SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ambroziak,podziel się wiedzą;-)

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4686

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
Biniu dzięki za te informację, już czytałem. Wiem o piciu BCAA przed i po treningu ale chodzi mi o samą idee picia BCAA podczas treningu jako napój, czyli przykładowo przed siłownią pijemy 1g/10kg masy ciała, po siłowni robimy to samo i dorzucamy podczas treningu np 0,5g/10kg i czy to ma sens ?

Biniu nie musisz mi tłumaczyć do czego służą aminokwasy i jaką pełnią rolę. To wiem, tylko ja nie mówię o około treningowych momentach, a o samym treningu i czy opłacalne jest spożywanie BCAA jeśli bierzemy porcję przed i po.

Zmieniony przez - davidnth w dniu 2009-12-12 10:07:20

' Nie jesteśmy aniołami '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Ma sens - jak najbardziej!!! Ostatnio często poleca się podobne postępowanie na amerykańskich forach dyskusyjnych.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
O to mi właśnie chodziło.
Dziękuje za odpowiedź.

' Nie jesteśmy aniołami '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
a po co je pić podczas?

ile czasu upływa zanim zaczną być wykorzystywane przez mięśnie?

zdr

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Jak jedyne aminokwasy - bcaa niemal błyskawicznie przenikają do mięśni, bo nie są zatrzymywane przez wątrobę.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
czy organizm podczas treningu z nich skorzysta?

kiedy ich stężenie we krwi będzie największe?

zdr

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Nie wiem, czy istnieją aż tak precyzyjne wyliczenia. Może Biniu odszuka jakieś badania, bo to najlepszy spec w wyszukiwaniu badań.

Tempo ich przenikania do krążenia ogólnego i tkanki mięśniowej przyrównywane jest jednak do tempa przenikania glukozy, więc znakiem tego - musi być szybkie. Jeżeli więc poleca się uzupełnianie węgli podczas ćwiczeń, to czemu nie polecać BCAA?
Wszystko zależy od czasu trwania treningu. Na pewno warto korzystać z nich - np. pomiędzy sesją siłową a aerobową.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
To wiem, tylko ja nie mówię o około treningowych momentach, a o samym treningu i czy opłacalne jest spożywanie BCAA jeśli bierzemy porcję przed i po.

na to pytanie o ile wiem nie ma jednozancznej odpowiedzi
jednak istnieja ku temu mocne przeslanki

jesli pamietasz o porcji przed i po
to ja druga porcje wypijalbym w trakcie treningu
a po treningu skupilbym sie na przeniesiniu 'ciezaru' aminokwasowego w kierunku zrodel wolniej wchlanialnych

Zmieniony przez - Biniu w dniu 2009-12-13 09:12:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
ile czasu upływa zanim zaczną być wykorzystywane przez mięśnie?

okolo 15-20 min od spozycia
wiec spokojnie zdaza :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ALMMA 06-12-2009 Sochaczew

Następny temat

jakie suple

WHEY premium