie na partie, nie mozna w jakis znaczny sposob "ruszyc" miesień. Celem FB jest wykonywanie podstawowych cwiczen złożonych, by zmaxymalizowac anabolizm organizmu.

Doczytalem tez sie ostatnio, ze trening nóg - najwiekszej partii miesniowej najbardziej pobudza wydzielanie sie hormonów i w znaczny sposob wplywa na anabolizm, bylo takie porownanie nawet, ze trening nóg spowoduje wiekszy przyrost niecwiczonego w ogole tricepsa, nizeliby cwicząc sam triceps bez nóg.


Takze pytanie mam takie, czy aby zmaxymalizowac przystost tkanki miesniowej nalezy danymi cwiczenia ostro "trafiac" w mieśnie, CZY wykonywac tak jak w FB, złożone cwiczenia jak przysiady, wyciskanie, ktore znacząco wplyna na CAŁY organizm, nawet na triceps ktorego nie np nie cwicze.

Big Mass

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
stromile ja wiemco miales na mysli.

wiem jak dzialaja przerozne hormony

porownanie do Mr Olympia mialo dac ci do zrozumienia (na to pytanie ktore napisales w1 poscie) ze od przysiadow nie urosnie ci nie cwiczony nijak triceps
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
cwiczenie tricepsa - mniejsze przyrosty
niz jego przyrost przez trening ud bez treningu trojglowego - to ladny żart

po kazdym treningu - masz wyrzut hormonow - w celu nadrobienia katabolizmu (czytaj treningu), dlatego wazne jest tez spozycia cukrow i bialek - stymulacja insuliny, hormonu wzrostu...

oczywiscie im wieksza partia miesniowa- tym musi organizm wydzielic wiecej 'środkow' regenerujących.

tak jak z infekcjami - im cięzsza tym wiecej tzw linii obrony jest angazowanych w jego powstrzymanie i zniszczenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 411 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13529
Dobór najciąszych cw jak siady, mc, wl, to podstawa FBW jak i splita

"Went the distance now I'm not gonna stop"

http://www.sfd.pl/Nabijamy_kasę_v5_!!!!!-t449049-s35.html 
-dolącz się, nie każdy może sobie pozwolić na 6 posiłków dziennie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2245
f***master, otoz to, twierdzisz ze im wieksza partia miesniowa cwiczona, to tym wiekszy wyrzut hormonow, to wiec czy wyrzut hormonow poprzez ciezki trening ud jak przysiady wplywa tylko na dane cwiczone miesnie ???

a z tym porownaniem przyrostow trica to nie jakis zart, tylko teza poparta przez wielu uzytkownikow na tym forum. I wydaje mi sie to bardzo logiczne : gdybys cwiczyl samego tricepsa to sadze, ze mialbys mniejsze jego przyrosty niz cwicząc same przysiady. Chodzi tu o jak najwiekszy wyrzut hormonow anabolicznych przez organizm




Zmieniony przez - Stromile w dniu 2008-06-09 19:09:55

Zmieniony przez - Stromile w dniu 2008-06-09 19:13:23

Zmieniony przez - Stromile w dniu 2008-06-09 19:18:57

Big Mass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Stromile na treningu wlukna miesniowe sa niszczone, ale odbudowywana jest ich taka sama ilosc.

Poza tym bez przesady, ze same siady ci rozwina bardziej trica niz jego trening. Tak mowi ulubieniec i jego zapalency, ale nie dodaje, ze przy ciezkich wyciskaniach tric rowniez dostaje w dupe co moze wystarczyc jako jego trening.

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
w cwiczeniach gdzie jest dany miesien obciazany jak triceps przy wyciskach na klatkę czy na barki - owszem ostro przeciez pracuje(prostowanie ramion w stawach lokciowych)

ale od siadow urosnie bardziej niz przez sam jego trening ? ... nie no ok smiało probuj - rob tylko przysiady zobaczymy Cie pewnie na Mr Olympia

nie wiem naprawde jak ty sobie wyobrazasz rozwoj tk miesniowej poprzecznie prązkowanej, ale najwidoczniej jestes w mniejszym bądz w większym błędzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 347 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22171
''Poza tym bez przesady, ze same siady ci rozwina bardziej trica niz jego trening. Tak mowi ulubieniec i jego zapalency, ale nie dodaje, ze przy ciezkich wyciskaniach tric rowniez dostaje w dupe co moze wystarczyc jako jego trening.''

Georgu mam pytanie; czy ktokolwiek powiedział kiedyś, że same przysiady rozwijają triceps?


...a pozatym tu nie chodzi o to ,jesteśmy w dziale dla początkujących i dodawanie izolowanych ćwiczeń tylko opóżnia rozwój całej masy mieśniowej i to nie jest stwierzdzone przez byle kogo...

ale

oczywiście Ty i więksość doradzających na tym forum są mądrzejsi,wiedzą lepiej, wolą tworzyć/pisać nadal teorie które z DOBRYM treningiem siłowym mają naprawde niewiele wspólnego.

oczywiście nie miałem na myśli wszystkich; są oczywiście osoby, które wiedzą o co w tym wszystkim chodzi.

Pzdr.

Zmieniony przez - DrSTRONG w dniu 2008-06-09 20:57:54

Zmieniony przez - DrSTRONG w dniu 2008-06-09 21:01:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
drSTRONG - tak, stromile tak powiedział
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
DrSTRONG sory, ze zaatakowalem twojego guru

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 347 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22171
Georgu, nie ma sprawy mistrzu.

dobrze, że pierwszy wyciągnąłes ręke i przeprosiłeś mnie .
Pzdr.

Zmieniony przez - DrSTRONG w dniu 2008-06-09 21:39:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2245
f***myster, musisz czytac ze zrozumieniem to co sie pisze.

Kiedy napisalem, ze zamierzam robic same siady i tym sposobem zrobic trica pod Mr. Olimpia ?

Byc moze do konca jasno sie nie wyrazilem, ale mozna w prosty sposob wywnioskowac ze glownie chodzilo mi to, czy jezeli pomine ktores z ciezkich i wielostawowych cwiczen jak martwy czy siad, a zamiast tego wrzuce izolujace cwiczenia np na trica, ktorego wczesniej nie zamierzalem cwiczyc, to jakiego typu trening bedzie skuteczniejszy.


Ogolnie rzecz biorac, to popieram te osoby ktore twierdza ze cwiczenia typu przysiady czy martwy poprzez swoja intensywnosc napędzaja organizm do wyrzutu duzej ilosci hormonow, w zwiazku z tym caly organizm wchodzi w stan anabolizmu, WŁĄCZNIE z miesniami ktore nie byly cwiczone. Hormony to hormony, ich dzialanie z tego co wiem nie jest miejscowe, ale dzialaja na caly organizm.

Chcialem potwierdzic swoja opinie u was, ale macie inne zdanie wiec ok.

Dzieki za odpowiedzi

Big Mass

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z barkami....

Następny temat

trener24.pl pytanie

WHEY premium